Grundig-šasi CUC 3490

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Grundig-šasi CUC 3490

#1 Příspěvek od pajosek2 »

Ahoj,máte někdo zkušenost s tímto televizorem? Mám ho na stole a někdo se v něm vrtal.Prošvihlý tranzistor v imp zdroji,ale nějak se mi to nezdá,protože je tam osazený BU508DF.Evidentně byl pájený a celkově je vidět,že se v tom někdo vrtal.Nevíte jaký tam má být trand.origo? Pokud by bylo schema nebylo by to špatný.Díky.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

Origo tam má být BU903 (starý TFK a už nekoupíš) Je to klasika s TDA4601 a klidně tam dej tu BU508, ale ne její DF verzi. Na upload jsem dal nějaké schéma téhle vykopávky Grundig_CUC3490.pdf Je ale dost mizerné.

Killroy

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od pajosek2 »

Díky,dal jsem tam BU 508 AF a telka jde. Problé je v ovládacím panelu.Ta grafitová vrstva je asi v kelu a nejde ovládat z panelu na telce.Zkusím tam zprovoznit alespoň ladění. Jinak půjde je ze scartu,do AV to přepnou jde.

Je to sice vykopávka,jak jsi napsal,ale Grundig a to je záruka,že i když stařeček,tak lepší než dnešní šmejdy.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

pajosek2 mimo jiné píše:Ta grafitová vrstva je asi v kelu a nejde ovládat z panelu na telce.Zkusím tam zprovoznit alespoň ladění..
Hm, tak to znám taky a nikdy se to pořádně neopraví. Pokud si jí tak ceníš, překopej to na nízkozdvihový tlačítka jako se předělávaly colorky.

Killroy

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#5 Příspěvek od kokun »

pajosek2 píše:Díky,dal jsem tam BU 508 AF a telka jde. Problé je v ovládacím panelu.Ta grafitová vrstva je asi v kelu a nejde ovládat z panelu na telce.Zkusím tam zprovoznit alespoň ladění. Jinak půjde je ze scartu,do AV to přepnou jde.

Je to sice vykopávka,jak jsi napsal,ale Grundig a to je záruka,že i když stařeček,tak lepší než dnešní šmejdy.
Já bych ještě poradil, jak jsem to řešil já: Tu "sloupanou kontaktní uhlík. vrstvu" jsem nahradil "samolepící Al fólií" (používají topenáři při izolování "teplovodů") - docela se osvědčila! Taky ještě existuje samolepící Cu fólie (pásek v kotoučku), určená k "opravě spojů na DPS" - vyzkoušej, co se ti osvědčí!
Tu Al fólii používám v nouzi i na podlepení "nevodivých tlačítek" ve VDO, jak "sloupaných Grundigáckých", tak i "gumových membrán" (nesmí jich být moc!).

Zdraví - Honza
Naposledy upravil(a) kokun dne 29 srp 2008, 20:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od pajosek2 »

V minulosti jsem to tak dělal na dálkáči.Díky,že jsi mi to připoměl,zkusím.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#7 Příspěvek od Killroy »

pajosek2 mimo jiné píše:Díky,dal jsem tam BU 508 AF a telka jde.
Nevím zda tam přežije - protože ten původní typ měl až 125W. Ten fullpack má jen 35W a dal bych tam tedy klasickou 508A nebo 508AW... :wink:

Killroy

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od pajosek2 »

Já myslím,že to přežije,je jen vlažný a navíc je to telka s 37cm úhlopříčkou.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

pajosek2 píše:Já myslím,že to přežije,je jen vlažný a navíc je to telka s 37cm úhlopříčkou.
Přesto bych tam radši použil 508A nebo 508AW s izol. podložkou, jak ti radí "Killroy"

Honza

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#10 Příspěvek od Killroy »

Tohle chassis se cpalo za své doby i do nějakých větších beden Blaupunkt a Siemens. A proto asi byl ten původní výkonnější typ.

Killroy

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od pajosek2 »

Jo,taky si to myslím.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“