Lednice Gorenje nechladi

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kosakm
Příspěvky: 1
Registrován: 11 led 2008, 01:00

Lednice Gorenje nechladi

#1 Příspěvek od kosakm »

Nedávno jsem si koupil lednici Gorenje použitou a po měsíci bezproblémového chodu mi přestala fungovat. Vevnitř je teplo a motor je úplně žhavý a mřiž v zadu je studena předtím byla vždy docela tepla. Předtím praskala, a když chladila, tak hučel motor, teď když ji zapnu, tak zahučí a pak něco jemně lupne a pak je tichu jen se značně zahřívá motor Je to asi 170cm vysoká lednice s jedním motorem. Na novou nemam a na opraváře taky chtěl bych se zeptat, co na ní může být pokaženého a když už zaplatím příchod opraváře, tak mi neřekne, že to nejde. Děkuji moc.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od xxxe »

Vypadá to na motor že odešel ale ještě se koukni na motoru na konektory.Někdy špatným kontaktem se třeba jeden vyhřeje a může to takhle blbnout.Teď jsem jednu takhle opravoval,stačilo vyměnit vodiče co jsou ke konektoru na motoru a lednice zas jede.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#3 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
mohlo by taky jít o vadný rozběhový relé .... (velmi častá porucha u lednic Samsung).
Používá se pro nastartování - rozběh chladícího kompresoru. Po zapnutí je k síti na určitou (krátkou) dobu připojeno pomocné - rozběhové vinutí motoru (velký záběr ), pak relé přepne, připojí síť na druhé - hlavní vinutí motoru kompresoru. Pokud je však relé kaput, motor "jede" na pomocné vinutí, poměrně dost se zahřívá a velmi brzo ho tepelná ochrana vypne! A celý děj se opakuje, než odejde i motor. Mrkni na to, to relé se jinak dá sehnat již jako univerzální pro příkony až do 3600W.
Přílohy
Rozběhové relé - zapojení u kompresoru.pdf
(134.77 KiB) Staženo 563 x
-- Gepard --

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“