spajkovacia stanica

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal0
Příspěvky: 99
Registrován: 05 led 2006, 01:00

spajkovacia stanica

#1 Příspěvek od Michal0 »

aké máte skúsenosti nejakú univerzálnu spájkovaciu ,teplovzdušnú,aj odspájkovaciu staničku?

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Vseobecne je to drahe zariadenie a myslim, ze nie az tak kvalitne hlavne co sa tyka tej odsavacky. Mal som v praci drahu a znackovu. Ta sluzila asi 2-3 roky. Potom kupili lacnu a bolo onicom.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Osobně tyhle kombajny nedoporučuji, ale pořiď si je každý zvlášť. Oceníš to při případné reklamaci, při poslání na opravu se zbavíš všech. Taky to zabírá zbytečně místa. Nejvíc budeš potřebovat mikropájku a odsávačku, horkovzduch jen občas.
Pokud se rozhoduješ, jak kvalitní a tím i jak drahé si máš pořídit, musíš vzít v úvahu, jak často to budeš používat.
Já používám odsávačku i horkovzduch čínský z Hadexu a po dvou letech téměř denního používání zatím v pohodě.

Uživatelský avatar
Michal0
Příspěvky: 99
Registrován: 05 led 2006, 01:00

#4 Příspěvek od Michal0 »

tak uvidim,nechcem kúpiť nič extra drahé,ale zasa ani nejaký šrot.ak niekto poznáte a robili ste s odsávačkou Denon SC7000 tak napište skúsenosti,či cena odpovedá kvalite,alebo je to len značka za ktorú sa platí

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

O tom Denonu se tady už psalo. Otázka je, co čekáš a co s tím chceš dělat. Taky to má dost drahé díly.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#6 Příspěvek od bu2520 »

mám sc7000 používám denně, musel jsme si nechat udělat filcové filtry. poton se provoz zlevnil, ale stejně to je jednou ročně tryska 1250, někdy s tím toné těleso a další bižuterie, taky jsem pořídil dvě čínské horkovzduch- páječka stanice po druhé reklamaci mi jedna chytla plamenem, přitom třeba měsíc fungovala bez problémů a pak najednou šup a už hořela. nakonec jsem oželel záruku a předělal jsem t ořízení horkovzduchu a je klid.

Uživatelský avatar
ZdenekH
Příspěvky: 60
Registrován: 20 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekH »

Pracuji ve firmě kde se pracuje predevsim z SMD soucastkami. Pouzivame vyborne pajeci stanice Weller (dovozce Conrad). Jsou to nezmary, funguji dlouho bez zavad , maji slusnou cenu a nabidku hrotu. Pak pouzivame vysokofrekvencni indukcni pajky Metcal. Ty jsou spicka na trhu, ale i drahe. Nakonec pouzivame i pajeci stanice i s odsavackou Pace. Pokud to chcete pro profi pouziti tak doporucuji ty PACE. Pokud pro amatera tak Wellery.

Uživatelský avatar
neodym
Příspěvky: 18
Registrován: 24 pro 2004, 01:00

#8 Příspěvek od neodym »

My zase pouzivame na odsavani Wellery WDM1000 a JBC 3000 pro normal doletovavani a opravy, hlavne paji pajeci vlna.
Zapaleny kutil, bastlir a vynalezce v jedne osobe.

obèas

#9 Příspěvek od obèas »

Zdravím,
jen malá rada pro uživatele Denona SC7000.
Filc filtr jsem vyøadil hned od zaèátku,pøipadlo mi,že hodnì snižuje odsávací sílu. Pro nekuøáky- ten druhý malý filtr je totožný s filtrem
cigarety-nasunete cig. a odøežete. Po èase zkontroluji filtr,uøežu nový,
prostøíknu pumpu IPA nebo kontaktolem-jedu už takhle 12 let
/2-3 membrány,3x top.tìlísko,hrotù hodnì/.
A otázka pro uživatele SC7000. Když používám hrot moc dlouho,trubièka
hrotu v tìlísku zpuchøí,nabobtná a když chci hrot vymìnit-ukroutím
vývody top.tìl. Už jsem zkoušel i mazat grafitem,ale nepomohlo.
Zdar všem!

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“