Philips 29PT8703/58 pojistka na sasi ko.

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Philips 29PT8703/58 pojistka na sasi ko.

#1 Příspěvek od robo »

Ahoj. Prosim o radu. Znamej se na me obratil s tv Philips 29PT8703/58. Ze nejede. Ma ji cca10let. Ze neco prsklo. Pojistka na desce 3,5A byla prdla. Zkusil jsem tam dat druhou. Moc jsem neveril v uspech. Ikdyz se mi stalo ze po vymene pojistky se nejaka tv rozjela. Tahle ne. Slupka jak prase. Takze je tam nekde slus, rekl bych podle reakce pojistky zkrat. Kdyz jsem zmeril odporem filtr. kondenzator tak hodnota odporu cca380 ohmu. Nejak je s nim spojen MOS tranzistor W9NA60. Pohledem se mi na povrchu tranzistoru se mi neco nezda. Rekl bych ze je spatny. Nemate prosim nekdo schema zdroj. casti teto tv. Dekuji

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

A proč napřed neměříš, zda tam není zkrat a teprve potom nestřílíš ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

No neco jsem meril a prave ze odpor na vyvodech kondenzatoru je 380 a nejde na horu. Coz kdyz bylo v poradku tak by to slo nahoru. Pojistka kdyz odesla tak podle reakce jejiho odchodu je tam zkrat. A na tom kondiku je napojen MOSak. Coz merit tento MOS nejak nejde. Mezi vyvody je odpor tak jak na elitu.
Rikal ze se mam jen prijit podivat. Nemel jsem sebou pajku ze bych vypajel ten elit. Vzal jsem si jen merak. Ale rikam si ze by elit byl v takovem stavu ze by zpusobil slus. Asi to je take mozne.

Uživatelský avatar
juca
Příspěvky: 848
Registrován: 05 čer 2006, 02:00
Bydliště: slovakia

#4 Příspěvek od juca »

A co tak pomerat veci pred tym kondikom.
juca

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Tam kde je tv neni net. Sem na to sam a nemam se na koho obratit s prosbou o pomoc. A jsem vdecen tomuto foru za pomoc. Toto forum je zdroj napadu a neocenitelnych rad.
Je to stara velka a tezka bedna. Takze se nemohu podelit on line s informacema ktere zjistim. Proto shanim schema zdroj. casti. Abych se pripravil dopredu na ruzne eventuality daneho problemu. Jsem jen bastlir, zadny profes. opravar. Neni to ma zivnost. A pokud se mi podari dat neco dohromady tak me to potesi a necham si zaplatit jen to co jsem koupil+treba cigara. Schema zdroje mi moc pomuze se zorientovat.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#6 Příspěvek od xxxe »

Co tam je za chassis?Je tam MD2.22?Hodím ti ho kdyžtak tady na upload.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Elyt to nebude, buchl by dřív než pojistka. MOS to samý - buď tvrdej zkrat nebo OK. Odpor 380 (ohm) ti nepřepálí pojistku obloukem. Napadá mě vadnej pozistor od demagnetizace nebo dioda...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

Pojistky jsou tam dve. Jedna je na boku druha je na sasi. Ta co je na boku /je tam mensi tistak/ ta je v pohode. Ted presne nevim, sakra jsem v praci, tak ta deska je taky silova cast. Prosim kdo ma to schema at napovi. Presne oznaceni desky budu vedet tak za hodku tak to napisu.

Uživatelský avatar
migi111
Příspěvky: 329
Registrován: 14 led 2008, 01:00

#9 Příspěvek od migi111 »

Na túto závadu asi ani schému nepotrebuješ, a už ti to aj napovedali, čo takto pozrieť pozistor alebo diódovy mostík? :roll:

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od robo »

To je mi jasne. Jen pocitam s eventualitou ze to bude ok. A jak jsem psal v pokoji s tv budu sam. Bez netu. A tim padem, i bez pomoci lidi z fora. Kdyz bude schema, mrknu, zmerim. A kdyz nic, tak kdyz budu vecer popisovat co jsem zjistil, tak pohledem do schematu si ozivim situaci. A lepe popisu stav. Abych nezapomel, dekuji za pomoc.
TO xxxe: Majitel tv bude doma az po 20 hodine. Takze info oznaceni desky bude pozdeji.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od robo »

xxxe : Prosim kde najdu oznaceni desky. Ted u toho byla manzelka majitele tv. Cisel a pismenek tam je jak psu. Nebo je tech verzi hodne. Dekuji

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#12 Příspěvek od Killroy »

Nic nehledej, je to MD2.22. V příloze je schéma toho zdroje (tedy doufám že je to on..) Pokud nesouhlasí, musí xxxe..
Přílohy
Philips_zdroj.pdf
(247.18 KiB) Staženo 109 x

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#13 Příspěvek od xxxe »

Dal jsem ti to tady na upload komplet bude tam MD2.22 na uploadu to je v 5 Rarech tak si je sosni MD2_21_MD2_22_MD2_23_chassis.part1.rar - 5 a pak rozbal.http://upload.ebastlirna.cz

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od robo »

Dik vsem a zvlaste xxxe a Killroy. Ted to zkoumam "na sucho" Zitra se na to vrhnu. A dam vedet.

Uživatelský avatar
Kuba27
Příspěvky: 40
Registrován: 30 črc 2004, 02:00
Bydliště: Ruda nad Moravou

#15 Příspěvek od Kuba27 »

Pøi opravování podobných závad si dej namísto pojistky 200W žárovku a mùžeš postupnì hledat závadu - zkrat v sí￾ových obvodech. Až to budeš mít opraveno žárovka by nemìla trvale svítit. / ušetøíš za pojistky/ Kuba 27

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“