Bezdrotova mys

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

Bezdrotova mys

#1 Příspěvek od keemo »

zdravim vsetkych zucastnenych.dnes som si kupil novu bezdrotovu mys genius wireles traveller 600.vsetko je v poriadku akurat ma trapi jedine-obe mysi maju prijimac do usb portu.staru bezdrotovku som mal pripojenu cez redukciu usb na ps/2 do ps/2 portu a fungovala.tato nova resp. jej prijimac sa cez tuto redukciu kompu nehlasi...viem ze s tym nic neurobim...nevie niekto preco je to tak?jednotlive prijimace niesu zamenne nakolko su sice od tejto znacky, akurat ze asi kazda mys ma svoje pasmo v ktorom pracuje,cize nejdu vzajomne krizit stare s novym-len kazda so svojim.Dakujem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Aby fungovala ta PS/2 redukcia, musi mys podporovat PS/2.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

rnbw píše:Aby fungovala ta PS/2 redukcia, musi mys podporovat PS/2.
Tak tak, nektery Logitechy maji taky moznost pouzit redukci z USB na PS/2, ale tato redukce neni v zadnym pripade univerzalni prevodnik USB na PS/2. Mys na to musi byt delana.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Měl jsem tady jednu, co po redukci USB->PS/2 fungovala jako perfektní resetátor počítače. Po zasunutí do PS2 počítač prostě nenaběhl a neustále se restartoval. Řešení - zasunout přímo do USB. Dokonce i pak začala blikat, když hrčel HDD :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Stan3

#5 Příspěvek od Stan3 »

Mìl jsem pùjèenou bezdrátovou myš od firmy Wibex a když už byli ponìkud vybité batrie,tak ukazatel odsunul nìkam ke stranì a reprák zaèal pískat.Po výmìnì baterií se myš úplnì zbláznila,pøi stisku tlaèítek to spuštìlo náhodnì programy.Až po restartu a aktivaci pøíjmaèe a myši se to zase vrátilo k normálu.
Reakce taky nic moc,dost dlouhá odezva.
Koupil jsem obyè. do PS2 a je to o dost lepší.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od workhard »

Taky jsem kdysi měl bezdrátovou myš. Byl jsem nadšený. Ovšem jen do prvního vybití baterií. Pak jsem si řekl,že bude lepší,když bude počítač fungovat,kdykoli si k němu sednu a milou myš jsem dal i s klávesnicí na půdu. :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

workhard píše:Taky jsem kdysi měl bezdrátovou myš. Byl jsem nadšený. Ovšem jen do prvního vybití baterií. Pak jsem si řekl,že bude lepší,když bude počítač fungovat,kdykoli si k němu sednu a milou myš jsem dal i s klávesnicí na půdu. :wink:
Drátovou myš jsem před pár lety s chutí odložil a vůbec ji nepostrádám. Užmoulaných kabelů jsem zažil za deset víc než vybitých baterií. K tomu potahování za tkaničku na stole.
Když se myší akumulátory vybijou, vrazím do myši jinou dvojici a aku dám nabíjet. Operace na půl minuty. V krajním případě si jdu písknout nebo uvařit kafe a mezitím dám na nabíječku aku na deset minut, pak mám zase měsíc na pořádné dobití. Plně nabité NiMH 1,7Ah tak 7 měsíců denního používání.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

presne ako pise crifodo-pozivam tiez aku...je to pohodaaa.a tato nova mys ma este mensiu spotrebu nakolko je to IR snimac...:-) a uz som zvyknuty na jej hmotnost s dvoma AA aku a ked chytim do ruky obycajnu opticku kablovku mam problem si ustriehnut kurzor :DDDa ani ju netreba zapinat klikom ako tu predchadzajucu-je aktivna stale :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Pouzivam IntelliMouse z roku 1997 (je to kus, co bol v akciovom baliku spolu s Office 97, co bol prvy software podporujuci koliesko na mysi) a kabel je stale zdravy...

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od stepa »

No by me zajimalo co Crifodo delas s tema krysama :D . U pocitace travim celkem dost casu a mys jsem menil pouze jednou a to kvuli vzhledu, problemy s kabely zadne, drzi tam jako pribite.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

u pár myší (Logitech, Genius) se mi přelomila žíla v kablíku těsně u vývodu z myši. A nejen mně. Jak se ohýbá kablík když nestačí délka k vzdálenému PC na stole s neoptimalizovaným rozložením (viz Básníci).
Ale už je to minulost, drátové myši už nepěstuju.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hafca »

Crifodo píše: ..... Plně nabité NiMH 1,7Ah tak 7 měsíců denního používání.
Co to máš za myšáka? Koupil jsem nějakáho Geniuse a i přes to, že má vypínač, nevydrží dýl jak 3 neděle na dvě AA. A baterkama to není, mám jich několik párů a různých kapacit. Je to na palici, navíc to má problémy s dosahem. A to ta krysa stála skoro osm stovek. :zly:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od workhard »

Mě by zajímalo,co má Crifodo za aku,moje Ni-MH do foťáku jsou po 4 měsících k nepoužití,i když je plně nabité hodím jenom do šuplíku :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Genius je smejd, kopa ludi si to vsak nechce priznat.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od hafca »

To mi v tuhle chvíli moc nepomohlo. :lol: Když už, tak tip na něco lepšího. :wink:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“