Receiver Pioneer - "praskanie" zvuku

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bakl
Příspěvky: 2
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00

Receiver Pioneer - "praskanie" zvuku

#1 Příspěvek od bakl »

Zdravim,

Na mojom cca 10 rocnom receiveri Pioneer sa mi pri zvyseni hlasitosti (manualne alebo ak je nejaka hlasnejsia pasaz) nad urcitu uroven zacina objavovat take "praskanie\prerusovanie zvuku" a zaroven sa ozyva take rychle stukanie ako keby som ho rychlo za sebou zapinal\vypinal. Ak ho stisim tak je zas vsetko OK.
Viete mi niekto poradit co by to mohlo byt ? Je bezpecne ho dalej pouzivat (pri nizsej hlasitosti) ?

Diky

Lubo

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Zkontroluj ochranný relátka od repro. Mívají připálený kontakty (hrozně blbá závada).
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#3 Příspěvek od PCman »

Dělají to oba kanály stejně?Nestojí ti reciver někde blízko sugwoferu? Měl jsem podobný problém ale dělal to při jakekoliv hlasitosti a jen jeden kanál prolezl jsem všechno (poťák přivodní vodiče atd)A nakonec jsem zjistil že to byl studeňák na jednom koncovém tranzistoru.Nevím který to byl nebylo to vidět ale pro protavení všech tranzistorů a opětovném zapojení byl klid.

Uživatelský avatar
bakl
Příspěvky: 2
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00

#4 Příspěvek od bakl »

Ten zvuk (stukanie) nejde z reproduktorov ale z tela receiveru, bez ohaldu na to, ktore reproduktorove vystupy su zapojene (su tam 2x2 vystupy).

Uživatelský avatar
martinekk
Příspěvky: 87
Registrován: 05 úno 2008, 01:00

#5 Příspěvek od martinekk »

Cvaka relatko ochran. Ten koncak moze zakmitavat a ochrany ho vypinaju. Mozno lezie na vystu jendosmerne... ak sa citis na opravu, tak merak, skopek a schema do ruky a jedes. ak nevies co to je relatko, tak to daj opravit dakomu schopnemu.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“