Hrabose.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
om7yc
Příspěvky: 16
Registrován: 11 črc 2005, 02:00

Hrabose.

#1 Příspěvek od om7yc »

Zdravim, prosim niekoho kto sa niekde stretol so schemou plasica potkanov, mysi alebo krtov aby mi dal typ.
Dakujem.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

Hm, to by me taky zajimalo, hlavne krtci a mysi :)
a taky prakticke zkusenosti, nazory se dost ruzni. nejaky schema vyslo kdysi v AR, ale o ucinnosti celkem pochybuji

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Mourek »

Dělal jsem to v lednu, byla to slyšitelná verze,napájeno ze dvou plochých baterií . Byl tam jeden CMOS tuším 4011 . Podívám se po nějakém schematu a nebo až pojedu na chalupu obkreslím hotový kus. Jinak co se týká učinnosti jsem byl překvapen, jak to pomáhá. Za šest let jsem měl uvnitř myš jen jednou asi byla hluchá

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

Ja jsem delal neco podle modre prilohy AR, bylo to z tranzistoru a asi jsem mel v garazi ty mysi nahluchle vsechny. Nakonec jsem u tchana sebral z traktora litr nafty, nalil do plechovek a rozmistil po garazi a byl klid.

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#5 Příspěvek od toom »

V Amaru B1/1995 vyslo schema plasicky krtku. Ty potvory plasi treskama o vykonu 30 az 40 W s nepravidelnou periodou opakovaníi, takze si na to ani nezvyknou :brutalbox:

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#6 Příspěvek od mihal »

Krty su alergicke na infrazvuk, niekde okolo 5Hz. Velmy dobre funguju aj neelektricke plasice z PET flias - urcite ste to uz videli. S mysami je to horsie, tie potrebuju ultrazvuk, aby si neprivykli tak s nahodnou amplitudou a frekvenciou, avsak toto je neprijemne aj cloveku, hoci to priamo nevnima, no omnoho horsie to vplyva na psi a macky. Asi najlepsie posobi ta nafta, ale pozor je to horlavina.

Uživatelský avatar
om7yc
Příspěvky: 16
Registrován: 11 črc 2005, 02:00

Hrabosi.

#7 Příspěvek od om7yc »

Mourek píše:Dělal jsem to v lednu, byla to slyšitelná verze,napájeno ze dvou plochých baterií . Byl tam jeden CMOS tuším 4011 . Podívám se po nějakém schematu a nebo až pojedu na chalupu obkreslím hotový kus. Jinak co se týká učinnosti jsem byl překvapen, jak to pomáhá. Za šest let jsem měl uvnitř myš jen jednou asi byla hluchá
Bol by som Ti povdacny za schema, popozeral som internet ale nic konkretne som nenasiel. Aspon nejaky konkretny odkaz na nieco. Hi.
Mam tolko potkanov v sklepe, ze ich mozem aj vyvazat. Neviem sa ich zbavit. Dal som otravu, potkani poodnasali otravene zrno do ohrady pre sliepky, ktore zacali bez priciny hynut, az pokial som to nezistil. A tak
otrvu by som nechel pouzit. Preto elektronika.
Pozdravujem a popripade sa tesim na schema.
om7yc.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

myši

#8 Příspěvek od Mourek »

buď se to povede začátkem příštího tejdne nebo o tejden pozdějc.
Teď jsem mimo. Pošli mi e%mail na adresu mourek.k@seznam.cz

Uživatelský avatar
werwer
Příspěvky: 18
Registrován: 03 led 2005, 01:00

#9 Příspěvek od werwer »

Ja som robil jedno zapojenie.Je to jednoduchy oscilator, ktory pracoval okolo 25khz.Neskor bol vylepseny, kde oscilator pracoval priblizne 3s a 1s nepracoval, aby si hlodavce na ultrazvuk nezvykli. Lenze ked je kriza hlodavce si zvyknu. Alebo skus nieco co som vyhrabal na nete. Je to vraj 100 percent. Do jednej misky nasyp cement zmiesany s cukrom a do druhej vodu. Hladny potkan neodola cukru a ked ho zacne smadit je to jasne.Vyzera to ako haluz, ale vraj to pomaha :D

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od forbidden »

Takhle prej v jedne z Brnenskych povesti zabili "draka". Ted nam visi v pruchodu.
:D

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

myši

#11 Příspěvek od Mourek »

schematko mám akorát nevím jak ho sem vložit nebo kam. A myšky jsou pryč. Ale kolega mourek nebo paní micka jsou lepší odmyšovači.Bastl nepřede a nedá se drbat za ušima.

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#12 Příspěvek od toom »

Ale taky nedrape, nekouse a neskace po zadech :D

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

Hraboši

#13 Příspěvek od FERYACT »

Prosím Vás na hryzce platí to co na krtky? Koupil jsem ne ně takový
zelený hříbek jehož noha se zahrabe do země.Je to žrout baterek.
Děkuji.

Návštěvník

Hrabose

#14 Příspěvek od Návštěvník »

Mam dobre zkusenosti s temi PET lahvemi. Ureze se dno a zasrubuje se uzaver. Lahev se nasadi nejlepe na zabodnuty stavebni roxor prum. 6 mm, ktery se zapichne do zeme Podminka je, aby alespon trochu foukal vitr. Lahev se pohupuje ve vetru a klepe do roxoru, ten to roznasi do zeme. Jednoduche a ucinne. Na krtky je nejlepsi stara znama metoda - motyka. Elektronicke plasice nemaji tu ucinnost, jakou prodejci o nich uvadeji. Stravite s tim daleko mene casu (s tou motykou) nez vymyslenim, shanenim schemat a stavenim elektronickych plasicu.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#15 Příspěvek od janousek »

Taky jsem si udělal "vrtulky" z PET lahví. Nejvíce krtinců je právě těsně u tyče. Asi si zvykli.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“