přístroj hlásí vybité baterie?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

přístroj hlásí vybité baterie?

#1 Příspěvek od mi-ro »

Dostaly se mi během nedlouhé doby do rukou nezávisle na sobě tři různé digitály různých značek se stejným problémen. Vložíte nabité aku nebo dobré alkaliny a přesto foťák krátce po zapnutí nahlásí vybité baterie a někdy ani nestačí vypnout. Na ext. napáječ jedou bez problémů. Poradí někdo? díkes
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

To je ubohost Ni-MH akumulatorov, ktore trpia samovybijanim. Tiez mam podobny problem.
Prave mam objednane akunulatory ENELOP, ktore by to podla recenzii mali vyriesit.
Uvidime...

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Některé foťáky mají volbu typu baterie, zkontroluj to.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#4 Příspěvek od Devo70 »

Nemajú zvýšený odber? Adaptér ho pokryje, ale batérie nie. Na mojom Olympuse to robilo rovnako. Zahlásil vybité batérie, ale pri vypínaní už nevtiahol objektív. Okrem toho zoomoval s námahou. Foťak bol v servise (záručná oprava, cca 20 mesiacov po kúpe) s iným problémom a urobili aj prevody (asi ich stačilo len namazať). Odvtedy spotreba pri zoomovaní polovičná!
Naposledy upravil(a) Devo70 dne 04 pro 2008, 12:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#5 Příspěvek od vrky »

Řešil jsem to taky. Úplně mě to vypadlo, tak jsem to tam dopsal. http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 123#200123

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Když už jsme u toho: měl jsem tu zrovna kompakt Olympus s Li-ion akumulátorem. Na něm není nic a LEDka nabíječky bliká. O tom ovšem v manuálu není ani slovo.
Celá souprava je v záruce, tak jsem majitelku expedoval i s foťákem a záručákem na prodejnu.
Pro případ, že se už nedovím, kde byla chyba (jestli v háji aku nebo nabíječka): co znamená blikání LED na té nabíječce?

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#7 Příspěvek od MirrA1 »

Tímhle stejným jsem prošel s mým foťákem.

Je to tím, že máš vybitou vnitřní zálohovací baterii ze které se bere referenční napětí pro měření "nabití" vložených baterií.

Zkus při vložených bateriích nastavít na fotoaparátu hodiny datum... pak ty baterie vytáhnout, foťák nechat takhle ležet pár hodin a baterie opětovně vložit- pokud se ti vymažou nastavené hodiny, tak máš v háji právě zálohovací baterii která způsobuje i to předčasné hlášení vybití baterií.

Kdyžtak ji vyměnit za jakoukoli 3V Lithiovku která ti tam vleze.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“