Utopený mobil, co s tím?

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
flick007
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: Brno

Utopený mobil, co s tím?

#1 Příspěvek od flick007 »

Kamoš přišel se siemensem A55 s tím, že mu ho matka vyprala. Voní pěkně, ale nejde pustit. Skoušel sem ho vyčistit lihem ale bez úspěchu. Nevite někdo co s tím? Předem dík za odpověď...

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

vyprany mobil

#2 Příspěvek od Mourek »

mně jednou spadl mobil Alcatel do WC vytáhl jsem ho rozložil na destičky vypláchl vodou nechal uschnout a chodil. Obávám se že vypraný v pračcč jje na vyhození

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#3 Příspěvek od Raptor181 »

No na vyhodenie nieje ale treba to skusit vyprat v ultrazvukovej vani. Asi bude prasok medzi suciastkami. No za pokus to stoji....

Ale bez patricneho vybavenia to asi nerozchodis. :cry:
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
flick007
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od flick007 »

ublizil bych tomu nejak kdybych to treba nechal delsi dobu ponoreny v lihu?

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#5 Příspěvek od jopein »

Pokud byl při praní nabitý akumulátor,, tak si myslím, že veškeré snahy o oživení jsou zbytečné.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#6 Příspěvek od Raptor181 »

Nic mu neurobis ked ho nechas dlho v liehu ale skor by som to skusal castejsie prat. Skus to potom este aj poriadne vydrhnut. Rozchodit sa to da.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

wiktor

#7 Příspěvek od wiktor »

a kdyz se nescha delsi cas ten mobil v lihu nerozlepta se lak na civkach ve visilaci casti me se napriklad stalo u nokiie 3210 ze jsem ji zapomenl
dva dni v lihu a pak se mi rozloupali ty podsvetlovaci diody co podsvetlujou klavesnici.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

nač líh?

#8 Příspěvek od Hill »

Když je vypraný, tak destilovanou vodu - líh je přinejmenším neopodstatněný, dokonce bych řekl, že je škodlivý. Skutečně při dlouhodobém působení rozpouští některé složky laků a ty se pak dostanou na plošky konektorů a tlačítek a kontakt nikde.
Nebo to zkus v nejbližší oční optice nechat vyprat ultrazvukem jako brýle, myslím, že se s optikem domluvíš - na tom telefonu už stejně není co zkazit.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#9 Příspěvek od Kocur »

Záleží taky na kolik stupnˇů bylo nastavený praní,jestli to byla třeba vyvářka 90-95°C tak je asi po něm i když dnes už se na tolik stupnˇů ani snad nepere,ale s tím ultrazvukem to není špatný nápad,akorád to pak řádně vysuš a nejlepší by bylo to potom asi postříkat sprejem na čištění jemné elektroniky.Já jsem kdysi utopil ericsona v kabele jak jsem šel z práce.Byl takovej slejvák,že během 5min byly silnice zatopený a mobil plaval na dně kabele.Normálně si blikal,takže fungoval.Vysušil jsem ho a během půl roku se u něj postupně zvětšoval odběr tak že mi nová baterka vydržela necelý den.Nevěděl jsem která bije,tak jsem si říkal asi baterka je v háji,tak jsem ji půjčil kámošovi se stejným mobilem a tomu šlapala 9dní,tak přišel na řadu ampérmetr a bylo to jasný.Tenkrát jsem ho nevyčistil a nerozebral,jen jsem ho dal na topení a to byla ta chyba.Nekde něco zoxidovalo.Samotnýmu plošnáku by snad ta teplota neměla ublížit,ale horší displej.Někdo taky ty plošnáky prý přejíždí horkovzdušnou pistolí když je špatnëj kontakt.No chce to zkoušet,už není co pokazit.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#10 Příspěvek od Raptor181 »

Ohladom toho ultrazvuku som uz pisal vyssie. To je standartny postup pri utopenom telefone. Samostatnemu plosaku urcite teplota okolo 280-350 stupnov neublizi. A ked sa opravuje plosak tak sa da displej dole. To je predsa samozrejme. :?
Ako to ze " pry to nekdo prejizdi horkovzdusnou pistoli " ? Ved skus dat dole obvod BGA a nagulat to s mikropajkou alebo trafo pajkou. 8O Na mobilne telefony sa pouzivaju HOTAIR ktore maju rozne nastavce. Mam uz par opravenych mobilov za sebou takze viem o com pisem.
V tomto pripade bude treba asi pregulat niektore obvody. :wink:

Ak sa mobil cisti liehom tak sa rozhodne nenechava len tak v liehu. Nema to ziadny vyznam. Da sa do ultrazvukovej vane a urobi sa par cisteni po 3-5 minutach.

