Polední přestávka - telefony

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Polední přestávka - telefony

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nevíte náhodou, čím to je, že celý dopoledne je klid a sotva člověk sedne k obědu (mezi 12:00-12:30) - v tu ránu začne vyzvánět telefon ? Já ho sice většinou nezvedám, ale co nutí českej národ k tomu, aby vyřizoval nejdůležitější věci při žvýkání řízku ? Nebo ti lidi neobědvají ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#2 Příspěvek od Radix »

Může to být i jinak.
Gilletův zákon dynamiky telefonování:
Čekáte-li telefon, zazvoní, jakmile za vámi zapadnou dveře.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od stepa »

No podle me to je tim, ze maji taky obed/poledni pauzu a maji prave cas...proto volaji :D
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#4 Příspěvek od bu2520 »

a já vůl si myslel , že to mám jenom já, taky mě nejvíc chtějí když jsem na záchodě, nebo večer, t o bych vraždil

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Telefon zvoni zasadne ked som:
a) odisiel na zachod
b) odisiel na pol minuty kvoli niecomu inemu
c) za volantom

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#6 Příspěvek od mihal »

Tu vidim univerzalne riesenie - telefon vypnut. Viete si predstavit ten bozsky klud? A keby to slo hromadne to by sa Pomaranc a T-.. po*rali..

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

V noci ho vypinam. A v tych 3 pripadoch, co som pisal, ho nezdviham.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#8 Příspěvek od helios »

mihal píše:Tu vidim univerzalne riesenie - telefon vypnut. Viete si predstavit ten bozsky klud? A keby to slo hromadne to by sa Pomaranc a T-.. po*rali..


A práve preto nato vymysleli paušály a predplatené karty s obmedzenou platnosťou. Aj keď nevoláš, oni svoje prachy dostanú.

Mňa skôr iritujú ich "ponúkači produktov", ktorí sú značne vlezlí a vnucujú niečo, o čo nemám záujem... :facak:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Platim 200 za 3 mesiace (inak kredit prepadne) - nevolam z toho prakticky vobec.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

helios píše:...Mňa skôr iritujú ich "ponúkači produktov", ktorí sú značne vlezlí a vnucujú niečo, o čo nemám záujem... :facak:
V dubnu mi končila smlouva na paušál, uzavřená ještě s Errortelem. Protože Kyslík nabídl poměrně výhodné pokračování, smlouvu jsem prodloužil o další období - na tom by nebylo nic pozoruhodného, dělá to víc zákazníků. Co mě ale zarazilo - smlouvu jsem prodlužoval cca týden před koncem prvotní platnosti. Odpoledne týž den mi ale volal kdosi od Teplajzníků, věděl mé jméno, adresu a datum, kdy mi smlouva končí a hned mi začal nabízet novou SIM s možností volat až na 5 čísel zadarmo atd - ptám se: K ČERTU, KDE SEBRAL TEPLEJ MOBIL TAK PŘESNÉ INFORMACE, KDYŽ S NIMI JSEM NIKDY NEVEŠEL JAKO ZÁKAZNÍK DO STYKU?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

čas na oběd si každý představujeme jinak, někdo utíká na gulášovku do bufáče v půl jedenácté, jiný se s požitkem vyvaluje u talíře ve 14 hodin.
Tebou popisovaný efekt může souviset s tím, že spousta kancelářských myší se k obědu probudí, jak jim nastoupá tlak a tepová frekvence, začnou být aktivnější a navíc kolegové a vedoucí z kanclu odtáhnou, takže je prostor pro vyřizování soukromých věcí a telefonování.

Nic ti nebrání telefon v tebou určenou dobu vypnout, nebo přepnout na záznamník...
Mám bohužel dost známých, kteří zasednou v restauraci ke stolu a začnou vyřizovat svoji agendu, tak jako podobní idioti sedící u okolních stolů. za tohle zpříjemňování oběda by zasloužili namačkat xichty do bramborové kaše a ty jejich mobily flambovat a pak hodit ke slupkám z brambor...

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#12 Příspěvek od mihal »

Ekkar, po internete sa daju ulovit veci, to by si sa divil 8O a tyto spinavci sa nestitia nicoho. Uvediem priklad:
Moja lepsia polovicka si objednala na predplatenu kartu ktoru mala asi rok nejaku akciu (T-SK) ze bude mat vyhodnejsie volania, operator jej tvrdil ze to bude uplne zdarma a bez akeho kolvek platenia. Aka ostala prekvapena, ked jej prisla zmluva a v nej vysoka penalizacia ak kazdy mesiac nezaplati kredit sa minimalne 500.- :evil: zmluvu, ktoru ani nepodpisala musela pisomne vypovedat. Po mesiaci zacali chodit sms ze ma dobit kredit inak bude penalizovana. Volala im, tak chceli po nej zaslanie kopie zmluvy ktoru vypovedala :?: :?: :?: nakoniec im stacila fotokopia doporucenky. Po dvoch tyzdnoch na to ju vypli - ked zavolam na to cislo tak mi oznamia ze "na toto cislo sa neda dovolat"
Neverim ze tu ide o nejaky omyl, ide o cielene agresivne spravanie za ucelom ziskat co najvacsi balik za akukolvek cenu. A toto planuju "ludia", ktory su za to plateny. Je mi z toho zle, fuj :guns:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Crifodo »

Co se týče smluvních vztahů s těmi "operátory", tady platí to známé přísloví "podej čertu ruku". Kdo ten první krok udělá, musí být už vždycky ve střehu. Proto upřednostňuju předplacené karty a co nejvíc anonymní vztahy, pro posílání zboží z internetových obchodů jednorázově zřízený mail atd.
Co má ale člověk říct na to, když údaje které nedal nikomu jinému než živnostenskému a finančnímu úřadu, se objeví v databázi podnikavců nabízejících katalogy firem a webové stránky pro ně? Dokázat se té špíně ze státní správy nic nedá, i když nikdo jiný to vynést nemohl. A ŽL se mění hůř než SIM karta :(

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Jenže dataci MÉ smlouvy s operátorem neznal/nezná nikdo kromě mne a toho operátora - jediný, kdo to tedy mohl Teplajzníkům vyžvanit, je někdo z Errortelu/Kyslíku, protože já mám ke společnosti Teplejch jistou silně nezřízenou averzi - kdysi se na mne pokusili uplatnit něco podobného, co potkalo Mihalovu polovici - jen to tenkrát bylo ještě pod značkou Peagas/Radiomobil, také zaslaná nabídka na SIMku s výhodami (nevím, kde tenkrát sebrali adresu) - tak jsem si vyžádal NA PRODEJNĚ podrobnější informace k produktu - bez uvedení jména nebo jakéhokoliv dalšího závazku - a za měsíc ve schránce výhrůžka penalizací. Tenkrát jsem to pustil k vodě - neměli ode mne ani čárku, případný soudní spor by vyhrál i Shrekův osel, však se od té doby už nikdo neozval - ale myslím, že hodně blbounů jim to sežralo a byli donuceni svou blbost těžce zaplatit...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od PabloX »

Mne a matke (a isto aj dalsim) obcas zavolaju z T 🤐 a cerpaju ze ci nechcem pausal, kolko mam rokov, kolko kreditu miniem rocne a ze pausal ktory ponukaju je pre mna dobry atd.. Koncim to vzdy odbitim ze ja som spokojny s kreditom a pausal nechcem.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“