Smazat

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TechniXHACKer
Příspěvky: 272
Registrován: 19 srp 2008, 02:00

Smazat

#1 Příspěvek od TechniXHACKer »

xxx
Přílohy
DSC00286.jpg
WD800 80Gb ATA 8Mb
(60.72 KiB) Staženo 64 x
DSC00285.jpg
WD200 20Gb ATA 2Mb
(62.51 KiB) Staženo 61 x
DSC00284.jpg
WD400 40Gb ATA 2Mb
(55.79 KiB) Staženo 70 x
DSC00283.jpg
WD200 20Gb ATA 2Mb
(60.59 KiB) Staženo 66 x
Naposledy upravil(a) TechniXHACKer dne 20 led 2023, 22:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Pár klepajících disků jsem již opravil - magnety používám na vytahování zapadlých šroubků a plotny používám na plašení ptáků na kanadských borůvkách. Jsou výborné,absolutně nereznou... :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#3 Příspěvek od stevo59 »

Nič v zlom - Ty by si veril klepajúcemu disku, aj keby si to klepanie odstránil??? Za chvíľu by si mal prekvapenie v podobe stratených dát... Ak to raz začne blbnúť, nemáš šancu to poriadne spraviť. Ak má niekto iné skúsenosti, môže ma opraviť, nie som neomylný...

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#4 Příspěvek od Holly »

Zdravím
No já používám program Hddregenerator je to taky "dosovská" záležitost, podařilo se mi v něm opravit hdd 20Gb od IBM taky klepal a tuhnul s ním i bios. Teď ho má dcera v Pc už víc jak půl roku jako systémový, jiný tam nemá. Má ne něm Win XP a spoustu jednoduchých her. A věřte že ho vůbec nešetří, tvrdé restarty a vypínání není nic neobvyklého.(je jí 6 tak si s toho těžkou hlavu nedělá)
Sice to není program za darmo, ale kdo by neznal cracky...že?
Tomu programu je jedno v jestli tam jsou nebo nejsou data, nezajímá ho systém souboru prostě nic, je to sice oprava na dlouhou dobu (tu 20-ku dělal asi 2 dny non-stop, ale fakt se mu to podařilo...
Vyzkoušejte a uvidíte, nic neslibuju, ale....

Hezký den



PS: Když tak bych od vás jeden 80Gb-ový koupil, jestli by Jste prodal...
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#5 Příspěvek od Hrnous »

Disky od western digital jsou vadné dřív než dojdou na pult k zákazníkovi a tak si prakticky všechny nakonec naposledy zaklepou..

Uživatelský avatar
TechniXHACKer
Příspěvky: 272
Registrován: 19 srp 2008, 02:00

#6 Příspěvek od TechniXHACKer »

xxx
Naposledy upravil(a) TechniXHACKer dne 20 led 2023, 22:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#7 Příspěvek od Holly »

Ale jak říkám je to na dlouhé lokte!

hezký den
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
TechniXHACKer
Příspěvky: 272
Registrován: 19 srp 2008, 02:00

#8 Příspěvek od TechniXHACKer »

xxx
Naposledy upravil(a) TechniXHACKer dne 20 led 2023, 22:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Mourek »

No HDD Regenerátor používám, ale.. Tenhle program neumí nic jiného ,než že projede všechny bloky, vadné označí, místo nich alokuje bloky na alternátních stopách a překopíruje tam čitelná data z vadného bloku.Takže pokud je vadných sektorů málo, a hlavně nepřibývají , tak to pomůže. Většinou ale regenerátor provede opravu a za pár dnů je to tam znovu.Zvláště u Westernů doporučuji použít je jako dekoraci, podložku nebo vyhodit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Neviem, ako chces opravovat disky bez zakladnych znalosti. Ako vyzera SMART?

HDD Regenerator nerobi nic ine, len sa pokusa opakovane zapisat do zlych sektorov. Disk si ich realokuje sam.

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#11 Příspěvek od Holly »

No je to možné, ale jak říkám mi pomohl s cvakajícím hdd a už mi funguje několik měsíců...
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Ano, moze to pomoct, ak mas v SMARTe pending sektory a disk ich nechce realokovat. Ale treba ten SMART dobre sledovat, ten disk uz asi dlho nevydrzi.

Uživatelský avatar
half-life2
Příspěvky: 184
Registrován: 26 bře 2008, 01:00
Bydliště: Slovensko Poprad
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od half-life2 »

prosim ta nepredal by si neaku elektroniku z tych 80gb ?

Uživatelský avatar
palo1129
Příspěvky: 102
Registrován: 21 říj 2008, 02:00

#14 Příspěvek od palo1129 »

Mourek píše:No HDD Regenerátor používám, ale.. Tenhle program neumí nic jiného ,než že projede všechny bloky, vadné označí, místo nich alokuje bloky na alternátních stopách a překopíruje tam čitelná data z vadného bloku.Takže pokud je vadných sektorů málo, a hlavně nepřibývají , tak to pomůže. Většinou ale regenerátor provede opravu a za pár dnů je to tam znovu.Zvláště u Westernů doporučuji použít je jako dekoraci, podložku nebo vyhodit.
Pokial viem tak to co tvrdis ty plati pri skenovani disku napr. win scandisk preskenuje sektory, fyzicky chybne oznaci a pokusi sa z nich previest data na neposkodenu oblast. Vacsinou vsak sa tie data stratia a subor bude nepouzitelny alebo ako v mojom pripade sa napr. JPG subor otvoril, ale uz boli na nom vynechane pixely (zrejme tie, ktore boli predtym ulozene na badsektore). Avsak HDD regenerator je program, ktorý môže opraviť nesprávne zmagnetizované časti pevného disku, spatne sektory a nie iba ich oznacit ako tvrdis ty. Mohol som sa otom presvedcit, ked mi disk pri nabootovani winu zacal cudne cukat nasledne modra smrt, potom som pozil HDD reg. ten sektor nasiel, opravil a doteraz nenastali s mojim diskom ziadne problemy, dokonca som nenehal HDD reg. bezat dokonca, ved komu sa chce hodiny cakat, ze.. :)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od stepa »

Melo by to byt jak pise palo1129...kdyz najde vadny sektor, snazi se ho opravit a pokud ho neopravi, tak ho oznaci za BAD sektor natvrdo a zakaze na nej zapis. Alespon v tomhle domeni ja ziju nekolik let :)
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“