DVD + Video na SCART

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jarda02
Příspěvky: 3
Registrován: 13 říj 2005, 02:00

DVD + Video na SCART

#1 Příspěvek od Jarda02 »

Dobry den!
Zakoupil jsem si SCART ADAPTER, abych mohl pres SCART napojit do televize jak video tak DVD-prehravac. DVD prehravac funguje bez problemu(je-li video vypnuto, resp. v "standby"), ovsem chci-li sledovat VHS, pak mi DVD-prehravac stahuje zvuk na minimum(temer nejde slyset ani pri max. zasileni) a to i v pripade, je-li DVD prehravac v "standby"(pak pomuze jedine uplne vypnuti DVD ze site). Nevi nekdo, co s tim? Dekuji.

Jo, jeste bych si dovolil doplnit, ze predtim jsem mel video s vlastnim SCART VSTUPEM I VYSTUPEM a kdyz jsem to DVD zapojil pres nej, tak to nedelalo zadny problem. Jak je to mozne? To melo to video uz samo vesteveny ten odpor nebo jak? Dik.

Jednu otazecku(ohledne toho prepinani) jsem uz dodal a je to na konci mezi prispevky, ale jeste bych pro Vase info podotkl, ze ten adapter jsem koupil ve sleve za cca. 200Kc.
Naposledy upravil(a) Jarda02 dne 17 říj 2005, 15:16, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
007
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 216
Registrován: 11 lis 2003, 01:00
Bydliště: střední čechy

#2 Příspěvek od 007 »

Mohlo by pomoct zapojení odporů 10kOHM do serie se audio signálem z DVD nebo použít SCART slučovač s přepínačem.
007

Uživatelský avatar
bart1
Příspěvky: 132
Registrován: 12 črc 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od bart1 »

V tom adaptéru jsou všechny vývody propojené natvrdo. Mám obdobný problém. Z DVD vše OK. Z videa je i špatný obraz - hroznì tmavý. Zatím jsem se nezmohl na nic jiného, než když se dívám na video tak vyškubnu kabel z DVD. :roll:

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od riker »

Nejlepší je si zakoupit scart rozbočovač/slučovač s přepínačem vstupů.

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od PetrK »

riker píše:Nejlepší je si zakoupit scart rozbočovač/slučovač s přepínačem vstupů.
Souhlas. Problém vidím pouze v tom, že takový box s přepínačem vstupů stojí několik set korun ( asi od 350Kč výše, nějaký kvalitnější i přes 500, 700 a pod.) kdežto ty napevno propojené zásuvky co má Jarda02 stojí nějakých 50 až 90Kč podle počtu zásuvek...

A moje zkušenost je taková, že tak maximálně jeden zákazník z třiceti je ochoten dát větší peníz, všichni ostatní si raději koupí to levné i když hůře funkční.... Při dnešních směšných cenách DVD není nikdo ochoten investovat do propojovacího příslušenství sumu kolem 30% i více z ceny, za kterou si ten DVD přehrávač koupil.
**** Petr ****

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od DjRix »

Skus se mknout na NEDIS,teď měli na ten box nějakou akci...
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od PetrK »

DjRix píše:Skus se mknout na NEDIS,teď měli na ten box nějakou akci...
Akce mají zpravidla pouze pro stálé zákazníky. Ta akce na Scart box (SCART 37) platila pouze do 25.9.2005 a stál 289Kč při odběru 3ks a více!!
Běžná cena pro koncového uživatele je v jejich e-obchodu 375,-Kč. Poštovné + balné při hodnotě objednávky do 500Kč účtuje Nedis 186,-Kč včetně DPH!!!
Takže když to sečtu, 375 + 186 = 561,-Kč. To si může koupit rovnou v normálním kamenném obchodě :wink:
**** Petr ****

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od DjRix »

PetrK píše: Akce mají zpravidla pouze pro stálé zákazníky. Ta akce na Scart box (SCART 37) platila pouze do 25.9.2005 a stál 289Kč při odběru 3ks a více!!
Běžná cena pro koncového uživatele je v jejich e-obchodu 375,-Kč. Poštovné + balné při hodnotě objednávky do 500Kč účtuje Nedis 186,-Kč včetně DPH!!!
Takže když to sečtu, 375 + 186 = 561,-Kč. To si může koupit rovnou v normálním kamenném obchodě :wink:
Jo to jsem zapoměl,já od nich nakupuju,tak mi ty nabídky chodí mailem. :sorry:

To co nedávno udělali s poštovným je nehoráznost nejvyššího stupně,pěkně mě to nas..lo,protože dost často potřebuju díl tak za 2-3 stovky a k tomu dát další 2 stovky za poštovný je zlodějna a to od nich nakupuju už od 99 roku!! :!: :!:
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od PetrK »

