virus problem

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

virus problem

#1 Příspěvek od proel64 »

Tak sa mi po dlhej dobe podarilo dostat do masiny nejake svinstvo a neviem to dostat von.Akonahle chcem otvorit nejaky adresar na disku,objavi sa vystrazne okno,ktore ma upozornuje ze mam spy a ponuka mi instalaciu nejakeho antispy softveru.Ked zvolim ze nie tak si otvory okno a zacne akoze skenovat.tak to rucne zavrem a je klid az pokial sa nepokusim otvorit nejaky adresar.Nepomohol ani nod,ani ad-aware,ani spy/destroy.....
mate niektotyp co s tym?

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#2 Příspěvek od tornado6 »

Skus použiť navratovy modul "Obnovenie systemu" ak ani to nepomože tak už asi len preinštalovať Windowsy lebo pri takomto utoku ti vetšinou poškodi aj system, ale skus to aj z AVG 7, alebo AVASTom lebo ako som už pisal predtym NOD 32 je sice dobry na utoky z vonku ale na virusi vo vnutri compu je nanič :wink:

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#3 Příspěvek od tornado6 »

Pripadne skus použiť ešte program na čistenie registrov, napr. REGCLEANER a skus vyčistiť registre a až potom ten navratovy modul , pripadne antivirak typu AVG,AVAST. :wink:

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od krutor »

Nebo zkus ještě proskenovat PC v nouzovym režimu, jinak bych asi taky volil přeinstalaci Win.

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#5 Příspěvek od tornado6 »

Len pisal že ma NODa a antivirus nenabieha v nudzovom režime- teda myslim. :roll:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od workhard »

Proskenovávání je v tomhle případě k ničemu,tohle jsou velmi odolné breberky :evil: Ale dá se to zachránit. Použij combofix

http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

spusť,nech cca 10 min pracovat a vzniklý log postni na

http://www.viry.cz/forum/index.php?sid= ... cc73e2d952

tam ti poradí,co dál :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od proel64 »

Takze je to vonku-AVG to odstranil,bolo to v adresari Windows a volalo sa to
explorer.exe(2832)Vdaka vsetkym za radu....nod u mna skoncil a prechadzam na AVG......

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#8 Příspěvek od Radix »

A v dalším kroku přejdi na Linux. Tím vyřešíš problém s viry absolutně.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Jenys »

proel64 píše:Takze je to vonku-AVG to odstranil,bolo to v adresari Windows a volalo sa to
explorer.exe(2832)Vdaka vsetkym za radu....nod u mna skoncil a prechadzam na AVG......
Asi se budu opakovat, ale zkus ještě PC projet tímto programem po jeho instalaci a uvidíš, co tam máš ještě breberek :wink:
http://download.chip.eu/cz/Advanced-Win ... 77389.html
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Ebo
Příspěvky: 38
Registrován: 14 čer 2008, 02:00

#10 Příspěvek od Ebo »

..dobré je, pokud člověku běží ještě síť a IE zkusit online virus scanner KAV .. sice to ty breberky jen najde, ale chytrému stačí napověďet :wink:

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#11 Příspěvek od tornado6 »

Inak ten Advanced-Windows Care je dosť dobra prevencia aj ja ho mam a zatial som nemal važnejši problem.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#12 Příspěvek od kbulda »

To Jenys
Dobrý

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Jenys »

kbulda píše:To Jenys
Dobrý
Ještě jsem zkoušel po pročištění PC programem Advanced WindowsCare projet PC C Cleanerem a našlo to další Cookies a něco v registrech, sice málo, ale našlo. AD Aware si už neškrtnul. Tak myslím, když se budeme pravidelně, to je po skončení interneru starat o PC s programy na čištění PC, nemají viry šanci. Jinak jsem na doporučení z jedné zdejší diskuse naistaloval firewall Comodo a to mi hlídá příchozí i odchozí pohyb na PC. Takže snad budu v bezpečí :wink: Ale doposud jsem neměl vážný problémy, děně jsem PC projel Ad awarem a to stačilo, Avast hlídal viry a to spolehlivě.

PC při návštěvách stránek na netu, je důležité ho hned pročistit,jinak může tiše škodit. Toť můj dlouholetý názor a zkušenost. Doba se mění, záškodní také, zak musíme nabít nové zbraně a do nich :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od workhard »

Po každé návštěvě netu čistit - není to zbytečně paranoidní? To bych nedělal nic jiného. Já čistím,až když zaznamenám něco,co se mi nelíbí.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Jenys »

workhard píše:Po každé návštěvě netu čistit - není to zbytečně paranoidní? To bych nedělal nic jiného. Já čistím,až když zaznamenám něco,co se mi nelíbí.
Ale to se pak nediv :!: :!: :roll:

Tak každodení čištění po brouzdání po netu je možná paranoidní, ale za to potom bez problémů....jak se říká, prevence je prevence :lol: :wink:

Ad Aware vždy něco našlo a tak se mi dařilo udržet systém bez pádů a zamrzání. Ale i přesto je potřeba aspoň čas od času PC projet nějakým čističem jako ten Advanced .....
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“