TREBA CITAT AJ STARSIE PRISPEVKY Bolo tam uz pisane o cisteni a oprave mobilu. :evil:
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#11 Příspěvek od Kocur »

To jo displej se dá dolů,ale myslíš že ho dal i před tím než ho dal do pračky?Ta pračka taky topí a ohledně té horkovzdušné pistole,píšu jen co jsem slyšel,já mobily tak maximálně vyčistím,na nic jinýho si netroufám.

Uživatelský avatar
flick007
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od flick007 »

známej jednou donesl nok. 3510i v protože mu přestal fungovat a v servisu mu řekli že je utopenej (byl v záruce) a že má smůlu. Žádny čištění nepomohlo tak sem použil horkovzdušnou pistol, ale trochu sem to přehnal protože sem odfoukl jeden integráč, tak bacha na věc

T. Malinak

Recept, který mi úspìšnì pomohl

#13 Příspěvek od T. Malinak »

V takovém pøípadì bych neztrácel hlavu, stalo se mi totéž s S55. Záchod a ještì k tomu pøed spláchnutím po malé stranì - fakt dost nechutný:-), ale pøesto doporuèuji:
1. ihned vytáhnout barerii
2. ihned opláchnout èistou vodou
3. co nejdøíve úplnì rozebrat, spec. torx šroubováky mají tøeba v Hornbachu za 50Kè
4. jednotlivé èásti opláchnout v destilce pak v izopropyl alkoholu
5. HLAVNÌ pod int. obvody BGA a QFL atd. prostøíknout. Tím se vytìsní uvízlá voda, zbytky tavidel a jiných neèistot. To se nebudete staèit divit, co vám z toho všechno vyteèe. Ta voda spolu se zbytky tavidel se jinak velmi špatnì vysouší. Obtékající neèistoty chytejte do bezvláknové útìrky. Alkoholový pøípravek je nejlepší ve spreji a s jehlovým aplikátorem (aby byl zaruèen dostateèný tlak) Já použil Vericlean od Microcare, prodává fa Amtech z Brna, ale dá se použít i jiný. V žádném pøípadì ale nepoužívejte Aceton nebo Toluen !!!! Pøi této operaci nijak neutrpìl ani displej ani repráèek
6. vyšusit od zbytkù, výhoda Vericleanu je, tìkavost a tak susí se celkem rychle, doporuèuji jen fén (pùjèíte si jej od manželky :-)
7. složit a zapnout

Mì se toto stalo v nemocnici, vypadl mi z kapsy u županu apo opláchnutí jsem jej mohl dát tak akorát na radiátor, a pustili mì až za dva dny. Telefon se rozebìhl napoprvé až po uvedené kùøe a víc jak rok a pùl funguje úplnì OK. Jednu dobu jsem si myslel, že tímto stratil citlivost, ale to byl problém pøíliš propruženého odpojovacího kontaktu u konektoru pro
vnìjší anténu. Po oprave tohoto, je citlivost úplnì OK (ovìøeno pomocí servisního menu)
Takže hodnì úspìchù

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Artax »

Taky jsem léčil mobil spadlý do záchodu, Alcatel OT 735i. kompletní demontáž (na prvočinitele) důkladné vymytí destilkou a vysušení. Po složení mobil normálně fungoval, ale... Chtěl nabít baterii! Tak jsem to udělal, ale mobil stále hlásí prázdnou baterku. A přitom normálně funguje! Jenom nikdo neví, kdy exne na prázdnou baterku. Přehrání SW stojí balík, to se vůbec nemůže vyplatit.

Ale chtěl jsem požádat členy, jestli náhodou někdo nemá odemykací sekvenci pro Siemens M35 IMEI: 449194538441460 uzamčeno na T-Mobile.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#15 Příspěvek od stasek »

Dobrý den přeji, vnukovi spadl mobil do vody. Nefungoval, tak koupil jinej. Ten utopenej má doma už nějakej měsíc, dozvěděl jsem se to až teď. Mobil mám před sebou a nevím jak ho rozdělat. Na štítku uvnitř má : Nokia typ RM-675, model C7-00. Je sešroubovanej dvouma šroubkama, ale pořád to nejde od sebe. Nechci použít násilí. Kdyby mohl někdo poradit, jak ho rozdělat. Taky bych potřeboval nabít baterku mimo mobil, tak bych potřeboval radu jak na to. Díky.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“