IR komunikace

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
skratas
Příspěvky: 15
Registrován: 25 lis 2004, 01:00
Bydliště: Morava

IR komunikace

#1 Příspěvek od skratas »

Ahoj potreboval bych se dozvedet zdali existuje a je nejak dostupny nejaky schematko na IR port pro pocitac. Ale pokud mozno i s nejakym programem jenz by mi takto umoznil komunikaci s mobilnim telefonem jenz ma taky IR port. Sehnat schema na ruzne IR neni az takovy problem ale jak opatrit ten program. Co se programovani tyce nejsem az tak daleko a tak by se mi rady velmi hodily. Predem vam diky

Uživatelský avatar
MartyAA
Příspěvky: 111
Registrován: 25 črc 2004, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od MartyAA »

Chtelo by to vice informaci, jako jestli ten pocitac ma primo vystup na motherboardu nebo chcete IR pripojit pres com port, ci USB.

Uživatelský avatar
MartyAA
Příspěvky: 111
Registrován: 25 črc 2004, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od MartyAA »

A taky jeste je dulezite co mate za mob. telefon. Napr. Nokia dodava ke svym telefonum vybavenym IR komunikaci svuj vlastni software. A k cemu to chcete vyuzivat... surfovani po netu, nebo jen zmena loga a melodii atp.

Uživatelský avatar
MartyAA
Příspěvky: 111
Registrován: 25 črc 2004, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od MartyAA »

Jedno schema je tady (od Alovky): http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... le&sid=153
A druhy tady (taky od Alovky):
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... =0&thold=0
Ja to mam udelany s HSDL trochu jednoduseji a funguje to bezvadne.

Uživatelský avatar
skratas
Příspěvky: 15
Registrován: 25 lis 2004, 01:00
Bydliště: Morava

#5 Příspěvek od skratas »

Pocitac k nemuz to chci pripojit je docela stary intel 333. A je z druhe ruky tak ani nevim typ desky. Proto bych radsi pres ten com. Telefon je novy philips 855 a je dodavany i s CD. Koupil jsem ho zene na vanoce a na to CD jsem se jeste nestihl podivat. To spojeni by mi stacilo jen na kopirovani dat jako jsou obrazky, melodie apod.. internet ne.Moc vam diky za vasi odpoved.

Uživatelský avatar
MartyAA
Příspěvky: 111
Registrován: 25 črc 2004, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od MartyAA »

Tak se na to CD mrknete, myslim, ze tam neco bude... externi Ir pres com uz tak jednoduchy nebude (ale zase ne extra slozity :wink: ), nekde jsem takove zapojeni videl, tam se musi tusim pouzit prevodnik Max232, jestli si dobre vzpominam. Myslim ze to bude va starsim amaru (v cervenem, tak rocnik 98-01,02). Ale stejne se nedrive kouknete do manualu od motherboardu, nebo primo na desku, jestli tam vystup neni, usetrite si spoustu prace. A podle cisla na desce se da i stahnout manual od vyrobce.

Uživatelský avatar
skratas
Příspěvky: 15
Registrován: 25 lis 2004, 01:00
Bydliště: Morava

#7 Příspěvek od skratas »

Diky za odpoved. Mam cd z AMARA98/99 tak se tam mrknu a na to CD taky. Zkusim jeste vypatrat typ te desky. Tak jeste jednou diky.

Uživatelský avatar
MartyAA
Příspěvky: 111
Registrován: 25 črc 2004, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od MartyAA »

Za nic. Kdybych vedel, jak se sem da nahrat obrazek, tak vam ukazu jak to mam udelany. Jinak v GM chteji za HSDL1001001 asi 200 kc, jestli ho jeste maji, protoze se uz nedela, ale na webu v katalogu jeste je, a to TFDU4100 stoji asi 116 kc vse bez DPH.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

a co stavebnici?

#9 Příspěvek od Hill »

když už byla reč o tom AR: mrkni se tam do nabídky firmy tuším Buček - nabízí stavebnice IR portů za rozumnou cenu. Možná tam má i něco, co se zrovna tobě bude hodit.

Uživatelský avatar
samsunge800
Příspěvky: 3
Registrován: 20 lis 2004, 01:00

#10 Příspěvek od samsunge800 »

zajimavé téma nebyl by někde návod na IR do USB? má deska nemá irda podporu:

díky

Uživatelský avatar
MartyAA
Příspěvky: 111
Registrován: 25 črc 2004, 02:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od MartyAA »

Na USB sem nic nenasel. A jeste hur se na to bude shanet nejaky free nebo aspon shareware program, vetsina podporuje pouze COM. Ale v obchode se to da normalne koupit cca 800 kc.
MaRtY

Phate

IR na USB

#12 Příspěvek od Phate »

Ja bych neresil nativnim USB ale tak jak to dela vetsina vyrobcu modemu - veme se funkcni seriovy modem a pred nej se prida USB/COM prevodnik ( jeden cip) a pripadne jeste pridaji seriovou eepromu s Vendor ID a USB ID cislem (do je druhy cip).

Uživatelský avatar
Cootcha
Příspěvky: 1
Registrován: 05 úno 2005, 01:00

IrDA do USB

#13 Příspěvek od Cootcha »

Zdravim, nevim jak ostatni, ale ja jsem si po koupi noveho telefonu s infraportem zakoupil kompletni infraport pro PC do USB (vypada skoro jako USB flash) a je to parada... maji ho skoro v kazdem obchode s pocitacovymi komponentami, cena okolo 500 korun ceskych. Zdar

Uživatelský avatar
mobilik
Příspěvky: 4
Registrován: 25 srp 2004, 02:00

odpovìd

#14 Příspěvek od mobilik »

ahoj,já mám ir port vèetnì softu za 450Kè.nìkteré telefony ale pøenášejí data pøes ir po jedné položce a to je dost zdlouhavý.uvažuj i o usb kabelu cena 350Kè(spolehlivé spojení,rychlost,možnost nabíjení)

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“