jaké je napětí na katodách

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
goliasinek
Příspěvky: 69
Registrován: 25 lis 2008, 01:00

jaké je napětí na katodách

#1 Příspěvek od goliasinek »

Potřebuju změřit napětí na katodách obrazovky R,G a B.Měří se proti zemi asi ze jo? a je tam AC nebo DC napětí?

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#2 Příspěvek od Cust »

Na obrazovce jsem v životě nic neměřil, ale...
- není přece nic jednodušího tam vrazit voltmetr jednou střídavý a jednou stejnosměrný
- mrkni na zapojení patice a nemusíš nic řešit
- co to je katoda R, B a G (nebo ta obrazovka)?

Uživatelský avatar
goliasinek
Příspěvky: 69
Registrován: 25 lis 2008, 01:00

#3 Příspěvek od goliasinek »

Já potřebuju změřit napětí na katodě.A jestli to dobře chápu,tak obrazovka má tři katody ne? pro barvu cervenou,pak jednu pro modrou a jednu zelenou barvu ne.Chápu to dobře?Mě právě zajímá jakémi jde napětí do těchto katod.


Jestli jsem ted vyplodil blbost,tak se moc omlouvám.

Ale zajimá mě jestli to co si myslim je dobre a kdyz ne tak se rad dovim jak to ve skutecnosti je.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#4 Příspěvek od bu2520 »

Napětí na katodách se multimetrem měří DC a mimo jiné záleží na tom jaký je obrazec na tv a jaké je napájecí napětí obrazového zesilovače. Většinou se to odvíjí podle toho proč to chci měřit (pokud nemám dokumentaci) chybí li jedna tryska porovnávám napětí s ostatníma atd.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#5 Příspěvek od tomasjedno »

goliasinek píše:Potřebuju změřit napětí na katodách obrazovky R,G a B.Měří se proti zemi asi ze jo? a je tam AC nebo DC napětí?
ss napětí (->DC voltmetr) se superponovaným jasovým nebo barvovým signálem (->osciloskop).

Jsou v zásadě dvě konstrukční varianty

a) spojené katody - pak se na ně přivádí jasový signál Y, a na řídicí mřížky R,G,B se přivádí R-Y, G-Y, B-Y

b) oddělené katody - a na ně se pak přivádí RGB

Odpovědět

Zpět na „Teorie“