internet

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 105
Registrován: 18 říj 2004, 02:00

internet

#1 Příspěvek od Antony »

Používám doma gprs modem z telefonu, což je velmi pomalé. Chtěl bych používat vysokorychlostní internet CDMA na 450MHz od Eurotelu. Má s tím někdo zkušenosti???

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

CDMA

#2 Příspěvek od Mourek »

mám to od března, rychlost je různá až hrůzná. Nejprve se na Eurotelském webu podívej na mapu, pokrytí není nejlepší. Např v Harrachově téměř nic. Mám to stabilně v Praze v paneláku v přízemí na přiložené bidýlko je signál cca 30 procent. Hlavní výhoda je že to vezmu strčím do brašny s noťasem a kde je pokrytí se připojím docela dobře. Na stahování, hudby , filmu , nebo Linux instalaček to není. Na poštu, brouzdání a stažení ovladačů, antiviru to stačí. Rychlost je od 50Kb/s (tedy asi 6kB/s) je asi po 500Kb/s to byl rekord.Modem není příliš spolehlivý , já mám teprve druhý , ale někdo je měnil i 4x.
Pro stacionární připojení je lepší ADSL nebo kabelová televize, pro připojení mobilní je to ucházející. Podívej se na www.cdma.cz,ale tam jsou v diskuzi některé příspěvky dost zaujaté, autor je asi stahovač filmů apod.
Pak je informace na eurotelu , musí se zadat vyhledat cdma.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 105
Registrován: 18 říj 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Antony »

Děkuji za názor. Rozmyslím si zainvestovat do něčeho s čím budu mít asi problémy. Jaký typ modemu máš ? Nabízejí dva typy.

ADSL asi by bylo řešení, ale Telecom není firma do které bych chtěl dát jedinou korunu. (i když s eurotelem je to jedna banda) U Eurotelu je to alespoň mobilní.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jirka »

No ja mam ADSL od Volný, spokojenost, ale stejne musis mit pevnou linku od Telecomu.
To nechapu, proc musim mit hlasovy program na pevne lince v dobe, kdy mame doma vsichni mobil, abych mohl mit internet. Vzdyt poskytovatel internetu stejne jeste cast z platby dava talecomu za vyuziti nadhovorneho pasma. Jsou to TELEZLODEJI.

Jinak co se tyka rychlosti, tak je vyborna, i kdyz je tam pouzita agregace, bezi to skoro stale na maximu.

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#5 Příspěvek od toom »

A to jeste TELEZLODEJI nabizi za stejny prachy polovicni rychlost. Jsem u Volneho, nejdrive jsem se trosku bal agregace, ale rychlost je maximalne v pohode.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

CDMA

#6 Příspěvek od Mourek »

Mám GPC-6420 pokud vím jiný nenabízejí. Nabízejí router Asus 500 který se připojí mezi modem a siť. Jinak já to používám právě proto že je to přenosné. Teď to ukazuje rychlost 162kb/s tedy 20kB/s

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 105
Registrován: 18 říj 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Antony »

Na webových stránkách Eurotelu nabízejí modem ADU_E100H, měl by být jednou tak rychlý než GPC-6420. Třeba mu vychytali nějaké ty mušky.
Nejraději bych to řešil přes Wifinu, ale jsem hloupě ve stínu pod lampou. A tak stejně na to dojde že do toho půjdu.

Děkuji všem za reakce.
Antony

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

cdma

#8 Příspěvek od Mourek »

no tak to je pokrok. Tenhle modem byl právě dost nespolehlivý. Jinak u toho modemu je buď anténa součástí velikosti palce a nebo cca 30 cm bidýlka. Doporučuji to bidlo, protože jde o přizpůsobení antény při vysílání. Je li nepřizpůsobená pak je víc namáhaný koncový stupeň vysilače a jde to do háje. Pokud jsi z Prahy , tak tady s tou rychlostí nic moc, nejrychlejší to bylo o velikonocích v noci na neděli ve 2 hodiny. Stahovači odjeli a běželo to.

Návštěvník

cdma

#9 Příspěvek od Návštěvník »

Ja jsem resil v minulosti take tento problem. Kolega ma cdma a je to velmi zavisle na urovni signalu a jeste tam myslim maji nejaka omezeni v pristupu na ruzne servery. Take je to drahe. ADSL jsem zavrhl z duvodu nesmyslnych poplatku Ceskemu Telecomu, ktere neumerne zvysuji cenu takto provozovaneho pripojeni. Nakonec ale zvitezila WIFIna jednak z technickych a za druhe i z financnich duvodu. Funguje to vyborne, i kdyz mam agregaci 3 uzivatelu.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#10 Příspěvek od denis15 »

Údajně Volný teď nabízí internet ADSL+ a je to bez potřeby platit hlasový tarif. Zkuste se kouknout na netu po informacích. :wink:

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“