Bezdrátové spínání

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kodlk
Příspěvky: 1
Registrován: 06 říj 2005, 02:00

Bezdrátové spínání

#1 Příspěvek od kodlk »

Pánové či dámy,

potřeboval bych schéma či radu jak vytvořit bezdrátovou signalizaci, kdy by byl vysílač napájen a zároveň spínán cca3 volty a přijímač 9v. Dosah do 100 metrů. Příjímač by měl jen vydávat tón v délce signálu z vysílače.

Moc moc děkuji.
Jsem v elektronice slabší :oops: :oops:

Jedná se o tzv. bezdrátové příposlech k signalizátoru záběru. Jsem rybář kutil.
kodlik

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#2 Příspěvek od mihal »

V tvojom pripade, je asi najjednoduchsie navstivit www.flajzar.cz v sekcii stavebnice najdes dialkove ovladania, su tam aj take, kde na vysielaci spojis vstupy a na prijimaci cvakne rele - na to napojis buzer, ten zapipa. Bez smerovej anteny necakaj zazraky, dosahy nanajvys niekolko desiatok metrov. Zalezi aj na tom k comu to presne chces, tak ak ti to nepomoze, tak to viac popis.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#3 Příspěvek od janousek »

Zrovna dneska jsem dostal PE 12/2005, na str.14 je bezdrátový přenos. Dosah v budově max 20m, ve volném prostoru max 200m. Cena min 1200,-Kč.

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#4 Příspěvek od jopein »

Myslím , že by se dal použít i bezdrátový zvonek , viděl jsem je i s dosahem 150 m

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

PE 12/2005 vyjde až v prosinci, nemyslíš 10/2005? Je tam konstrukce s moduly 433MHz od Flajzara.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#6 Příspěvek od janousek »

Dík, utnul jsem se, je to číslo 10.

Uživatelský avatar
Petrmar
Příspěvky: 3
Registrován: 26 bře 2004, 01:00

#7 Příspěvek od Petrmar »

Dalo by se pouzit modulu od eniky. Pouzivame je s jednoduchou antenkou na vzdalenost asi 1,5km http://www.enika.cz/2004/e_index.php?ka ... =13014&j=1 a http://www.enika.cz/2004/e_index.php?ka ... =13014&j=1 . Myslim, ze to zvladne i mene zdatny elektronik a urcite to nevyjde ani na 1000Kc.

Uživatelský avatar
durmitor
Příspěvky: 199
Registrován: 02 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od durmitor »

Jak uz napsal Petrmar, tak se v enice daj najit zajimavy moduly, nejjednodussi a mozna taky nejlevnejsi reseni je asi s modulama AUREL, tery enika taky prodava. Vyjdou te tak na 300 - 350 kc par a to docela ujde ne. na www.aurel.it najdes datasheety a pak je to uz hracka, moc to nepotrebuje.
Pokud bys touzil po lepsi komunikaci napriklad po seriovy lince, muzes vyuzit jejich radiomedemy, ale to te pak jeden vyjde kolem tisice korun. Dalsi moznosti sou moduly od radiometrixu.
Vyhoda tehle modulu je, ze jich je spousta pinove kompatibilnich, takze pri pouziti modulu od ruznejch vyrobcu jen trosku upravis software a je to...

Uživatelský avatar
DAP
Příspěvky: 147
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#9 Příspěvek od DAP »

Prezeral som si vysielače a príjmače s plávajucim kodom Keeloq 433,92 Mhz od firmy Flajzar.
Tieto obvody sú za prijatelnú cenu a sú dodávane aj ako stavebnica, od čoho je už len krok ku vlastnej modifikácii.

Dosah týchto vysielačov mi je totiž nedostačujúci a uvažujem o kombinácii použitých koderov a dekoderov plavajuceho kodu s rádiostanicami PMR.

Štandardne dodáva Flajzar obvody s 2, 4, 5 a dokonca aj 10-mi kanálmi.
:arrow: Vedel by mi niekto prosím objasniť, ako by sa tieto mnohokanálové obvody Keeloq prejavili v kombinácii s 8-mi kanálmi rádiostaníc PMR a ako by sa zachovali subkody CTCSS.
Bolo by teda možné, aby 5 kanálov Keeloqu v kombinácii s 8-mi kanálmi PMR dávalo až 40 možností ???
_________________________

Zariadenie budem používať vínimočne, najviac niekoľko krát do mesiaca a to v miestach mimo mesta, kde je minimálna až žiadna prevádzka iných PMR rádiostaníc :wink:

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“