DVD thomson DTH159 vadný laser???

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

DVD thomson DTH159 vadný laser???

#1 Příspěvek od PCman »

Zdravím,mám tady opět DVD přehrávač na opravu,v tomto přehrávači je celá mechanika od SONY s označením KHM 310.DVD je z rodiny kde se nekouří a DVD bylo v dětském pokoji.DVD špatně načítalo disky vytahl jsem celý pojezdový vozík vyčistil v ultrazvuku nasadil a DVD jede ale má pořád problém.Některá DVD po vložení vůbec nevidí (tak jedno z 10ti co nevidí) a ty co hrajou tak jen tak 10 minut bez problému ale potom se kousne a už se nerozjede.Pokud otevřu a zavřu šuplík DVD dál pokračuje v přehrávání ale zase tak 10-20minut a znovu se to opakuje.Je to opravdu už unavený laser a nebo něco jiného?Našel jsem tento laser na polském shopu za cca 40ZL což není moc nedá se koupit i někde u nás?

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#2 Příspěvek od krutor »

Já jsem také nedávno opravoval DVD přehrávač, co mu blblo přehrávání. Nakonec jsem zjistil, že je jen povytažená kšanda k motůrku co slouží jako pojezd laseru. Nejčastější závada bývá však ve spidle motoru, zkus do něj stříknout WDčko a protočit ho na vyšší napětí, buď to rozdejchá nebo odejde uplně.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#3 Příspěvek od PCman »

To s tím motorem jsem udělal jako první kšandy jsou taky v pořádku ono když se to kousne tak to někdy i po 5 min. najede a pokračuje dál ale za chvíli to zase stojí.Laser jsem našel v AME cena s poštovným vychází na 600Kč tak se zeptám jestli do toho chce ještě investovat nebo né.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#4 Příspěvek od PCman »

Tak jsi mě nakopnul správným směrem s tím motorem pro pojezd laseru.Ale nebyla to kšanda ale taky jsem do něj stříknul trochu silikonového oleje i na pojezdové osičky a DVD už 30min jede jako pila.
Ještě že jsou takové fora.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#5 Příspěvek od dj_Paul »

PCman píše:Tak jsi mě nakopnul správným směrem s tím motorem pro pojezd laseru.Ale nebyla to kšanda ale taky jsem do něj stříknul trochu silikonového oleje i na pojezdové osičky a DVD už 30min jede jako pila.
Ještě že jsou takové fora.
to jsi jako stříknul silikonový olej do toho motoru?Tak to ho rovnou vyměň,za nedlouho se ti to vrátí,ten olej udělá nevodivou vrstvu na komutátoru motoru

Uživatelský avatar
wiktor
Příspěvky: 62
Registrován: 02 črc 2007, 02:00

#6 Příspěvek od wiktor »

vzpomínám si že stím motorem pojezdu měl problém i panasonic aspon já jsem se stím setkal u dvou a pokud si vzpomínám používal thomson aspon u dvdrecorderů pc mechaniky a do těch by se asi těžko ten laser scháněl.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “