vytvoření www

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

vytvoření www

#1 Příspěvek od gumickar »

Prosím o radu.
Nikdy jsem se po tom nepídil a taky v počítačích nejsem zběhlý.
Chtěl bych si vytvořit vlatní www a nevím jak.
Už to umí snad každý, tak mi někdo poraďte.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#2 Příspěvek od denis15 »

Pro začátek to jde i ve Wordu-vytvoříš a dáš uložit jako WWW.

Uživatelský avatar
flick007
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od flick007 »

muzes skusit Microsoft Front Page
nebo si stahni 1st page (jednoduchy editor) http://www.slunecnice.cz/product/1st-Page-2000/

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#4 Příspěvek od denis15 »

Jo tak ten fronpage je super, jen jsem válčil s češtinou. Vřele doporučuji-na ten jsem zapoměl! :)

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#5 Příspěvek od jopein »

Můžeš se podívat i jak to dělají jiní. Vyber si nějakou www stránku, klikni na Zobrazit , pak Zdrojový kód. Můžeš si to i uložit a experimentovat. Mě to dost pomohlo.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#6 Příspěvek od Raptor181 »

Alebo sa pozri sem: http://www.jakpsatweb.cz/ dost ti to moze pomoct. :wink:
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

zmz

#7 Příspěvek od zmz »

Frontpage je na NIC!!!!!

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od PabloX »

Ja robim moju stranku v macromedia dreamweaver (www.macromedia.com).
Je to zlozitejsie, ale ma to aj vyhody.
Ak chces, kukni sa na pablox.cq.sk.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

Taky jsem zacinal ve wysiwyg editorech, ale tam nikdy nevite jak to presne dopadne. Po par nezdarech me kolega presvedcil at se zacnu ucit HTML od zacatku a muzu rict, ze je to daleko lepsi. Aspon presne vim co delam. Jak tu nekdo zminoval stranka Jak psat web je jedna z nejlepsich. Pro zacatek si sezen editor treba HTML Kit na: http://www.chami.com/html-kit/ Ma vic funkci nez obyc zapisnik. Jednodussi stranky zvladnes behem jednoho dne.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od gumickar »

Díky všem. Jdu se prát :writer:

Uživatelský avatar
durmitor
Příspěvky: 199
Registrován: 02 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od durmitor »

Mozna ze tohle tema uz je trosku neaktualni, ale me se osvedcila kombinace WORD + html, css...

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Jirka »

Ja pouzivam Dynamics5, sice trochu starsi, ale je jednoduchy, neinstaluje se, da se pocestit prepsanim txt souboru, samozrejme zvyraznuje syntaxi a nabizi pouzitelne parametry k prikazu.

Stahl jsem ho na http://www.jansfreeware.com

Na tech strankach je vice zajimavych programu bez instalace a s minimalnimi naroky na misto na hdd.

Uživatelský avatar
Peggy
Příspěvky: 50
Registrován: 01 led 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Peggy »

Já myslím že jako pro začátečníka je dobrej ten FrontPage .. Je sice rpavda že to mrví kód a všechno co v tom ej, tak jede dobře leda tak v IE, ale není těžký v tom udělat web..

Word je totalne na ho*no... tena ni nedělá html kod a le dělá to v XML.... nebrat

Jinak Nejlepší je to psát samozřejě ručně s podporou CSS, pak ten kod není zbytečně dlouhej..

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od GeorgeB »

Já jsem s webem začal podle návodu v časpoisu Praktická elektronika. Tuším od čísla 4/2005 se rozjel seriál jak vytvořit vlastní web. Podle toho článku a podle nějakých starých webových stránek(tak z roku 98) jsem sestrojil svůj web. na výsledek se můžete podívat na www.georgeb.wz.cz Nečekejte žádnej zázrak-začal jsem před půl rokem a živit se tím nebudu.

Uživatelský avatar
durmitor
Příspěvky: 199
Registrován: 02 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od durmitor »

Jak uz sem napsal vyse, ja pouzivam kombinaci Word - PSPad (html, java, css). Word je sice taková "llama metoda", ale da se v nem udelat stranka docela rychle, takze novackum vrele doporucuju (teda pokud nemaj zajem se po tyhle strance nejak rozvijet.) Samozrejme tvorba ve wordu ma nekolik nevyhod a vyhod. Pro neznale popisu:

Vyhody:
Rychlost
Relativni prehlednost
Snadne pro zacatecniky
Moznost pouziti XML pro neznale

Nevyhody:
Neprehledny kod
Nic noveho se nenaucis
Nemuzes pocitat s podporou ve full textovych vyhledavacich
Kdyz si na to zvyknes tezko v kodu neco upravis
Mnoho dalsich

Urcite je videt ze tvorit ve wordu ma sve pro a proti. Urcite si zjednodusite praci, ale pokud se chcete neco naucit, nebo mit nad strankami plnou kontrolu, tak mate smulu (pokud si umite opravit kod, tak v tom pripade to neplati).

Ja vidim nejvetsi nevyhodu v tom, ze si vasich textu nevsimnou fulltextove vyhledavace, protoze obsahuji nahradni znacky pro diakritiku, mezery a jim podobne... Jiste chapete. Proto i ja z tohoto duvodu prechazim ciste na psani kodu...

Ostatne muzete se presvedcit: http://k-programs.borec.cz
Budu rad za kazdou pripominku. Na techto strankach budete moci brzo nalezt i prednasky z predmetu "Informacni zdroje a jejich vyzivani" ktere prepracovavam do takovych malych skripticek. Najdete v nich zajimeve informace jak zviditelnit sve elektronicke dokumenty, spravne citovat zdroje a podobne...
Naposledy upravil(a) durmitor dne 17 led 2006, 10:37, celkem upraveno 1 x.
Podpis na houby

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“