TESLA-LCE CK-3366 XT

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

TESLA-LCE CK-3366 XT

#1 Příspěvek od Oberleutnant »

U této tv TESLA-LCE CK-3366 XT mi nedrží nastavení jasu a kontrastu obrazu, po přepnutí do pohotovostního režimu a opětovném zapnutí nastavení drží, ale po vytáhnutí vidlice se síťové zásuvky a zapnutí tv se změní úroveň jasu a kontrastu na menší hodnotu.Dá se to nastavení nějak uložit do paměti, nebo nevíte, v jakém obvodu hledat závadu?Díky za rady

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Mal som podobnu zavadu. Nesla mi dobre regulacia zvuku na OVP. Bola vadna pamat.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#3 Příspěvek od Carel »

Npor,jak píše cabernet memory EEPROM.

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od watt3 »

mám obdobný problém s nastavení kontrastu jasu atd. u panasonice TX32PS12 po několika zapnutí a vypnutí je to na výrobním nastavení a dělá to od té doby co ji mám,
takže je asi taky špatná paměť ?

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#5 Příspěvek od Oberleutnant »

Ještě jsem zjistil, že po vypnutí a zapnutí síťovým vypínačem se taky změní úroveń jasu, kontrastu, sytosti barev a hlasitosti, ale hlasitost se na rozdíl od ostatních zvýší, stejně jako když to vytáhnu ze zásuvky, pouze když to přepnu DO do pohotovostního režimu, nastavení zůstane.Dá se to nastavení nějak uložit do paměti?

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#6 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jenys »

Oberleutnant píše:Ještě jsem zjistil, že po vypnutí a zapnutí síťovým vypínačem se taky změní úroveń jasu, kontrastu, sytosti barev a hlasitosti, ale hlasitost se na rozdíl od ostatních zvýší, stejně jako když to vytáhnu ze zásuvky, pouze když to přepnu DO do pohotovostního režimu, nastavení zůstane.Dá se to nastavení nějak uložit do paměti?
No když si vezmeš k TV manuál, tak to tam máš naspané. Ale zkusím to polopaticky....když nastavíš hodnoty jasu, kontrastu atd. tak většinou dole v nabídce je možnost uložení, u mé TV se to uložení provede šipkou doprava, objeví se tam OK a pak mi to drží i po úplném odpojení TV od sítě. Tak zkus něco takového a uvidíš, co to udělá :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#8 Příspěvek od Oberleutnant »

Zkoušel jsem to nastavení uložit do paměti, ale nepomohlo to, dřív to nastavení drželo i po vytáhnutí ze síťové zásuvky.Myslíte, že to bude vadnou pamětí?

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Jenys »

Oberleutnant píše:Zkoušel jsem to nastavení uložit do paměti, ale nepomohlo to, dřív to nastavení drželo i po vytáhnutí ze síťové zásuvky.Myslíte, že to bude vadnou pamětí?
To vypadá opravdu na paměť...asi to bude chtít servis :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#10 Příspěvek od Mysteri »

NEBITE MA! :D Nemám schému od tohto TV, tak neviem,... :? ale v niekktorých TV napr. GRUNDIG, aj nejaký PHILIPeS a OTF, ORAVA býva záložná batéria na zachovanie prednastavených parametrov.Pozri, či v tom TV nie je nejaká ,,Gombíková"/nie GONDÍKOVÁ :P :P :P /batéria.Ak áno - odmeraj jej napätie.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Jenys »

Mysteri píše:NEBITE MA! :D Nemám schému od tohto TV, tak neviem,... :? ale v niekktorých TV napr. GRUNDIG, aj nejaký PHILIPeS a OTF, ORAVA býva záložná batéria na zachovanie prednastavených parametrov.Pozri, či v tom TV nie je nejaká ,,Gombíková"/nie GONDÍKOVÁ :P :P :P /batéria.Ak áno - odmeraj jej napätie.
Ne Gombíková, ani Gondíková....alébrž knoflíková :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
zslaby
Příspěvky: 245
Registrován: 28 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od zslaby »

Oberleutnant píše:U této tv TESLA-LCE CK-3366 XT mi nedrží nastavení jasu a kontrastu obrazu, po přepnutí do pohotovostního režimu a opětovném zapnutí nastavení drží, ale po vytáhnutí vidlice se síťové zásuvky a zapnutí tv se změní úroveň jasu a kontrastu na menší hodnotu.Dá se to nastavení nějak uložit do paměti, nebo nevíte, v jakém obvodu hledat závadu?Díky za rady
u integrovanyho obvodu 4066B vymen Elity jsou tam kolem nej 6 elitů....
a ve zdroji taky vymenn vsechny elity a bude to ok. taky jsme resil tuto zavadu.. kdyz jsem vymenil elity tak to funguje tak jak má.. :D

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jezevec »

zslaby píše: u integrovanyho obvodu 4066B vymen Elity jsou tam kolem nej 6 elitů....
a ve zdroji taky vymenn vsechny elity a bude to ok. taky jsme resil tuto zavadu.. kdyz jsem vymenil elity tak to funguje tak jak má.. :D
Vážení méně zkušení, ignorujte bláboly toho chytrolína co má papíry na hlavu.
4066 je analogový spínač a nemá s ukládáním do paměti vůbec nic společnýho.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“