Mikrovlnka mi vyhazuje proud, ale jen v kuchyni.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Husicka

Mikrovlnka mi vyhazuje proud, ale jen v kuchyni.

#1 Příspěvek od Husicka »

Caute. Pomuze mi nekdo. Kdyz zapnu mikrovlnku tak mi vyhodi proud ale jen v kuchyni. Pomuze mi treba prepetova ochrana?? Diky za odpovedi.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#2 Příspěvek od jandu »

Prepeťová nie.

Je to v bytovke?
Robí to od začiatku?

Ak áno, zásuvkový obvod v kuchyni nie je dimenzovaný na mikrovlnkou potrebný odber.

V takom prípade je dobré zriadiť samostatný zásuvkový obvod pre mikrovlnku so svojím istením od bytového rozvádzača. Práca pre odborníka.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Jenys »

Husicka píše:Caute. Pomuze mi nekdo. Kdyz zapnu mikrovlnku tak mi vyhodi proud ale jen v kuchyni. Pomuze mi treba prepetova ochrana?? Diky za odpovedi.
Tak prvně bych zkusil tu závadu popsat trochu přesněji. Asi nevyhazuje proud, ale jistič. Jestli jinde, v jiné místnosti nevyhazuje, asi bude něco s jištěním v té kuchyni. Zkusil bych zapojit v kuchyni do jiné zásuvky. Podívej se jak silný je jistič pro kuchyň, měl by být 16A a když tak zkontroluj, jestli není jistič vadný. Kdyby ani toto nepomáhalo, asi by bylo potřeba změřit proud mikrovlnky, nebo jí dát do servisu. Přepěťová ochrana v tomto případě nic neřeší :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

husicka

#4 Příspěvek od husicka »

Moc se omluvam nedela to ta mikrovlnka protoze jsem ji nechal vypojenou a znovu to je v pr.... . Takze asi budu muset povolat nejakyho elektrikare ajejej to bude zase penez. Diky vsem co mi odepsali. Cago

Uživatelský avatar
oscilos
Příspěvky: 353
Registrován: 04 lis 2007, 01:00

#5 Příspěvek od oscilos »

na 99% vhaji jistic

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od durkovic »

oscilos píše:na 99% vhaji jistic
tiež sa k tomu prikláňam , ak to začalo robiť iba teraz tak je to vadným ističom, takto mi vysadzoval istič ked som zapol trúbu v sporáku, ked som nato zistil som že to nieje ani jeden v byte nad vchodovými dveremi ale je to hlavný vonku na chodbe, ked som ho vymontoval a zatirasol nim tak v nom to cele hrkalo , čili bol na sr.... . zavolal som technika a po namontovaní noveho všetko facha. :wink:
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

jestli je to v kuchyni a máte tam proudový chránič, tak to nemusí vypadávat jen z důvodu vyhřátého jističe, ale může to být špatný izolační stav některého dalšího spotřebiče.
Každopádně jestli není silnoproud tvůj obor, tak se nestyď přivolat kvalifikovaného opraváře, elektroinstalace není dobrý obor pro začínajícího domácího kutila.
Do plynu se naštěstí lidi tolik nefušujou, ono to pak stojí za to...
Obrázek

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tohle už zrovna moc nestojí...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Deny
Příspěvky: 102
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#9 Příspěvek od Deny »

oscilos píše:na 99% vhaji jistic
Naprosto souhlasím a buď rád Husicka, že "padá". Taky se stává, že zůstane tzv. "viset" a vůbec nevypíná ani jedna ze spouští, to je pak pokoukáníčko na hnědé fleky na zdi v tom lepším případě, když naneštěstí přetížíš kabely ve zdi a hlavní jistič nevypne. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Crifodo píše:Do plynu se naštěstí lidi tolik nefušujou, ono to pak stojí za to...
Obrázek
Není to ta amatérská demolice RD v Jablonném nad Orlicí? Tohle bych ani tak neřadil do bastlení s plynem, jako sekundární efekt použití propan-butanovým hořákem ohřívaného samo-domo destilátoru ve sklepních prostorách - a jak každý normální smrtelník ví, PB se může používat jen v prostorách ležících nad úrovní okolního terénu, protože je těžší než vzduch a "stéká" - a pak taky bouchá....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#11 Příspěvek od Radix »

Informace, kterou jsem slyšel ve zprávách, že prý statik možná nařídí demolici.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Radix píše:Informace, kterou jsem slyšel ve zprávách, že prý statik možná nařídí demolici.
Garáž by se možná ještě dala zachránit...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“