Problem s LCD 40*2 na PC

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
om0ark
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Problem s LCD 40*2 na PC

#1 Příspěvek od om0ark »

Zdravim vsetkych bastliacich.
Mam problem s LCD displejom 40*2 riadky. Na nete som zohnal katalogovy list od jeho zapojenia, pouziva IO HD44780A00 tak ako ine displeje ktore som uz k PC mal pripojene. Samotny problem nastal uz pritom ze ked som ho chcel rozsvietit musel som nanho pripojit nie 5V, ale cez regulovany zdroj cca.7,5V. To by som este ako tak zvladol upravenym stabilizatorom, ale to ze na displej musim pozerat len zvrchu pod cca. 60 stupnami, tomu vonkoncom nerozumiem. Bojim sa priviest nanho vecsie napetie, ktore urcite jeho segmenty rozsvieti silnejsie, lebo mam skusenost ze po pripojeni 12V som takyto (drahy) displej poslal na cintorin v Silikonovom meste hihi. Takze otazka znie co snim, aby som pri praci snim nemusel stat na hokerliku abo na stafloch hihi.
Na testy pouzivam jeho prepojenie s PC cez LPT port a program jaLCD,
LCDcenter. Skusenosti s LCD 16*2 mam pri 5V velmi dobre. Neviem ci by azda trebalo pouzit neake polarizacne sklicko pred displej? Skusim aj plexy, ale myslim ze tym to nebude. Aaa aby som nezabudol dodat, ani s podsvietenim to nieje lepsie a ani s regulaciou napetia na tzv. power supply for LCD drive. Najlepsie sa osvedcilo pripojit ho priamo na zem(-).
Prosim, poradte alebo uvedte odkaz. Dakujem Roman. 73.

Uživatelský avatar
Peggy
Příspěvky: 50
Registrován: 01 led 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Peggy »

Zapojovals to podle tohodle schématu
???
Tak musíš nastavit pontenciometrem kontrast. Nebo máš špatnej Display, a tak bych se tomu přidat trochu štávy nabál :-))

Uživatelský avatar
om0ark
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Problem s LCD 40*2 na PC

#3 Příspěvek od om0ark »

Zdravim.
Zapojenie mam podla tohoto schematu, podla neho som zapojil uz 2 ks.
malych LCD 16*2. O tom kontraste som sa uz zmienil. Najlepsi je ked je 3 pin pripojeny na zem. Za dalsie podnety a navrhy vopred dakujem. Roman. 73.

Uživatelský avatar
om0ark
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Problem - vyrieseny !!

#4 Příspěvek od om0ark »

Problem som vyriesil na popud Peggyho a napetie som naozaj nepatrne zvetsil na 9V a uz je to vidiet na tom displeji aj z polohy KOLMO! Zaujimave je ze katalagovy list uvadza nieco celkom ine! Asi je to v kazdom kuse ine hihi. Vdaka za pomoc. Roman 73.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“