PDA HP iPAQ a GPS navigace - kouše se

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

PDA HP iPAQ a GPS navigace - kouše se

#1 Příspěvek od Hejnicek »

Mám dotaz do fóra na toto PDA, které jsem dostal zapùjèené na hraní
Zlobí - kouše se. Ale to zatím neøeším.
Øešil bych to v pøípadì, kdyby bylo využitelné pro GPS navigaci do auta,
musel bych k tomu asi dokoupit pamì￾ovou kartu, protože mapy se asi
musí uložit na ni.
Má s tímhle strojem hw6915 nìkdo zkušenost jak na tom ta navigace vypadá v praxi? Stojí to za tu námahu na zprovoznìní?
Naposledy upravil(a) Hejnicek dne 19 říj 2008, 17:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od DiGiCo »

Na tomhle PDA určitě navigace pojede, není to až tak špatný stroj, na uložení map stačí 1GB karta. S navigacemi v PDA pár zkušeností mám, ale dnes už bych se spíš přikláněl ke koupi jednoúčelového zařízení (třeba TT One dnes stojí kolem 2500-3000Kč), jelikož s PDA bývají celkem problémy - je potřeba někde sehnat navigační soft, což znamená koupit nebo stáhnout odněkud z netu a s prominutím s*át se s crackováním atd, za druhé většinu PDA je nutné neustále dobíjet a to i ve vypnutém stavu, jinak dojde ke ztrátě dat, pak samozřejmě je tu nebezpečí poškození operačního systému nějakým neuváženým zásahem atd atd atd. Na vyzkoušení, jak navigace funguje, je PDA určitě dobrá volba, navíc někomu PDA může nabídnout víc užitečných funkcí, ale pro "seriózní" navigování mi jednoúčelová navigace přijde vhodnější, prostě ji "zapneš a jedeš".

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Hejnicek »

V tomto PDA je instalován SW TomTom, v manuálu je uvedeno, že na jejich webu mi umožní ke stažení jednu free city map. To jest pouze jedno vybrané mìsto? Asi tím nemyslí celou ÈR. Vypadá to, že bych od nich musel koupit SD kartu s nahranými mapami. To by asi bylo fakt lepší se na to vybodnout a koupit normální navigaci.
Je tak?

Uživatelský avatar
utah
Příspěvky: 30
Registrován: 03 čer 2006, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od utah »

Já PDA s GPS navigací mám a jsem celkem dost spokojenej. Rorhodně podle mě je lepší PDA, protože do něj lze nahrát různé mapové podklady ( TomTom cca 2GB-východní a západní evropa , I Go, SmartMaps 500MB-pouze CZ a jiné ), a kartu bych raději volil větší než 1GB to je dnes málo , já sám mám 4 + 16 GB a to mi zatím stačí. A co se týče padání SW nepadá to o nic víc než klasický WIN.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od stepa »

Ja mam Dell Axim+Holux GPSlim+TT a nemuzu si stezovat. Jediny problemy se vyskytnou pouze, pokud delsi dobu PDA uspavam(cca po mesici) a chci spustit TT, tak se mi nenactou mapy. Problem resi soft reset a je klid.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#6 Příspěvek od Hejnicek »

Už pøeci jen øeším to kousání.
Vyzkoušel jsem èásteènì tu navigaci, ale vydrží jen asi 3 min v èinnosti.

PDA se vrátil z opravy pøímo od HP jako nerentabilní na opravu - vadná deska. Akumulátor by snad vyzkoušeli?!

Závada ale podle všeho souvisí s nadmìrným odbìrem nebo v závadì v napájení z akumulátoru. Pokud je totiž PDA v kolíbce a je napájen z PC jede.
Když ale je jen napájen z baterie, jede bez problémù jen základ. pøi použití dalšího HW v PDA se sekne - zvýšení odbìru proudu. Pád zpùsobí fo￾ák, GPS, telefon. Takže GPS nemùžu u PC vyzkoušet. Pokud vylezu ven, Tomtom zaène navazovat spojení se satelity, signál naváže a pak to spadne.
Zhasne podsvícení displaye a je na nìm vidìt seklá aplikace.

Mám mu dát ještì šanci. Nìjaké nápady?
Až budu mít èas, zkusím ho kuchnout, ale moc tomu nevìøím, že to k nìèemu bude
Naposledy upravil(a) Hejnicek dne 19 říj 2008, 19:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#7 Příspěvek od stevo59 »

Než skúsiš niečo iné, vyskúšaj iný aku, aby si mal istotu že nie je mäkký.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Hejnicek »

Kousání jsem prozatímnì vyøešil.
Radši se neptejte jak, trochu pokováøsku.

S..e mì ta GPS. Rozchodil jsem na tom pøedinstalovanýz výroby TomTom5.
Sehnal jsem mapy, ale nebyly moc aktuální.
Tož jsem tam vrznul i s mapama TomTom7. GPS se stím ale moc nechytá.
Blbne aktivace interní GPS.
Pokud by s tím nìkdo mìl zkušenosti, rozepsal bych to blíže..

Hlavnì se ptám, jestli na tomhle krámu nìkdo provozuje TomTom7 s verzí Windows Mobile 5.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“