APC Back-UPS CS 350 nesepne při výpadku 230V

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

APC Back-UPS CS 350 nesepne při výpadku 230V

#1 Příspěvek od xxxe »

Neopravoval jste někdo závadu na tomhle záložáku ?Po vypadnutí 230V nepřepne z baterie.Mohlo odejít spínací relé?Dost dlouho často spínalo a tak myslím že se třeba usmažil kontakt ale než ho kuchnu ta se raději zeptám.
Díky.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od xxxe »

Vyřešeno.Za všechno může baterie ale že lehla ze dne na den je divný.Nabíjení maká v pohodě.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Zkontroluj, jestli to nežere baterku po vypnutí a vytažení ze sítě. Je to nějaký ku*vítko od APC, ale zatím jsem se s tím setkal jen u "prodlužovaček".
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#4 Příspěvek od xxxe »

Bylo to pořát v síti a ani jsem ho nevypínal.Zkoušel jsem ho vypnout a napětí na baterce je 13.64V tak to nabíjí i při vypnutí.Asi se baterka už rozložila uvnitř.Mám tady jednu starší tak ji nechám dobít a pak uvidím.Zkoušel jsem autobaterku a na ní to jede normálně.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Stát se to může. Ty starší geláče většinou stojí za prd, pokud se průběžně nedobíjely.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

xxxe píše:Vyřešeno.Za všechno může baterie ale že lehla ze dne na den je divný.Nabíjení maká v pohodě.
Není to divný, je to normální vlastnost olověných baterií a u těchhle gelovek to platí trojnásob.

U Pb baterií se i propojovací můstky účastní elektrochemických procesů a proto ubývají a křehnou a působí na ně mechanické síly. I kdyby se tomu konstruktéři snažili zabránit oddělením od elektrolytu (o čemž někdy pochybuju), stejně aerosol H2SO4 vzlíná a rozežírá můstky.
U gelovek je navíc všechno propojovací olovo dost poddimenzováno. Jak bylo psáno výš - časované kurvítko, abys za chvíli utíkal koupit novou. Než to uhnije, těch pár A to dá do poslední hodiny a pak naráz šmytec.
Zákeřné to bylo u starých kamer Panasonic, šel jsi natáčet akci a najednou - šmytec.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#7 Příspěvek od xxxe »

Až se pořádně nasejřím tak dostane autobaterku a bude.Mám tady jednu navíc co po 14 dnech nenastartuje ale při každodenním používání nebo obden funguje.Tak snad chvilku pojede v záložáku.

Uživatelský avatar
Jarous
Příspěvky: 216
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jarous »

Súhlas.Crifodo presne tak ako píšeš.Ešte by som dodal,ak sú v tej UPS relé s bielym nepriehľadným krytom(značku neviem z hlavy) doporučujem preventívne vymeniť,je to shit.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#9 Příspěvek od xxxe »

No ty relé zatím makaj,já ho mám asi 3 roky a byl už z druhý ruky.Tak ta baterka si to asi už zasloužila.Jen bylo divný že při výpadku ještě včera šla a udržela v chodu PC a LCD+router a AP a dnes kleslo napětí a hnedka vše zdechlo.A baterka v háji.Že nedrží kapacitu a sama se vybíjí to je normálka ale tahle lehla ůplně že nerozsvítí ani žárovičku. :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

Většinou odchází jen to relé s průsvitným krytem. Ty tři (či kolik tam je) ostatní bývají v pohodě. Ale s bílým krytem neznám, většinou je tam Schrack a ještě cosi (ta hlava...)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Tie baterie maju v GME, stoji to par stoviek. Zivotnost tych baterii je tak 3 roky, mozno 4. Podla toho, aky smejd to je. Pred 2 rokmi pouzivali sudruzi v APC take smejdy (tusim VISION), ze odchadzali po 2 rokoch - jedna odisla este v zaruke, druha par tyzdnov po konci.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#12 Příspěvek od helios »

Aj staršie Panasonic akumulátory odhnívajú. Mal som jeden starší kus 12V/24Ah, ktorý som chcel dať do UPS, urobil som zopár nabíjacích/vybíjacích cyklov, baterka v pohode, kapacita skoro plná. Len tak pre istotu som ju vyskúšal zaťažiť s autohalogénkou 12V/55W, urobilo to v baterke prsk, výsledok 0V/0Ah. Asi sa upálil zožratý prepojovací mostík medzi článkami... :cry:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Jarous
Příspěvky: 216
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Jarous »

ZdenekHQ píše:Většinou odchází jen to relé s průsvitným krytem. Ty tři (či kolik tam je) ostatní bývají v pohodě. Ale s bílým krytem neznám, většinou je tam Schrack a ještě cosi (ta hlava...)
Tie s priesvitným krytom sú Gruner,to sú tiež šmejdy :( Schrack a Omron sú v pohode.

rici.trebic

#14 Příspěvek od rici.trebic »

Zdravím,
u APC CS350 mi odešly vedle prùhledného relé 2 mosfety, první má na tiš￾áku oznaèení Q31, druhý je úplnì vypálen. Sháním jejich typ. Díky za odpovìdi.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#15 Příspěvek od czatlantis »

odehnívá všechno. Jen něco pomaleji a něco rychlej. Samozřejmě záleží na použití. Ale jinak mám docela dobrý zkušenosti s LONG z GME

Jinak s těma autobaterkama opatrně - pokud nezajistíš dostatečný chlazení, tak ti ta UPSka shoří

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“