(Mikro)Procesor a vlastne cela EBOOK

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

(Mikro)Procesor a vlastne cela EBOOK

#1 Příspěvek od Darthy »

No těžko se to vysvětluje, ale potřeboval bych jestli někdo z vás mi poradí zda je nějaký (mikro)procesor který v jistém zapojení dokáže přečíst a zpracovat text (ve formatu doc nebo txt) na paměti FLASH (popř EEPROM ale spíše FLASH a nemyslím ty přenosné USB FLASHky..i když přes USB se bude připojovat k PC). Jde o to že bych si chtěl vytvořit takovou E-book (pro čtení) s LCD(černo-bílí) nebo možná TFT displayem páč kupovat novou za 7-10K je zbytečné...Nejlepší by bylo kdyby se našlo třeba nějaké schema nebo neco podobneho, ale nejvetsi problem mam prave s procesorem jez zpracovává data z pameti..potom nejakou grafickou jednotku která to jen zobrazí na display.

Prijde mi i MOZNA nesmysl si to vybastlit "doma" ale chtel bych to zkusit prostředky bych mel nevim jak by to bylo s penezma doufam ze by to nevyslo draz nez si koupit nový. (Mimochodem delam střední se zameřením na elektroniku jsem ve 3. ročníku takže snad víc jak základy mám). Vím že jsem si asi dal vysoko laťku ale přesto

Díky za pomoc.

/přesunuto z Teorie
Naposledy upravil(a) Darthy dne 10 říj 2008, 15:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od Darthy »

Omlouvam se za spam, ale necel jsem to roztahovat nahore...

Tak mne napadlo že by se ten text nemusel ukladat ve forme txt nebo doc, ale přímo kopírovat text (o objemu dat až 3MB) do nějakého programu uloženého v (mikro)procesoru..to by zjednodušilo konstrukci snad...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Zobrazuje sa to normalne naprogramuje. Na DOC zabudni, na PDF existuju kniznice. Keby si chcel spravit nejake zlozitejsie veci, tak by to chcelo pouzit napr. Linux - tym sa vyriesi podpora filesystemov, alokacia pamate a podobne veci.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#4 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
co takhle dokumenty přímo v mobilu? fachá to i v Nokiích, SE, ..
http://javadownload.wu.cz/DocViewer.jar

http://www.c65.ic.cz/Tipy%20a%20triky/d ... mobilu.htm
-- Gepard --

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od Darthy »

no za 1) ten mobil - mám celkem problém připojit muj mobil k PC (obrázky videa mp3 zkopčím není problém) nedostanu se jinam než do složky Pics Video a Audio...takže nwm jak bych do toho programku dostal ty DOC (i když je to popsané s mým mobilem asi tezko Motorola L7)
a za 2)rikam staci zkopcit text do programu pres USB do pameti a po zapnuti ho to hned spusti ke cteni na display...nebo podobne a asi nechapu rnbw jak si to myslel "Zobrazuje sa to normalne naprogramuje" byl bych vdecný za neco konkretniho

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#6 Příspěvek od Andrea »

Z hlediska HW toho moc nepotřebuješ, displej s řadičem, mcu, pár tlačítek a medium na ukládání. Displej podle toho jak to chceš velké, mcu podle toho jak to chceš chytré a rychlé (třeba ARM 7 nebo 9), médium podle velikosti dat (třeba SD karta). Ten větší zbytek je otázka softwaru, záleží co to má všechno umět.

Uživatelský avatar
Kado
Příspěvky: 44
Registrován: 27 říj 2007, 02:00
Bydliště: PB, SVK

#7 Příspěvek od Kado »

K realizacii potrebujes nejaky LCD (najlepsie graficky), nejake ovl. tlacitka, riadiaci mcu (napr ATmega), pamat. medium (SD karta), nejake rozhranie na up/download dat (napr USB), napajanie-ak chces zariadenie prenosne, tak dve tuzkove baterie
Riadiaci mcu, by mal zvladat obsluhu LCD, obsluhu klavesnice, mal by dokazat precitat data z pamat. media, mal by podporovat jeden zo subor. systemov napr FAT32, a mal by dokazat "precitat" textovy subor a zobrazit ho na LCD...Pre mcu AVR su na webe vsetky potrebne rutiny pre ovladanie a komunikaciu s periferiami (LCD, SD karty, USB, rutiny pre podporu FAT)...

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od Darthy »

ok to mne dost pomohlo, díky...

A je tu teda jeste par veci o kterých bych se chtel zmínit..ono stací tlacitek 5 ON/OFF pak posuv nahoru/dolů a tlačítko home/end..a k funkci jen čistě pro zobrazování textu...na čtení e-booků takže když si budu číst např 4 hod tak aby to neco vydrželo takze bat. nazpůsob mobilu i dobíjecí. Předpokladam že nejdraž mne vyjde LCD co? A poslední otazka k tomu mcu AVR jestli by se nenasla nejaká literatura na netu abych se trosku informoval na googlu sem toho moc nenašel, doufám že jde volně sehant. :(

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#9 Příspěvek od mikollar »

literatury okolo AVR alebo aj PIC je velmi vela, len pouzi google , ale do programovania budes musiet troska sa zacitat aby si to dokazal rozbehat, tlacitka a baterky by som riesil az po rozbehani zakladneho programu. LCD vyjde dost draho , taky obycajny 2 riadkovy nie graficky diplej stoji 200 koruniek

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od Darthy »

no s penezi nebude snad problem...ted se jen začíst do literatur a učit se...pak se do toho pustím. díky všem :)

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od Darthy »

přeci jsem našel malou chybičku...no asi bych potřeboval nasmerovat na nějaký Atmel našel jsem ATmega16 jenže ten má flash jen 16KB nejde ji nějak rozšířit přídavnou pamětí nebo najít nějaký jiný (až 3MB)?

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#12 Příspěvek od mikollar »

to je pamat pre program, pre data by si pouzil SD kartu popripade na ukladanie docasnych dat nejku EEPROM

Odpovědět

Zpět na „Poradna“