compaq nx9005 problém s HDD

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

compaq nx9005 problém s HDD

#1 Příspěvek od Zmije »

Zdravim. Koupil jsem starší notebook compaq nx9005 (na sobě má i logo HP, tak nevim kdo to teda vyrábí) rok šlapal jak hodinky, ale letos o prázdninách se z něj začal ozývat strašný zvuk a pakodešel hdd, vyměnil jsem ho za toshibu 60GB, taky starší ale po měsíci se objevil ten samí problém, netuší někdo co to může způsobavat?

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#2 Příspěvek od Cust »

co takhle koupit nový?
vyrobce je HP, Compaq už je jen nápis...
taky to chce zacházet s noťasem jako s mechanicky málo odolným přístrojem, neházet s ním nedejbože ještě v režimu onlajn
nepoužívat ho v peřinách - přehřívání
...
...
...

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#3 Příspěvek od Zmije »

Zdravim. Mechanicky s ním samozřejmě bylo zacházeno opatrně, s tím přehříváním máš asi pravdu, protože když začaly ty problémy tak prvních 15 min po startu pracoval a potom se začalý objevovat hlášky že mám read only file systém (systém linux), když jsem HDD vymontoval byl opravdu dost teplý, a to teplo bylo znatelné i přes kryt pod HDD. Je sice pravda, že jsem si ho parkrát vzal do postele, ale na chladící žebral jsem dával pozor, aby nebyla překrytá. Spíš mám podezření na ubrus na stole z igelitu, protože NB má zespodu sání, ale disk (podle toho co jsem viděl) je chlazený pouze pasivně (leží na silnějším plechu). Taky jsem zjistil, že druhý disk měl 2x větší jmenovitý proud než původní. Taky je ještě jedna možnost, proč trpí ložiska. Kdysi na střední nám v TK říkali, že jsou dva typy ložisek, podle směru působení síly a sice axiální a radiální, a ten disk leží na chladícím plechu elektronikou dolu a etiketou nahoru.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ten novy disk reklamuj. Disky su bezne v notebookoch v oboch polohach (nalepkou hore alebo dole) a nevadi im to.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Mourek »

Ten HDD Toshiba byl také postarší?? Jde o to že životnost disku není o mnoho větší než záruka, nebádal bych nad tím a koupil nový HDD. Pokud není NT tak starý že už se to nevyplatí. I když, pokud ti zůstane HDD 2,5" , můžeš dokoupit USB rámeček a máš přenosný disk.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Disky su take lacne, ze sa to oplati kupit asi do kazdeho notebooku.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#7 Příspěvek od Zmije »

Ten druhý disk byl taky starší, konkrétně http://www.alza.cz/toshiba-2-5-60gb-d47786.htm včera jsem ho znova zkoušel a pár min po startu (než se ohřál a začal rachotit) i četl, zápis jsem už nezkoušel, ale nevidím důvod proč by neměl jít. A dnes jsem koupil nový disk http://www.softcom.cz/produkt/seagate-h ... pmata/100/, tak doufám že výdrží déle.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“