Spínaè 36 polù

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
honzasl

Spínaè 36 polù

#1 Příspěvek od honzasl »

Sháním spínaè/pøepínaè s 36 póly. Nejlépe takový, který se používá v mechanických pøepínaèich pro tiskárny, jako tøeba tento: http://www.nove-pocitace.cz/pc-komponen ... merny-lpt/

Ty se však vyrábìjí s max 25 póly a já potøebuji spínat 36 vodièù. Jedná se o komunikaèní kabel mezi laboratorními zdroji.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Není tam možnost mechanicky napojit dva za sebe ?

Pořád mám pocit, že jsem někde viděl stavebnici, co umožňovala složit libovolnej přepínač....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Tie mechanicke prepinace su hrozne smejdy. Zivotnost destiatky (max stovky) prepnuti - potom to zacne blbnut. Raz som urobil chybu a kupil takyto prepinac - 2xPC na 1 monitor. Vydrzal tyzden - potom som musel cele vnutro vyhodit a prerobit to na packovy prepinac, 3x rele a nejake CMOSy 4xxx - to funguje dodnes.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Greyhound dělali "stavebku", která se dá složit jako 4 násobný v každém patře, a 8 pater je ještě "běžná" montáž, po úpravě možná by šlo 9. Počítej tak 4-5000Kč. Nebo ITT. Rozumný člověk to pořeší páčkovým a sadou relátek.

Uživatelský avatar
Mirakov
Příspěvky: 5
Registrován: 08 srp 2005, 02:00
Bydliště: Holešov

#5 Příspěvek od Mirakov »

To bude asi konstrukční problém - bývavaly skládačky přepínačů Izostat -až 12 přepínacích kontaktů, jedním tlačítkem spínat - přepínat více řazených segmentů

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#6 Příspěvek od kbulda »

A musí se skutečně přepínat všech 36 vodičů ?

honzasl

#7 Příspěvek od honzasl »

Spínat všech 36 - v nejhorším pøípadì ne.
Popíšu vám situaci.
3 zdroje støídavého napìtí jsou datovì propojeny a tvoøí umìlou 3f sí￾. Jeden je master, dva jsou slave. Pokud potøebuji jen jednu fázi, nahodím jen master - jenže pokud je propojena datová kšanda, master èeká na slejvy a nerozbìhne se. Pokud je kšanda vytažená, master na nic neèeká a rozbìhne se. Zatím se to øeší vytahováním kšandy, jenže zdroje jsou v racku a je to takové na houby.
36 polový spínaè by bylo bývalo nejsnažší øešení. Pokud bych mìl dìlat relátka, což už mì samozøejmì taky napadlo, zkusím zjistit, které signály není potøeba spínat.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

No a není možné to nějak inteligentně ošetřit, třeba že zdroje dají RDY nebo PowerGood nebo co tam je i v případě, že mají zablokovaný výstup ?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

pár vícenásobných optočlenů by to nevyřešilo? Jaké úrovně a frekvence dat spínáš?

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#10 Příspěvek od kevin_mitnick »

To by chtelo fakt kouknout do dokumentace. Podle mne tam bude realne potreba spinat tak 3-4 draty z tech 36. To zda ma nebo nema ten zdroj pripojene slejvy zjistuje podle mne jednim signalem nebo propojkou a pokud ji nenajde nabehne jako single.

honzasl

#11 Příspěvek od honzasl »

Ke spínání dochází pouze pøi vypnutých zdrojích.
Relé není možné použít - spojení kabelem musí být zcela jisté (synchronizace) a jakýkoli pokles napìtí sítì a mžikové odpadnutí relé rozhodí komunikaci.
Po konzultaci s vedoucím zatím padlo rozhodnutí ubastlit dva LPT pøepínaèe do jedné kastle. Na nic lepšího jsme nepøišli. Životnost spínaèe není limitující, protože ke pøepínání dochází cca jednou týdnì - nejvýš.

Napadlo mne vytvoøit ze dvou centronicsù jakýsi odpojovaè "tahem vypni, stiskem zapni", ale na to nemám pražádné vybavení a materiál.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Myslíš, že ten přepínač je spolehlivější a rychlejší než relátka ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#13 Příspěvek od kevin_mitnick »

co to je za zdroj? Mas k nemu dokumentaci?

Koukal jsem na master-slave zdroje ktere jsou u nas v labaku firmy. Spojeny jsou pres GPIB sbernici. Ta ma 24 vodicu a dalsich asi 6 je neco pro master-slave s tim, ze zdroje maji vzadu prepinac ktery v poloze slave spojuje dva a dva vodice na konektoru aby mastru sdelil ze ma periferie. Zdroje jsou od Statronu...

Napis co mas za zdroje a popripade posli dokumentaci, vic hlav vic vi. Na 99% jsem presvedcen, ze to zda ma zdroj nabehnout jako single nebo zda ma pripojeny slave jednotky na ktere ma cekat sdeluje master zdroji jen nejaka blba propojka v tech 12 pinech navic a data jdou standartne pres GPIB jako skoro u vsech vyrobcu...

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#14 Příspěvek od Kocur »

Myslíš něco takovýho?
Přílohy
Resize of PA165735.JPG
(151.47 KiB) Staženo 64 x

Uživatelský avatar
honzasl
Příspěvky: 174
Registrován: 16 říj 2008, 02:00

#15 Příspěvek od honzasl »

Kocur
Pokud to má propojeno všech 36 pinů, tak by to bylo ono.

Je to programovatelný výkonový zdroj CI 15003iX – výrobce California Instruments. Výkon třífázového zdroje je 15 kVA.

Popis komunikace je přiložen. Pro komunikaci s PC zdroj má GPIB. Mezi Master a Slave probíhá komunikace na vlastní sběrnici. Tuto sběrnici chci jednoduše, ve vypnutém stavu zdrojů, odpojit otočením spínače, nikoli vytahováním kšandy ze zdroje.
Přílohy
ix_series_user_manual_7000-970.pdf
(67.5 KiB) Staženo 105 x
zdroj.JPG
(79.05 KiB) Staženo 58 x

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“