DjRix píše:........
To co nedávno udělali s poštovným je nehoráznost nejvyššího stupně,pěkně mě to nas..lo,protože dost často potřebuju díl tak za 2-3 stovky a k tomu dát další 2 stovky za poštovný je zlodějna a to od nich nakupuju už od 99 roku!! :!: :!:
To mě povídej, s tím mě taky pěkně naštvali. Ceny poštovného za profi balíky včetně slev které u České Pošty při tom svém objemu mají znám, chápu že něco stojí také pracovník který to musí zabalit atd..., ale nasadili hodně vysokou laťku, řekl bych že účtují zcela jistě bezkonkurenčně nejvíc ze všech firem v ČR, u objednávek do 500Kč mají na tom poštovném, balném a dalších nákladech 100% zisk.
Já od nich nakupuju prakticky od začátku co ta firma vznika, někdy od r.1990 nebo 91. Roční obrat peněz které u nich utratím není ani trochu zanedbatelný, takže si myslím že stálé zákazníky by měli určitě zohlednit. Přešel jsem proto s hodně nákupama k AME, spolehlivá firma na 100%, mají super vymakané CD ze kterého si nainstaluješ do svého PC kompletní ceník i s obrázky!! a provádíš už pak pouze jednoduchou aktualizaci přes net. Ráno odešlu e-mail s objednávkou a následující den to tu mám. V Nedisu nakupuju pouze když mám toho víc, tak od 2000Kč a více. Jeden díl který momentálně potřebuju na opravu se nevyplatí tam nyní při těch cenách co účtují za poštu objednávat.
**** Petr ****

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od DjRix »

Souhlas s tebou Petře,taky se snažím nakupovat jinde,navíc poslední dobou mám pocit že v Nedisu vyházeli ty "schopné" a zaměstnávají tam pitomce,protože někdy když tam volám z fušky tak si připadám jak trotl.

Taky tam utratím myslím si docela dost,i když teď už né tolik co dřív,ale v Nedisu se asi odlivem zákazníků netrápí,když tohle udělali.


Co k tomu dodat jsou to :chicken:
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PetrK »

Je to zřejmě tak, že čím větší firma tím je to horší. Já jsem přešel na AME hlavně u polovodičů a to především z toho důvodu, že pokud objednám tranzistory řady BUxxx atd. PHILIPS tak si můžu být jistý že skutečně ty originály přijdou, Nedis mě často dodal čínské repliky a když se tím živíš, tak víš o jakých problémech mluvím. Kvalita dneska dodávaných ND včetně některých IO je zoufalá a vybrat toho správného dodavatele není vůbec jednoduché. Navíc když telefonuju do AME, mluvím vždycky s tím kdo ví o co jde. AME dělá i servis takže tyto problémy znají :wink:
**** Petr ****

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Artax »

Také jsem dříve bral od Kerru. To ještě jezdili po rozvozu a doručovali za malý peníz zboží až do domu. A platilo se na fakturu, alespoň ti stálí zákazníci. V poslední době, co je firma prodána Nedisu se to rapidně zhoršilo. I Nedikerr má CD, ale aktualizace přes internet jim dodnes nechodí. AME je opravdu pružnější a víc jdou zákazníkovi vstříc.

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od PetrK »

Artax píše:..... Nedikerr má CD, ale aktualizace přes internet jim dodnes nechodí.
Máš pravdu Artaxi, ale není to jejich CD jako "firemní Nedis Kerr" ale je to CD Nedis. Složité, na pomalejším PC skoro nepoužitelné, a jak píšeš bez podpory aktualizace v ČR...

Oproti tomu z CD Ame se to jednopduše nainstaluje do PC a pak už cédéčko nepotřebuju, celý ten jejich ceník je nenáročný, rychlý a přitom krásně přehledný atd.... Musím uznat že tohle se Ame hodně povedlo.
**** Petr ****

Návštěvník

#14 Příspěvek od Návštěvník »

Nedikerr má patch, která umožní instalaci CD na pevný disk. Mají ho na svých stránkách už pár let. Nìco ale skøípe mezi mateøským Nedisem a èeskou dcerkou. Pøijde mi, že jen honí prachy a nestarají se o zákazníka. Necítíš u nich to co v AME, totiž, že ví co prodávají. Jo a ještì jedna vìc mì docela krkala. Obèas se stalo, že objednané zboží pøišlo s jinou cenou, samozøejmì vyšší, žádné upozornìní. Nebo pøišlo nìco jiného, prý náhrada. Ale v našem pøípadu, byla to nìjaká chroma do Telefunkena, náhrada nešla. Sehnali jsme pak z vraku originál a bylo. Dodnes neodpovìdìli na reklamaci, podložil jsem to datasheetem, že to nemùže chodit bez úprav, ale kašlou na mì. Tím jsem s nima skonèil.

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Artax »

Ups... nějak jsem se zapomněl přihlásit, ten anonym jsem já! Je halt brzo ráno!

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “