HP DeskJet 890C - nejde zapnout

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
m-toy
Příspěvky: 12
Registrován: 27 črc 2005, 02:00

HP DeskJet 890C - nejde zapnout

#1 Příspěvek od m-toy »

Ahoj Všichni, mám doma tuhle tiskárnu, už jsem ji skoro odepsal. Pokud ji chci zapout, tak musím držet tlačítko pro zapnutí cca 1 - 3 minuty, než se zapne. Vypne se hned, tlačítkem to nebude. Měl jsem venku zdroj, všechno se zdá být ok, spíš bych to viděl na elektroniku, která s tím komunikuje. Někdy vyplivne i při tisku a začnou střídavě blikat zelená s oranž. kontrolkou. Jen chci vědět, jestli jste se už někdo s podobnou závadou setkali, jestli to není nějaká bolest těchhle tiskáren, nebo tak něco. Jinak ji hodím do popelnice a hotovo.

Díky

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HP 890C

#2 Příspěvek od Mourek »

s blbým zapínáním jsem se nesetkal ale blikání kontrolek delalo dost často zadírání vozíku. Já bych zkusil tiskárnu vyčistit a to takto
1) vyfoukat prach, hlavně z čidel
2) vyndat cartrige a očistit lihem jehličky které dosedají na cartrige, dukladně aby to ndělalo svody.
3) pokud u toho parkovacího zařízení pro vozík je hodně zaschlé barvy , vybrat
4) řídkým olejem (i sprejem) namazat tyč po které jezdí vozík několikrát projet, otřít vyteklý černý sajrajt hadrem a opakovat několikrát dokud to není trochu čisté
5) otřít hadříkem zvlhšeným lihem ten film s čárkami podle kterého počítá vozík polohu.
6) zkontrolovat jestli se vozík nezadrhává a zkusit zapnout.
7) pokud nepujde možná prověřit kondenzátory ve zdroji a nepomůže-li odnést k ekologické likvidaci

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od riker »

Ono pouhým pozorováním ještě nikdo nic nezpravil. Zkus ty elyty ve zdoji čenžnout, a ještě proveď údržbu jak psal Mourek.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mourek »

jistě elyty prověřuji tak že je vyměním, to jsem napsal blbě

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“