Z videa do počítače

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Z videa do počítače

#1 Příspěvek od pajosek2 »

Ahoj,mám další dotaz.Pokud bych chtěl dostat film z videokazety naCD,jak to mám udělat? Půjde to přes TV kartu natáhnout do paměti a pak vypálit na CD nebo je ještě jiná možnost? Asi se to musí nějak dostat do MPEGu nebo ne? Díky
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

podle toho jak se ptáš, nic ve zlým, jsi se znalostmi okolo digitalizace videa na samým začátku, nechceš radši video propojit s dvd rekordérem a nahrát si rovnou funkční DVD? Je to hned a kvalitnější než první pokusy s konverzí.
Na tohle téma jsou tu už dotazy i odpovědi, stačí trochu hledat.

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#3 Příspěvek od Filda »

Jde to přez TV kartu bez problémů ........ asi tak 5 let zpátky jsem se tím hodně bavil a zdigitalizoval hodně videokazet. Občas jsem měl problém s rozbíháním videa a zvuku. Kvalita bude k ničemu .......... kvalita videa na samotném pásku už je dost mizerná.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od pajosek2 »

Crifodo píše:podle toho jak se ptáš, nic ve zlým, jsi se znalostmi okolo digitalizace videa na samým začátku, nechceš radši video propojit s dvd rekordérem a nahrát si rovnou funkční DVD? Je to hned a kvalitnější než první pokusy s konverzí.
Na tohle téma jsou tu už dotazy i odpovědi, stačí trochu hledat.
Máš naprostou pravdu,nejsem v této oblasti moc vzdělaný a ani mne zrovna neláká. Tento problém řeším,jen proto,že jedna moje kamarádka mne požádala jestli bych to pro ni udělal.Díky za odpovědi.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

Neznám tvoje vybavení, ale tím spíš bych doporučil nahrávku přes stolní DVD rekordér. Některé grafické karty v PC s videovstupem mají dost vypráskané parametry (šířka pásma, skupinové zpoždění-čistota hran, překrytí barev). Problém může být i úroveň synchro impulsů v některých VHS nahrávkách. Pak zíráš na dvě hodiny pracně zdigitalizovaného záznamu s přehozenými půlsnímky na který se nedá dívat. Stalo se mi i že výpadek na Video8 kazetě způsobil takovou křeč digitalizační karty, že padl systém a přišel jsem o všechna data na disku.
Smysl to má jen snad u velmi vzácných nahrávek, které se dají pozdější (vemi pracnou) editací v střihovém programu dočistit - úrovně, barevné sytosti, barevné ladění, střih.
Pro běžný přepis domácího videa nebo dokonce filmů bych to nedělal a radši jen kabel VHS-DVD.
Přepisovat na placku CD místo DVD se nosilo v době, kdy bylo DVD ještě plošně nedostupné, tak se vymýšlely kompromisní formáty jak film nacpat na 700MB, datový tok a kvalita podle toho vypadaly.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#6 Příspěvek od jave »

Bezna TV karta. Propojit alespon pres kompozitni video. Nahrat do mpeg2. Sesrihat (napr NERO VISION EXPRES) a mas DVD. Pridas titulky, pohrajes si s cimkoliv. DVD rec je super, ale vysledek?!?!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

pajosek2 píše:Ahoj,mám další dotaz.Pokud bych chtěl dostat film z videokazety naCD,jak to mám udělat? Půjde to přes TV kartu natáhnout do paměti a pak vypálit na CD nebo je ještě jiná možnost? Asi se to musí nějak dostat do MPEGu nebo ne? Díky
DVD recorder je dobrá rada, ale ruku na srdce, kdybys měl tu možnost, tak se neptáš, že ?
Normálně se to dělá na PC, kde je TV karta včetně video vstupu pro případ, že bys to chtěl brát z toho videa přes Scart a ne přes antenní výstup (to je hrůza). Nestahuje se to do paměti, ale na harddisk, takže to chce trochu lepší parametry než jen Pentium 3 :lol:

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od pajosek2 »

No jelikož je to problematičtější než jsem si myslel,tak jí to rozmluvím a pokud bude chtít nejaké nahrávky za každou cenu přetahat,tak ať jí to udělá odborník. A je to!!!! :prst:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

dnes uz su na to aj firmy co sa zaoberaju prepisom VHS na DVD ale to tu hadam nieje nova informacia.:-)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“