Panasonic TX-29AD3P Quintrix Gaoo

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
math
Příspěvky: 5
Registrován: 27 kvě 2008, 02:00

Panasonic TX-29AD3P Quintrix Gaoo

#1 Příspěvek od math »

Ahoj, u výše uvedené TV mi začal zlobit obraz. Zdola i shora se "smrsknul" asi na 15cm proužek uprostřed obrazovky. Šířka je v pořádku. Dohledal jsem zde na fóru, že by mohlo jít o vadu vertikálního vychylování. Chtěl bych se zeptat kolik podobná oprava přibližně stojí a zda nevíte o nějakém rychlém a spolehlivém servisu. Jsem z Prahy. Díky

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 18:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
math
Příspěvky: 5
Registrován: 27 kvě 2008, 02:00

#3 Příspěvek od math »

Za studena je to lehce lepší, asi 20-25cm vysoký pruh. S ohřátím se zužuje. Když byla TV asi 14 dní odstavená obraz měl několik hodin po zapnutí asi dvoutřetinovou výšku. Pak se to smrsklo na uváděných cca 15cm.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 18:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od watt3 »

právě řeším problém s panasonicem TX-32PS12P, nechci zakládat další téma a tak využiji tohoto, po zapnutí rychle zabliká ledka, asi tak 10x a při tom postupně snižuje jas a tak se to opakuje, momentálně po dalším zapnutí už oddeklované Tv sice naskočila ale zase pořád a nepravidelně spínalo relé demagnetizace, tak nevím co si mám myslet? že by studeňáci?
setkal se někdo s takovou závadou?

Uživatelský avatar
math
Příspěvky: 5
Registrován: 27 kvě 2008, 02:00

#6 Příspěvek od math »

kondik píše:Obávam sa že to môžu skôr spôsobovať vadné vychylovačky ako koncák vertikálu a to je ten horší prípad.
(Čítaj tu): http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... =panasonic
Pročteno. Pokud by se jednalo o vadu vychylovaček, jaký by byl odhad ceny opravy. Stačí přibližně, jde mi o to jestli to má ještě cenu nechat opravit.

Uživatelský avatar
mirdo8
Příspěvky: 300
Registrován: 27 pro 2004, 01:00

#7 Příspěvek od mirdo8 »

math píše:Za studena je to lehce lepší, asi 20-25cm vysoký pruh. S ohřátím se zužuje. Když byla TV asi 14 dní odstavená obraz měl několik hodin po zapnutí asi dvoutřetinovou výšku. Pak se to smrsklo na uváděných cca 15cm.
Pred tym vsetkym skus prepajkovat spoje okolo vertikalu

Uživatelský avatar
mirdo8
Příspěvky: 300
Registrován: 27 pro 2004, 01:00

#8 Příspěvek od mirdo8 »

watt3 píše:právě řeším problém s panasonicem TX-32PS12P, nechci zakládat další téma a tak využiji tohoto, po zapnutí rychle zabliká ledka, asi tak 10x a při tom postupně snižuje jas a tak se to opakuje, momentálně po dalším zapnutí už oddeklované Tv sice naskočila ale zase pořád a nepravidelně spínalo relé demagnetizace, tak nevím co si mám myslet? že by studeňáci?
setkal se někdo s takovou závadou?

Kolko krat blikne ta led,podla toho sa da zistit druh zavady,ale musi to byt stale rovnaky pocet bliknuti.

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od watt3 »

po zapnutí většinou i chvilku funguje ale to blikání je na počítání moc rychlé aby se to dalo určit přesně, je to asi 10-12x ke konci rychleji a snižuje jas.
potom jsem zpozoroval že při nabíhání se pohybuje demagnetizační cívka nahoru dolu o několik mm a to jsem jí odpojil, což tedy vidím prvně.

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od watt3 »

dle letmého oměření to vypadá na VN trafo, ještě zkusím nahradit žárovkou,

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od watt3 »

omyl, VN trafo to není, závada je zřejmě v napájení budícího trafíčka 13V ale než jsem se dostal s osciloskopem od trafíčka ke zdroji, tak to jak na potvoru zase začalo fungovat a závada se nechce zatím opět projevit, tak jsem opět bezradný

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od pajosek2 »

kondik píše:Obávam sa že to môžu skôr spôsobovať vadné vychylovačky ako koncák vertikálu a to je ten horší prípad.
(Čítaj tu): http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... =panasonic
Já poku jsem měl zkrat ve vychylovačkách,tak ten obraz byl vždy nejen,že menší v daném rozměru,ale taky lichoběžníkový.Je pravda,že jsem měl tuto závadu jen párkrát,ale shodují se na tom ještě další opraváři od,kterých jsem se učil.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od watt3 »

pajosek2 píše:
kondik píše:Obávam sa že to môžu skôr spôsobovať vadné vychylovačky ako koncák vertikálu a to je ten horší prípad.
(Čítaj tu): http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... =panasonic
Já poku jsem měl zkrat ve vychylovačkách,tak ten obraz byl vždy nejen,že menší v daném rozměru,ale taky lichoběžníkový.Je pravda,že jsem měl tuto závadu jen párkrát,ale shodují se na tom ještě další opraváři od,kterých jsem se učil.
kdyby byli špatný vychylovačky tak by bylo buzení v pořádku, nebo si alespoň myslím, popsaná závada se projevuje většinou hned po zapnutí a obraz je v pořádku a když už přestane jít, tak je tma a žádné deformace nepozoruji, když to zrovna chvilku blblo tak už bylo velké zvlnění na +13V primáru budícího trafa pak jsem to vypnul a od tý doby to zase jde

Uživatelský avatar
math
Příspěvky: 5
Registrován: 27 kvě 2008, 02:00

#14 Příspěvek od math »

math píše:Ahoj, u výše uvedené TV mi začal zlobit obraz. Zdola i shora se "smrsknul" asi na 15cm proužek uprostřed obrazovky. Šířka je v pořádku. Dohledal jsem zde na fóru, že by mohlo jít o vadu vertikálního vychylování...
Ještě doplním, že jsem zkusil lehké poklepání ze strany a obraz se roztáhnul téměř na celou obrazovku. Nahoře OK, dole chybí cca 2cm. Po deseti, dvaceti minutách se obraz začne opět stahovat. Zužuje se odspodu až na uvedených cca 15cm a pak se pruh přesune na střed obrazovky. Po poklepání opět roztažení na téměř celou obrazovku. Třeba to pomůže k přesnější "diagnoze" :-) Díky.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#15 Příspěvek od Mysteri »

To poklepanie sa týka DPS, alebo vychyľovačiek? Ak vychyľovačiek, tak sú v prdeli. Mal som to pred mesiacom, tiež Panoš, necelý rok po záruke. Ak to poklepanie sa týka plošného spoja, tak potom studeňák, alebo odkorodovaný vývod z elytu vo vertikálnom obvode. Na tomto webe funguje jeden maniak na vertikál, isto tu poradí :lol:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“