Jakou poradíte koupit televizi

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

Jakou poradíte koupit televizi

#1 Příspěvek od Ralph »

Uvažuji koupi nové televize a tak bych se chtěl poradit jakou by jste mi doporučili.Spíše se mi jedná o spolehlivost a minimální poruchovost.Uvažuji o koupi plazmy o uhlopříčce 107 cm a měl jsem vybraný model Panasonic TH42Px80 ale ted jsem celkem v rozpacích jelikož jsem se na internetu dočetl o panasonicu model Th42Px8 že není dobrý.Kazí se tam přímo plazmový panel a hodně zrovna u toho modelu odcházi a servisy to tady nedokáži opravit takže se tyhle modely posílají na záruční opravu do Německa a tam se to zdrží takže se oprava nestiha do 31 dnu a zakazníci dostávají dobropisy na vrácení celé kupní ceny.Jakou by jste mi teda poradili koupit plazmu.Já chápu,že vše se dnes kazí ale aspon at mám trochu jistotu v životnosti.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

S tohle otázkou mi chodí několik lidí denně. Odpověď zní, kups si co se ti líbí a na co máš peníze. Mě jako servisu přijdou do opravy věci až po záruce, čili po dvou letech. Záruku si řeší markety. A když se zeptají co se nejvíc rozbíjí? - nevím, protože i když do opravy chodí nejví (např. DVD SENCOR) tak já zase nevím jaký mají zastoupení mezi lidma. A jakou značku? Je to jedno protože mechanika videa PHILIPS je stejná jako FUNAI nebo ORAVA. Tak si vyber.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Bohužel žiješ v době novorealglobokapitalismu . I já bych přivítal několik jistot na zdraví , zaměstnavatele , manželku , tech.vybavení domácnosti.... Nemá někdo navíc ?

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#4 Příspěvek od bu2520 »

MIRO má pravdu, já osobně k tomu doporučuji i když je to čím dál tím horší na zjištění, sehnat údaj kde byl ten přístroj smontován , proto že mám zkušenost, že jsou národy, které přistupují k práci i k výběru komponent zodpovědněji a jiné které jsou takoví víc free, tak osobně preferuju německy hovořící země, angličany , skandinávce a nakonec země beneluxu , u všech ostatních stříhám ostražitě ušima . Ale čím dál tím víc se rozšiřuje logo EU a tam se to těžko pozná.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od kozoka »

Ralph píše:Uvažuji koupi nové televize a tak bych se chtěl poradit jakou by jste mi doporučili.Spíše se mi jedná o spolehlivost a minimální poruchovost.Uvažuji o koupi plazmy o uhlopříčce 107 cm a měl jsem vybraný model Panasonic TH42Px80 ale ted jsem celkem v rozpacích jelikož jsem se na internetu dočetl o panasonicu model Th42Px8 že není dobrý.Kazí se tam přímo plazmový panel a hodně zrovna u toho modelu odcházi a servisy to tady nedokáži opravit takže se tyhle modely posílají na záruční opravu do Německa a tam se to zdrží takže se oprava nestiha do 31 dnu a zakazníci dostávají dobropisy na vrácení celé kupní ceny.Jakou by jste mi teda poradili koupit plazmu.Já chápu,že vše se dnes kazí ale aspon at mám trochu jistotu v životnosti.
Ty panely odcházeli u rady PX7 a 70. Nechapu kdo ti rek ze to servis neumi opravit a ze se to posílá do Německa. Ty panely Panasonik prostě nemění. Panasonik na to vytvořil interaktivní web a protokoli se posílají a trvá jejich schvalení nerentability. Oprava je nerentabilní a nevrátí ti peníze ale dají nový kus. Do německa se posílají na repas LCD Panely - bohuzel do trvá vic jak 30 dnů. Jinak řada PX80 je hodně dobrá. O nespolehlivosti se da mluvit u LG.
Naposledy upravil(a) kozoka dne 27 lis 2008, 07:59, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od kozoka »

Ty panely odcházeli cca po 1000 hod. provozu u určité serie. Pokud ti odejde panel v zaruce tak je to spíš vyhra. U LG a Samsungu spiš odejte panel po 2,5 letech provozu :lol:

