jak je to možné?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

jak je to možné?

#1 Příspěvek od rezis »

Narazil jsem na netu na zajímavou věc. A nějak mi nejde do hlavy jak je to možné. 8O
obrázek
Přílohy
zahada.jpg
(22.75 KiB) Staženo 50 x
Internet - metla lidstva

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

rezis píše:Narazil jsem na netu na zajímavou věc. A nějak mi nejde do hlavy jak je to možné. 8O
obrázek
Dyť to nejsou trojúhelníky ale čtyřúhelníky, přepona je lomená, jednou dovnitř, podruhé ven :roll:

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Andrea píše:
rezis píše:Narazil jsem na netu na zajímavou věc. A nějak mi nejde do hlavy jak je to možné. 8O
obrázek
Dyť to nejsou trojúhelníky ale čtyřúhelníky, přepona je lomená, jednou dovnitř, podruhé ven :roll:
Ještě jednou pro blbé prosím. Odkud se tam veme ta díra ?
Internet - metla lidstva

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od Andrea »

rezis píše:
Andrea píše:
rezis píše:Narazil jsem na netu na zajímavou věc. A nějak mi nejde do hlavy jak je to možné. 8O
obrázek
Dyť to nejsou trojúhelníky ale čtyřúhelníky, přepona je lomená, jednou dovnitř, podruhé ven :roll:
Ještě jednou pro blbé prosím. Odkud se tam veme ta díra ?
Vezme se tam tak, že se "vyboulí přepona". Vystřihni si to z papíru a polož přes sebe, nemá to stejný půdorys.

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#5 Příspěvek od vybihal »

Dva menší trojúhelníky by měly mít stejné úhly (musí být podobné)aby byla přepona velkého trojúhelníku rovná. Aby si byly podobné musí mít poměr odvěsen stejný.
Naposledy upravil(a) vybihal dne 07 říj 2008, 22:23, celkem upraveno 1 x.
VyBiSu

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od rezis »

tak jsem si to nakreslil. Rozstrihal. A jsem z toho pako. poskaldal jsem to na stejne plose. Ale s mezerou se z toho :toilet:
Internet - metla lidstva

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od Andrea »

Podívej se na ty obrázky ve směru přepony a uvidíš, jak je přepona zlomená na hranici mezi červeným a zeleným trojúhelníkem, u horního je zlomená dovnitř a u spodního ven, tj. ten spodní sestavený "trojúhelník" má větší plochu, právě o ten jeden čtvereček.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od rezis »

No fakt to mám nakresleno a nastříháno. Pak jsem to obkreslil a preskladal do stejneho pudorysu. :bordel:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od pajosek2 »

Pokusím se Ti to taky vysvětlit.Na těch obrázcích jde o horní stranu-/přepony na sebe navazujících trojúhelníků/.Na horním i spodním obrázku jsou stené,ale tím,že je také dodržena návaznost na rohy čtverečků.Vznikne jistá deformace v místě spojení trojúhelníků. Pak ten rozdíl už je dán tím jak to posala Andrea.Ale plocha obou obrázků je stejná jen u druhého je pěkně vidět v podobě prázného čtverčku a u prvního přechází plynule v podobě prázdného skoro rádiusu. Kapišto? je to jen optický klam.
Naposledy upravil(a) pajosek2 dne 07 říj 2008, 21:16, celkem upraveno 2 x.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#10 Příspěvek od jandu »

Potom počítaj obsahy - najprv celého trojuholníka a potom jednotlivých dielcov a porovnaj.

Veľký trojuholník: a*b/2= 13*5/2=32,5

diely:
červený - 13*8/2=12
tmav.zelený - 5*2/2=5
sv.zelený - 8 /jedná sa vždy o počet kociek/
žltý - 7
suma ------------------------------
........... 32

tá "polovica" kocky sa v druhom prípade zdvojnásobí a to je tá diera.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#11 Příspěvek od rezis »

Asi se jdu venovat necemu cemu rozumim nebot to mi fakt hlava nebere. Kdyz mam obrazec ktery ma 32,5 a rostriham ho a mam jen 32 neceho2
A to ho fakt mam nakresleny a nastrihany.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#12 Příspěvek od Devo70 »

Som si prvý trojuholník poskladal v Photoshope a potom z neho vytvoril druhý. Som z toho jeleň, ako je to možné.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#13 Příspěvek od jandu »

Ak to nakreslíš vo "veľkom" zvätšení, zistíš, že "ostrý" uhol zeleného a "tupý" uhol červeného trojuholníka nekončí na "spojnici" žltého obdlžníka. - Ako Andrea píše - "přepona je lomená, jednou dovnitř, podruhé ven" - na hornom obrázku sú prepony "vedené" do spoločného uzla v žltom obdlžníku NASCHVÁL - v skutočnosti /zväčši to/ idú mimo!
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#14 Příspěvek od rezis »

Uz viiiim to je ptakarna :lol:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

To můžem být rádi, že máme blbé politiky. Kdyby tohle znali a hlavně pochopili, hned by byl chleba či buřt menší a měl by úplně jinej tvar. Navíc by vzniklo nové heslo "Zacpat hubu čtverečkem".
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“