Výstup z EAGLE 4.16r2

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Výstup z EAGLE 4.16r2

#1 Příspěvek od markoni »

Když si navrhnu plošný spoj a vytisknu si ho zkušebně na papír tak spoje jsou černé a všechno je v pořádku ale já bych potřeboval nějak vyexpedovat a poslat ho formou emailu jak mám postupovat? díky předem

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

A co s ním bude ta druhá strana dìlat? Asi by se to chtìlo zeptat, v jakém to chtìjí formátu.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od markoni »

Anonym píše:A co s ním bude ta druhá strana dělat? Asi by se to chtělo zeptat, v jakém to chtějí formátu.
například v JPG formátu

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#4 Příspěvek od Zirafka »

Co zkusit File/Export/Image ? ;-)

Mimochodem, pro posílání předloh DPS je formát JPG asi ten nejhorší možný výběr.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od markoni »

Mimochodem, pro posílání předloh DPS je formát JPG asi ten nejhorší možný výběr.

jaký je nejlepší?
File/Export/Image ?
to bere celý Image to znamená taky černý podklad já potřebuji jen spoje

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Skay »

v bordu máš políčko Display, můžeš si tedy zapnout / vypnout tu vrstu co zrovna pořebuješ, pokud potřebuješ jen spoje a nic víc tak nech zapnutý pouze bottom neboli 16 a všechno ostatni vypni.
Naposledy upravil(a) Skay dne 23 čer 2008, 18:39, celkem upraveno 1 x.

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

markoni píše:jaký je nejlepší?
To záleží na pøíjemci, na co to chce, pokud na to jen kouká, tak tøeba PNG, nebo to vyrábí a pokud vyrábí, tak jakou cestou. Pro výrobu se používá tøeba formát Gerber RS274X.
markoni píše:File/Export/Image ? to bere celý Image to znamená taky èerný podklad já potøebuji jen spoje
Staèí si nastavit bílé pozadí. Options - User Interface - Layout - Background - White a pak pøípadnì exportovat èernobíle.

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#8 Příspěvek od nekmil »

Já dělám ve FORMICE a posílám přímo soubor *.PCB a není problém.
Záleží na výrobci jaké soubory požaduje.

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#9 Příspěvek od stephunk »

Najlepšie je vytvoriť si z layoutu .pdf súbor. Spravíš to tak, že v cam processore necháš vyrobiť postscript(.ps) a ten potom cez ghostscript premeníš na pdf..je to pracnejšie, ale výsledok je profi..

Uživatelský avatar
meereck
Příspěvky: 55
Registrován: 09 bře 2008, 01:00

#10 Příspěvek od meereck »

Anonym píše:
markoni píše:jaký je nejlepší?
To záleží na příjemci, na co to chce, pokud na to jen kouká, tak třeba PNG, nebo to vyrábí a pokud vyrábí, tak jakou cestou. Pro výrobu se používá třeba formát Gerber RS274X.
markoni píše:File/Export/Image ? to bere celý Image to znamená taky černý podklad já potřebuji jen spoje
Stačí si nastavit bílé pozadí. Options - User Interface - Layout - Background - White a pak případně exportovat černobíle.
neporadite prosim nejakou firmu v Praze, ktera je schopna z Gerber souboru udelat DPS?
diky

Návštěvník

#11 Příspěvek od Návštěvník »

meereck píše:neporadite prosim nejakou firmu v Praze, ktera je schopna z Gerber souboru udelat DPS?
diky
Tøeba http://www.pragoboard.cz/

Uživatelský avatar
meereck
Příspěvky: 55
Registrován: 09 bře 2008, 01:00

#12 Příspěvek od meereck »

diky

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#13 Příspěvek od Zirafka »

Jak již bylo řečeno, záleží na tom, na co ten obrázek chceš. Ale jestli je to jako obrázek pro web, tak je nejlepší GIF :)

Jde o to, že JPG ti rozmaže hrany a tím pádem neuděláš ostrou desku. GIF ti nechá hrany ostré.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#14 Příspěvek od jandu »

Variola píše:.........Jde o to, že JPG ti rozmaže hrany a tím pádem neuděláš ostrou desku. GIF ti nechá hrany ostré...........
Človek sa stále učí.... Ale ako je to pri prevode jpg na gif? zostanú hrany rozmazané?
Naposledy upravil(a) jandu dne 24 čer 2008, 23:22, celkem upraveno 1 x.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#15 Příspěvek od caven »

jak to vyexportovat do toho gerber formátu ?? Díky

Odpovědět

Zpět na „Poradna“