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#7 Příspěvek od Ralph »

Takže myslíte si,že když si koupím tu plazmu Panasonic Th42PX80 tak je to dobrá volba.Chtěl jsem vědět jaké s tím máte přibližné zkušenosti,zda onen model o kterém uvažuji je vcelku dobrý.Samozřejmě chápu,že se může stát cokoliv a pokazit se také,jedná se mi zda přímo ten model nemá nějaké neduhy přímo z výroby,napříklas zda v nich běžně neodchází panely anebo D board,který je také velmi drahá zaležitost jak se pokazí.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#8 Příspěvek od janousek »

Myslím, že v posledním čísle D-testu je o tom nějaké povídání. Mám to okopírované v práci.
Tady je něco http://www.dtest.cz/lcd-a-plazmove-tele ... izni-triky

Uživatelský avatar
jezule
Příspěvky: 35
Registrován: 24 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od jezule »

Jistě máš veliký byt, že uvažuješ o koupi 107 úhlopúříčky. Ty televize nejsou špatný, když máš byt 5 m dlouhý. Jestli máš menší byt, tak začneš dělat korekce v jasu a ostrosti a potom se můžou projevit různé neduhy těchto televizí. Plazma nastavená z výroby je testována na výdrž. Korekce do + namáhají veškeré moduly a proto se projevují více chyby.

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#10 Příspěvek od ivan116 »


Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#11 Příspěvek od Ralph »

no z pěti metru se dívám,no je to težké dilema někdo mi tvrdí,že ty dnešní plazmy jak píšou že mají životnost 100000hodin takže to není vubec pravda.Ja osobně o tom také pochybuji aby ten panel vydržel tolik hodin,samozřejmě že elektronika se pokazí velmi brzy ale slyšel jsem že po odehrani 1000hodinach na plazmě je obraz již rozmazaný a byrvy již nemaji ani takové barevné podání tak nevím co ted.samozřejmě že na ni nebudu hrát v kuse doma ale těch 5hodin denně asi ano,a u lcd se zase vysvití podsvětlovací trubice a navíc nemaji takový obraz jak plazmy podání černé ajsou citlivější na kvalitní signál tak nevím pro co se rozhodnout.Zamlouvá se mi plazma Panasonic model Th42Px80E.Měl jsem plazmu Th42Pv60 a je ještě měsic v zaruce a odešla a servis mi vypsal dobropis,jelikož je udajně neopravitelná.Večer mi hrála a rano jsem ji chtěl zapnout a jen začala blikat červená dioda a obraz nikde ani zvuk tak uvažuji co si vybrat.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#12 Příspěvek od Kocur »

:roll: hm..1000 hodin,nic moc,5 hodin denně×365 dní=1825 hodin za rok.Není to nějak málo 1000 hodin?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od hafca »

Já mám teprve rok Panasonica 42PX70EA a zatím nepozoruji nic z toho o čem se tu píše. Tovární nastavení je skoro všechno dost do plusu a dynamického módu. Na to se dívat nedá, přišel bych o oči a omalovánky jsou pro děti. Má to nastavené na 50% a mód kino. Koukám na ní ze 3 metrů a je to akorátní vzdálenost. Blíž jedině při super signálu. Na 5 metrů už je to na 50". Životnost u mého panelu udávají 60.000 hodin při poklesu hodnot na polovinu, tak si to spočítej. Při koukání 8 hodin denně je to 20 let. Já to mám puštěné cca 5-7 hodin deně a tak dřív, než se vysvítí bude morálně dávno po ní.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#14 Příspěvek od Ralph »

Tak to potom spíše odejde elektronika,ja jak to slyším okolo sebe tak ty plazmy mají velice nízkou životnost a opravy jsou tak drahé,že se ani nevyplatí.Zlaté skleněnky které byly na výdrž a občas odešla nějaká blbost,kondenzátory vyschly nebo vn trafa odešly,což mělo cenu opravovat.U plazem se většinou mění celé bloky a nehledá a nevyměnuje se přímo vadná součástka.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od kozoka »

Nemalujte tady čerta na zed. Ty panelely odchazejí jenom na určitých seriich - je to asi jediná věc co na Panasoniku odchází v zaruce. No a když tak dostanete nový kus.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“