dpa 1000 zenerove diody

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
half-life2
Příspěvky: 184
Registrován: 26 bře 2008, 01:00
Bydliště: Slovensko Poprad
Kontaktovat uživatele:

dpa 1000 zenerove diody

#1 Příspěvek od half-life2 »

dobry den mam jeden problem . v casopise kde je schema dpa 1000 v rozpise suciastok je uvedena dioda kz260/14 ale taku som v ziadnom katalogu ani na nete nenasiel iba kz260/13 alebo15 aku tam mam dat?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

A to je takovy problem tu 13tku podeprit 2ma Si diodama, aby si se dostal na cca 14V? Pripadne jinou kombinaci, napriklad zenerek? :wink:

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:A to je takovy problem tu 13tku podeprit 2ma Si diodama, aby si se dostal na cca 14V? Pripadne jinou kombinaci, napriklad zenerek? :wink:
Stepo....tak to je přesně ten tvůj způsob odpovědí...ten styl :wink:

A co mu tu odpověď napsat takto ..... zkus k té 13V zenerce do série zapojit 2 Si diody, třeba typu 1N4148, nebo zkus těch 14V složit z několika zenerek na požadované napětí....11V a 3V. :wink:

No, není ta odpověď srozumitelnější a lepší:?: Myslím, že kdyby věděl jak to může udělat, neptal by se :wink: :idea: :wink:

Na tuhle tvou odpověď jsem musel reagovat :!: :!:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

PavelFF*

#4 Příspěvek od PavelFF* »

to Jenys: Rozepsal jsem 2x stejnou odpovìï jako ty , protože mì to taky nenechalo v klidu. Ale nakonec jsem se uklidnil a smazal to. Vidím, že jsem nebyl sám.

to stepa: Kdyby to pro nìj nebyl problém, tak by se neptal. Poèkej, až se na nìco budeš ptát ty, jak ti to bude pøíjemné,...

Kromì toho, pokud má hotový tiš￾ák s dírama pro jednu diodu, tak to nebude vypadat hezky.

to half-life2: KZ260/13 a KZ260/15 mají tak velké tolerance napìtí, že mohou obì mít 14V. Osobnì si myslím, že se moc nestane, když tam dáš kteroukoli z nich.
Nebo mùžeš použít 5W typ na 14V, který prodávají napø. v GME i v GESu.

Ještì je varianta, že je to v Amaru pøeklep a má tam být jiná hodnota.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od breta1 »

No a kdyby hodně záleželo na přesnosti těch 14V, použij dle katalogového listu TL431

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od stepa »

for all:OK, OK, OK...ja to tak nemyslim, ale asi to zni blbe. Holt se toho pokusim vyvarovat(doplnil jsem si pro jistotu podpis) :wink:

to half-life2: omlouvam se.

sry OT
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:for all:OK, OK, OK...ja to tak nemyslim, ale asi to zni blbe. Holt se toho pokusim vyvarovat(doplnil jsem si pro jistotu podpis) :wink:

to half-life2: omlouvam se.

sry OT
Ok, my to také nemyslíme zle :wink: Jen na to někdy nejde nereagovat, ale je vidět, že ti to není jedno, což chválím :lol: :beer:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
half-life2
Příspěvky: 184
Registrován: 26 bře 2008, 01:00
Bydliště: Slovensko Poprad
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od half-life2 »

dakujem vam chlapci a co sa toho amara tyka tak ma viac chybyciek ... v rozpise suciasstok dokonca aj v titulku ze dpa100... nula im vypadla

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#9 Příspěvek od Milan_F »

Předek Mamuta je přeci shodný s DPA280. D3 v 280ce je na 15V.

Uživatelský avatar
half-life2
Příspěvky: 184
Registrován: 26 bře 2008, 01:00
Bydliště: Slovensko Poprad
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od half-life2 »

diki aj mna to napadlo ale predsa je lepsie skor sa spytat ako potom dumat nad cim je chyba....

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“