tv Mascom

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Návštěvník

tv Mascom

#1 Příspěvek od Návštěvník »

Zdravím pøítomné a prosím, neví nìkdo , zda se vùbec dá u televizoru Mascom 100 Hz úhlopø. cca 70 cm , stereo, zmìnit barva OSD. Synovec mì pøesvìdèuje, že hlasitost byla a je bílá a úroveò hlasit. gr.znaky èerná a nápis stereo/mono èerná , nyní bílá. Nikde v návodu popis, že by to šlo zmìnit a v menu jsem také nic nenašel.Dìkuji za pøípadné návody. Ivan

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#2 Příspěvek od achil »

Některým lidem závidím jejich problémy.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od gumickar »

Umíš číst? a máš návod? pak si to tam přečti

Návštěvník

odpovìï

#4 Příspěvek od Návštěvník »

Když všechno selže, pøeèti návod, ale tam nic není.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od gumickar »

když tam nic není, tak nic takového neumí. Divný, co?

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

Milý gumièkáøi, návody na obsluhu, pokud to nevíš, pøekládají lidé,kteøí nemají páru o tom co je funkce pøístroje a jak funguje a korekce textu dìlají zase lidé, kteøí nemají páru co je v originálu.To je vesmìs pøíèinou tìch blbostí v návodech. Já osobnì jsem se na nìèem podobném podílel a ve finále jsme byli ještì omezeni délkou textu. Vyhazovaly se nepodstatné vìci. Zmìna barvy nápisù OSD by to byla také. Blbé co. Ivan

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od gumickar »

Sice jsem nikdy neviděl televizi, která by měla jakoukoli funkci v návodu zamlčenou, ale pokud to tak je, tak bych ji rád viděl.Blbý překlady jsou ve všem, ale o tom teď nemluvím.
Jinak možná pomůžoou vodovky a překreslit :down:

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

Klasická ukázka blbého pøekladu je napø. ,nevím u který televize , "samèinné ladìní" a pøekreslovat bánì(obrazovky) mùže dìlat akorát takový diletant, který na víc nemá, to jest tøeba ty. My odborníci bychom to øešili jinak.Tøeba zmìnou softwaru, ale to je už mimo rozsah tvého duševního majetku.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od gumickar »

Nehodlám se tady hádat. od toho toto fórum rozhodně není.
ale poslední poznámku si musím dovolit. Jak se dá v pevném procesoru měnit softwar? asi těžko, co.
:D

Návštěvník

#10 Příspěvek od Návštěvník »

Dobøe ,pøestanem se hádat, ale zmìna software pro tvoji informaci se provádí naprogramováním mikroprocesoru, napø. u mpc Hercules, který koupíš jako prázdný. Je to ta 3Voltová štìnice. Starší hnoje ,mìly u mpc tkzv. konfiguraèní diody,které taky mìnily program (software).Mùj problém je stále v tom, zda nìkdo neví jestli se dá zvenku zmìnit barva OSD a tím to celé zaèalo. Napø u starých THOMOSNÙ ,které mìly v sobì trimry ,se v jakémsi menu daly zmìnit nìkteré hodnoty a v návodu na obsluhu o tom nebyla ani zmínka. U jiného krámu jsem se setkal s tím, že po vymazání èísla OSD tato pøedvolba byla ve skipu. Pøepsat barvu èísel se podaøilo údajnì 1apùlletému dítìti a protože nemám dùvod tomu nevìøit, tak jsem se dovolil optat , na základì svých zkušeností , fóra. Software u mpc se mìní také, takzvanými optiony. Znáš to napø. ze Salory, kdy jednotlivá tlaèítka zaènou mít jiné funkce. Neptej se mì jak se ten mpc jmenuje , tím si kotrbu nezasviòuju. Teï se mi akorát nechce študovat všechny dostupné i nedostupné slinty, ohlednì MASCOMU. Pokud jsem tì nadzvedl, tak se omlouvám a doufám, že jsem tvùj dotaz zodpovìdìl k tvé plné spokojenosti. V úctì Ivan

Návštěvník

#11 Příspěvek od Návštěvník »

P.S. Za toho jedovatého smajlíka na konci, kterého jsem si všimnul až teï, že nejde mìnit software mpc , jednu jedovatost ode mne. Jestli se domníváš ,že mpc po zblblých optionech mìní své funkce ( napø. hlasitost reguluje jas) tím, že si sám pøehazuje nožièky v tištìném spoji, nebo v patici ,tak budeš prašerednì zklamán. Ivan

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od gumickar »

Myslím, že jsme si uplně nerozuměli. Samo,že se dá sw měnit, ale měnit, jako upravovat, ne, že se dá přehrát takovým spůsobem, že bude uplně jiný. Pokud se u některých TV dá měnit barva menu(jako že u některých to opravdu jde) tak snad jem přez servisní mód. Ten na maskoma neznám.

Návštěvník

#13 Příspěvek od Návštěvník »

Drahý gumièkáøi, tvé odpovìdi mnì silnì pøipomínají odpovìdi jednoho z našich pøedních politikù, ale musím konstatovat, že on má na rozdíl od tebe v hlavì úplnì nasráno.Ivan

Uživatelský avatar
wendys
Příspěvky: 295
Registrován: 14 čer 2005, 02:00
Bydliště: olšanský hřbitov
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od wendys »

pánové, docela vás obdivuji, jakou sáhlou debatu vedete nad takovou blbostí, jako je barva OSD. Jako by to nebylo jedno!

Návštěvník

#15 Příspěvek od Návštěvník »

Pánové,podívejte se na hvìzdy a potom diskutujte jakou barvu má hovno. 8-)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“