S-metr

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

S-metr

#1 Příspěvek od stepa »

Ahoj,
tahle cast "oboru" jde celkem mimo mne. Kamarad(traktorista) ma CB v traktoru(no ma tam tech veci vic...horsi jak v obyvaku-taky tam travi podstatnou cast dnu). Delam mu tam nejake upravy ohledne popropojovani vsech kramu a navrhnul jsem mu udelat takovy jednoduchy "orientacni" S-metr zalozeny na LM3915(do S7-S9 by to melo byt v cajku ty 3 urovne vys to bude krapet ujizdet), aby mohl ohromovat ostatni krotitele techto stroju v nasem prdelakove :D . On po tom samozrejme hned skocil. CB je TEAM TwoWay 4000, vystup na s-metr to ma.

Otazka zni, co leze z toho kramu ven? Jakou to ma polaritu? Ty napetove urovne z toho lezou tyhle: http://www.qsl.net/ok1tdu/s-metr.htm , nebo neco jineho? Omerit to nemam jak, sice to na stul dostanu, ale jsem bez anteny, takze to tezko vyzkousim. Diky za odpovedi v tomhle asi celkem lama dotazu.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#2 Příspěvek od SIDTIM »

http://www.elektronikacz.borec.cz/Data/ ... 20metr.htm

Koukni pro inspiraci, jinak, co leze konkrétně z Tvé stanice a v jaké polaritě, musíš vyzkoušet. Řekl bych, že každá stanice je originálem.
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od stepa »

Asi mas pravdu...musim vyzkouset co to dava na vystupu. Presne tohle "blikatko" stavim, ale natah jsem to na 2x LM3915 za sebou. A schema mam z amara, ne od toho plagiatora, ktery tam ani neuvede zdroj :?
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#4 Příspěvek od helios »

Keby si býval bližšie, S-meter by som ti nakalibroval, mám merací vysielač. :)
Inak mnoho staníc na S-metri "nevidí" signály pod 4S, z výstupu na externý merák vtedy tiež nič nelezie. To nie je chyba, ale vlastnosť... :P
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#5 Příspěvek od SIDTIM »

Když jsem blbnul na 11 metrech, tak jsem sobě i přátelům stavěl S-metry, ale vždy s budíkem. Inu, rafinka je rafinka... Tehdá, kdo měl větší budík, ten byl větší borec.
Mechanická soustava by ale na zmiňovaném traktoru dost trpěla, světýlka vypadají efektně a navíc, budík ocení jen ortodoxní radioamatér.
Navíc máš tu výhodu, že krok mezi LEDkami je už dán obvodem-3dB, takže v podstatě nastavíš jen jednu úroveň a máš zkalibrováno.
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od stepa »

Kdybych to stavel sobe na doma, tak je budik jasna volba :) . Ale vzhledem k tomu, ze s tim skace po hroudach na poli, tak jakykoli mechanicky system mi neprijde vhodny. S LEDkami bude kralem v nasem druzstvu :D
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od stepa »

Tak abych to uzavrel...z toho CB leze ss signal o urovni cca stovky mV. Pro vybuzeni toho S-metru s LM3915 jsem to musel prohnat operakem-zesileni nastavitelne do 100, mel jsem to tak na polovinu. Diky vsem za postrehy.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“