par otazok ohladom MCU

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
boraicho
Příspěvky: 130
Registrován: 28 črc 2006, 02:00

par otazok ohladom MCU

#1 Příspěvek od boraicho »

nazdar taka vec chcel by som dačo zrobiť s procesorom kamos by mi s tym pomohol nikdy neprogramoval procesory ale vytvara počitačove programy vie robiť napr pascal, delfi, java , Cčko a ine a taka vec že:
1.ktore procesory sa daju programovať v Cčku??? PIC alebo Atmel?
2.ked napise prog v Cčku, ako to dostanem do procaku cez aky prog?
3.aky procak potrebujem čo ma v sebe pameť aj po vypnuti napajania?
4.velmi by mi pomohlo ak by ste mi tu dali nejaky plosak s hodnotami sučiastok na napalovacku čo mate osobne oskusane.alebo schemu plosak si navhrnem vlastny to je jedno (patri k otazke č.3)

chcem postaviť niečo take: http://pandatron.cz/?68&kvant_3000_-_5mw_redmode

ale chcem to mať automaticke, jeden motorček ma stale rovnake otačky taže tamten dame bokom ale ten druhy ktorym sa vytvaraju obrazky tak ten chcem riadiť automaticky cez procak.
ide o to že potrebujem aby ten procesor riadil otačky toho motorčeka sam a časovo nahodne menil otačky motorčeka.
som rozmyslal a asi najlepsie by bolo použiť 2 procaky jeden ktory by časovo nahodne dal pokyn druhemu MCU ktory by nahodne zmenil otačky motorčeka a tym aj nahodna zmena obrazka

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od urbanek »

1. V Cčku se dají programovat všechny běžné mikrokontrolery, je to jen otázka použitého přehladače.
2. Program se do MCU dostane programátorem, mám velmi dobré zkušenosti s Elnecem ale kupovat kvůli jednomu prográmku programátor za 20tis. je nesmysl, existují i různá "udělátka" ale s tím nemám zkušenosti...
3. Některé procesory mají kormě RAM (data) a flash, EPROM (program) ještě uživatelskou EEPROM paměť pro ukládání dat
http://www.microchip.com/ParamChartSear ... &pageId=74

Já myslím že daný problém by se dal řešit jedním MCU, jde o to na co si ten tvůj kámoš troufá... ono programovat na PC např. v delphi či builderu a programovat MCU je úplně o něčem jiným...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

boraicho píše: som rozmyslal a asi najlepsie by bolo použiť 2 procaky jeden ktory by časovo nahodne dal pokyn druhemu MCU ktory by nahodne zmenil otačky motorčeka a tym aj nahodna zmena obrazka
Tzv. systém "harmonikář a dirigent" - hádej, kterej je tam zbytečně ? :wink:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jankop »

Harmonikář? :D

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“