Přeprava plazma televizoru

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

Přeprava plazma televizoru

#1 Příspěvek od renda15 »

Chci se zeptat jaké máte zkušenosti s dopravou plazma tv. Mám asi 10 měsíců Philipse úhlopříčka 106 cm a až nyní jsem se s kolegy dostal do sporu, že se plazma nesmí položit. V návodu na tuto TV je uveden způsob montáže dodávaného podstavce tak, že se TV položí na stůl a stojánek namontuje. J e k tomu zpracován návod včetně obrázků. Při dopravě autem to ještě chápu, velká skleněná deska naležato asi není dobrý nápad, ale a ni v návodu na to nijak upozorněno není.

Uživatelský avatar
Rayman
Příspěvky: 42
Registrován: 17 črc 2005, 02:00
Bydliště: Plzeň-sever
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Rayman »

vyhoď to a kup si normální bednu

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#3 Příspěvek od Mysteri »

Možno to aj tak vyhodí, lebo oprava bude nerentabilná. Ale aj mňa to zaujíma. Plazmy síce nerobím, /lebo viem o nich prd!/ ale tiež som počul, že sa nesmú sklápať, údajne aj PHILIPS dávnejšie dostal v Nemecku pokutu za klamlivú reklamu /Vysielala sa aj v ČR aj v SR: Mladomanželia si ľahli do postele, pozreli na strop, kde bola plazma od PHilu. Končievalo to tým ich sloganom: Vyrábame pre vás!/, a potom ju aj stiahli.Dôvod pokuty bol, že klamali, pretože ten prístroj nemôže byť v tejto polohe používaný. V niektorých plazmách sú vraj aj na boku v dvojitých, navzájom prepojených valcoch rôznofarebné guličky, ktoré, keď sa TV dá do horizontálnej polohy, tak niektoré tie guličky sa prevalia do druhého stĺpca, a potom, keď v rámci záruky chcete TV opraviť, servisák sa pozrie na tie guličky a povie: Záruku máte v p...!Mám dojem, že to je u nejakého 250-tisícového /pred 4-mi rokmi/ Pioneeru /alebo, ako sa to píše :oops: / Jeden predajca TV mi zas povedal, že to nie je tak kritické, že je to ako s chladničkou. Jednoducho, nechať po prevoze niekoľko hodín v kľude, a až potom pripojiť na sieť a zapnúť.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Neevim, co tu pisete o vyhadzovani, ked autor nepise o ziadnom probleme...

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#5 Příspěvek od renda15 »

to rnbw děkuji za podporu, reakce některých pisatelů jsou mnohdy nepochopitelné............ Doprava - oprava, hodinky - holinky.......

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Jedná se o dost důležitý problém - ty panely totiž mají poměrně velkou hmotnost a přitom jsou v rámu upevněné jen za obvod. Při přepravě naležato, když není ona relativně obrovská volná plocha (vzhledem k ploše, sevřené rámem) ničím podepřená, hrozí její průhyb - a ten může být i destruktivní, prostě panel praskne... Přesně tohle samé se řešilo zhruba čtvrt roku zpátky na AVmánii, výsledek byl takový neurčitý...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od kozoka »

vyrobce to nedoporučuje ale normalně to převez jak chceš a nic se s tím nestane.

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#8 Příspěvek od stephunk »

No ja neviem, je to napísané písmom minimalnej veľkosti 72 na každej krabici, v ktorej je takýto panel uložený. Výrobca dobre vie, prečo to tam píše. Znížite tým podstatne riziko poškodenia časti panelu, ktorý nesmie byť namáhaný torzne ani priečne, na rozdiel od LCD, ktorý toho vydrží podstatne viac.
Navyše prevážať plazmu inak ako po stojačky je mrhanie priestorom, na krabiciach sú madlá, ktoré umožnia pohodlný prenos len v stojatej polohe.

Ad tá reklama, možno sa jednalo o obyvateľov hyperkocky, ktorí v skutočnosti ležali na stene a TV bol v správnej polohe :wink:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

renda15 píše:Chci se zeptat jaké máte zkušenosti s dopravou plazma tv. Mám asi 10 měsíců Philipse úhlopříčka 106 cm a až nyní jsem se s kolegy dostal do sporu, že se plazma nesmí položit. V návodu na tuto TV je uveden způsob montáže dodávaného podstavce tak, že se TV položí na stůl a stojánek namontuje. J e k tomu zpracován návod včetně obrázků. Při dopravě autem to ještě chápu, velká skleněná deska naležato asi není dobrý nápad, ale a ni v návodu na to nijak upozorněno není.
Nedoporučuje se přeprava ve vodorovné poloze (např. "na zahrádce auta" - důvod: Při otřesech za jízdy, může dojít k porušení těsnosti jednotlivých komůrek - pixelů, které jsou plněny plynem (nějakým xenonem, nebo něčím podobným) - vlivem průhybu těžkých skleněných desek, ze kterých je "zobrazovač plazmy" vyroben!!!
Ze stejného důvodu "nemůže chodit plazma ve velkých nadmořských výškách" (cca nad 2.500 m n. mořem) - vlivem "rozpínání plynu" hrozí poškození těsnosti komůrek a tím pádem k jeho úniku!!!
Tolik k tomu, proč by se měla "plazma" přepravovat ve svislé poloze (není to z mé hlavy - měli jsme to na školení!).

Honza

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“