Tesla AKZ-052

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Návštěvník

Tesla AKZ-052

#1 Příspěvek od Návštěvník »

Dobry den, vlastnim tento zosilnovac uz asi 10 rokov( ozvucujem s nim taku malu retro krcmu), odvtedy nemal ziadne vaznejsie poruchy, len vymena hlavneho vypinaca atd. no vcera ked som ho zapol v bedniach puklo, ale zvuk neisiel no na dB metri sa vchadzajuci signal ukazoval, tak som ho vypol zo siete, dal som prec horny kryt a pozrel som sa dovnutra, hlavna poistka bola OK, aj poistky na DPS koncakov, myslite si ze mi odisli koncove tranzistory?v bedniach nepocut ani sum len na zaciatku bol ten PUK, odvetdy som ho uz nezapinal....

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

samozrejme ide o Teslu AZK-052

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

dakujem za pocetne odpovede, takmer som ich nestihal registrovat a dakujem za obrovsku pomoc...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Já si myslím že ti neodešly koncové tranzistory. dB-metr ukazuje budící signál pro koncový stupeň. Tudíž ti předzesilovače a korekce chodí. Závada je v koncovém stupni. A co jsi čekal že ti tady ostatní napíšou? na víc jsi se neptal. A už z principu někteří s anonymy nekomunikují.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#5 Příspěvek od Killroy »

Anonym píše:dakujem za pocetne odpovede, takmer som ich nestihal registrovat a dakujem za obrovsku pomoc...
Kdybys trochu hledal, našel bys k AZK-052 celé vlákno. A jeho schéma je tu také: azk052.pdf

Killroy

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#6 Příspěvek od sinclair »

Signál pro modulometr je odebírán ze vstupu koncového stupně, pokud ukazuje znamená to, že konec je buzenej, ale nezesiluje. Tipuju uhnilé nohy KC810-KC809. Tehdy totiž zesilovač má mírný ss ofset, ale ještě nelítají pojistky na desce, pouze např. hřeje jedna polovina koncových tranzistorů.

Jsi drzej jak opice. Myslíš, že je povinností každého vysypat ti pytel zaručených a bezpečně bezplatných tipů? Na jiném fóru by tě už admin hnal s týdenním banem. Anonymy miluju, kopal bych je do řití sedmkrát týdně.
A sám do toho nelez-podle toho, jak se vyptáváš bys ten zesilovač moh ještě víc dokurvit, než je.

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

jj pocul som ze vo Vrabloch mali problemi so studenakmi, tak to skusim nejak prepajkovat a uvidim potom...

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#8 Příspěvek od SIDTIM »

for anonym:

Anonyme, ve Vráblích měli jen samý problém. Už samotné Vráble jsou problém. Jak už Ti tu kolegové psali, stačí trošku projít starší diskuze a dozvíš se nejen vše o Tvém kousku, ale ještě i spoustu dalšího užitečného.
Třeba, že relé, někdy "neréleluje"...
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#9 Příspěvek od sinclair »

Ufff, že mně ale těch AZK052 prošlo rukama...ovšem nikdy!! nebylo vadné relé. Blokuje jen vstup koncového stupně, není zatíženo a ani nehnije, je to RP210.
Já s Vráblema nemám problém - ani jsem v minulosti neměl, těch pár mušek se vždycky nějak odchytilo. O dost větší problém s Vráblemi mám oproti minulosti teď - ty šmejdský QSA400,QSA600, Misony a podobnej hnůj akorát kazí bývalý fabrice jméno.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#10 Příspěvek od SIDTIM »

Uff, že mi těch 052 prošlo rukama, samotné relé nebylo v prxxx, ale bylo uhnité Kc, ve dvou případech paral. dioda k vinutí. Ve výsledku relé nespínalo, autorizovaný servis vrátil s tím, že nejsou náhradní díly.. :cry:

Nevím, možná máme na mysli každý jinou fabriku, já tam v 80. letech jezdil služebně a prostředí jsem důvěrně znal. Faktem je, že ty stovky závad v "pomerančích" byly už jen opravdu mušky..
Kdo je ale dělal a nechytil hned po prvním ASO, nebo smýkání AUA 230 kýlu, tak se naučil opravovat studeňáky, měnit elyty a většinou i upravovat kompenzace...
Nevím, ale takový dojem již nelze zkazit ani současnou výrobou následovníků...
..a co shoří, nezhnije..!

Návštěvník

#11 Příspěvek od Návštěvník »

jasne, tak to skusim zajtra prepajat vsetky studenaky... to PUKNUTIE bolo zavadzajuce lebo teraz na 100V vystupe nieje ziadny signal( meral som to a nic sa neukazalo) a este docasne slapem na NEMECKOM zosilnovaci od CARLA STRASSERA z roku 1972 a zvuk ma prefektny(kvalitna nemecka praca;) ), no po 2 hodinach zacne sumiet potom ho musim vypnut, ochladit a potom ide zas( vo vnutri je osadeny 2x EL34)

Návštěvník

#12 Příspěvek od Návštěvník »

takze mam prepajkovat studaky na DPS koncoveho stupna?a zamerat sa na tie KC 809?skusim to a potom poviem...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#13 Příspěvek od mi-ro »

Přečti si pořádně Sinclaira. Proletováním desky si moc nepolepšíš!!! Klasický studenti to nemělo. Dvojice trandů KC 810 v jednom pouzdře, některý KC 507-9 a diody GAZ.. měly pozlacený železný nohy. Jenže to zlato někdo rozkradl dřív než se dostalo na trandy a tak ty železný nohy s pájecí pastou uhnily. Proto je třeba KC 810 vypájet, prohlídnout a pokud má zdravý nohy tak vrátit pokud možno stejně jako původně. Pokud nohy upadnou ještě než ho dostaneš ven a nebo hned potom, dej nový. V nouzi se dá použít 2xBC v plastu se slepenými puzdry.
..to bude jen ňákej odpůrek

Návštěvník

#14 Příspěvek od Návštěvník »

aha, no a ked budu tie nohy OK a aj tak to nepojde?

Uživatelský avatar
martinekk
Příspěvky: 87
Registrován: 05 úno 2008, 01:00

#15 Příspěvek od martinekk »

BC treba ale sparovat. Anonym, byt tebou by som sa do toho nepustal, evidentne to nedopadne dobre.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“