Thomson TH 6321 (VN pulsuje)

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Tomáš

Thomson TH 6321 (VN pulsuje)

#1 Příspěvek od Tomáš »

Dobrý den, prosím o radu. VN pulsuje v pøibližnì vteøinových intervalech, nenabìhne uplnì a odpaluje to tranzistor v RKS (s2000AF)
Poradte prosím èím by to mohlo být, dìkuji...

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#2 Příspěvek od Carel »

Projdi si vlákno THOMSON ITC008 EN a odpalujuci sa MOSFET tranzistor.Je tam podobná odpověd na podobný dotaz,nebo i v jinde.Kdo hledá,najde :D

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#3 Příspěvek od ivosek262 »

zrejme vadne vn trafo !! koupit nove

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od kozoka »

Tomáš píše:Dobrý den, prosím o radu. VN pulsuje v přibližně vteřinových intervalech, nenaběhne uplně a odpaluje to tranzistor v RKS (s2000AF)
Poradte prosím čím by to mohlo být, děkuji...
ja takový model Thomsna vubec neznam... jak to je stare

Tomáš

#5 Příspěvek od Tomáš »

VN trafo je v poøádku

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od pajosek2 »

Nejspíš máš závadu v napájení ŘKS. Změř filtraci v tomto okruhu a taky stabilitu při nabíhání toho VN.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Tomáš

#7 Příspěvek od Tomáš »

Díky za rady, vymìnil jsem kondenzátor na kolektoru tranzistoru RKS, ted uz trafo sice nabehne a nepulsuje, ale stále nenabìhne a jde brum z repro.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od pajosek2 »

Z repra Ti jde brum? jaké máš napětí na primární straně imp.zdroje na filtračním elytu hned za diodama? Pokud je tam míň než 300V,tak zkontroluj můstkový usměrňovač.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Tomáš

#9 Příspěvek od Tomáš »

Za usmìròovaèem mám 330V. Je to brum se zvyšující se frekvencí

Tomáš

#10 Příspěvek od Tomáš »

za diodama mám 330V DC pak to jde pres jedno vinutí na trafu na kolektor S2000AF a z emitoru to jde na ostatní vinutí kde mám už jen 215V ale AC

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#11 Příspěvek od Robosand »

Tomáš píše:za diodama mám 330V DC pak to jde pres jedno vinutí na trafu na kolektor S2000AF a z emitoru to jde na ostatní vinutí kde mám už jen 215V ale AC
Tu popisuješ zapojenie imp. zdroja a nie RKS. Aký výkonový tranzistor máš v zdroji a aký v RKS? Aké je to chassis?
Robo...

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#12 Příspěvek od Carel »

Tomáš píše:za diodama mám 330V DC pak to jde pres jedno vinutí na trafu na kolektor S2000AF a z emitoru to jde na ostatní vinutí kde mám už jen 215V ale AC
Chceme ,jaké je to šasi.Je divné,že tranz.S2000AF je v puls.zdroji a emitor na další vinutí trafa.

Tomáš

#13 Příspěvek od Tomáš »

Robosand píše: Tu popisuješ zapojenie imp. zdroja a nie RKS. Aký výkonový tranzistor máš v zdroji a aký v RKS? Aké je to chassis?
V RKS i ve zdroji mám S2000AF, a chassis jeste poslu zitra ted nejsem doma

Uživatelský avatar
medabeda
Příspěvky: 192
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od medabeda »

To je,myslím, ještě starý ,,dřevěňák s IKC2 kompletovaný Týništskou TESLOU-ELTOS.
Méda Béda.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“