ASTRA A5505 HT

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

ASTRA A5505 HT

#1 Příspěvek od stasek »

Dobrý den,
vážení, nemá někdo k disposici schema zdroje této telky? Docela by mi to pomohlo. Měnil jsem ve zdroji odpor, který má označení 47D-15. Nad tím je NTC. Nikdy jsem nic takového neviděl, nejsem profík a moc jsem toho nespravil. Byl rozlomený a měřením ukazoval 55 ohmů. Za ním byly proražené dvě diody. Diody jsem vyměnil, odpor taky, dal jsem 47 ohmů. Telka v pohodě jela a asi za hodinu začla pomalu smrdět po spáleném bakelitu. Tak jsem ji vypnul a zjistil, že vyměněný odpor byl rozpálený a přihříval okolí, i když byl na 5W. Ten polštářek, co tam byl, podle mě na 5W ani nebyl. Ellyt za diodami taky pěkně topil.Může někdo poradit jak dál? Byl bych velmi rád. Děkuji za každou radu.

Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od dudlaxx »

vymenil bych elyty v tom zdroji ...

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od stasek »

Tak jsem si asi trhnul kšandu, zjistil jsem, že ten odpor není odpor, ale termistor. Jen nevím, jak ho nahradím. Stejně by se mi ale hodilo schema toho zdroje, tak kdyby někdo měl, byl bych rád.

Uživatelský avatar
petyrekk
Příspěvky: 74
Registrován: 09 bře 2005, 01:00

#4 Příspěvek od petyrekk »

Jestli máš doma vadný ATX zdroj,tak v něm za pojistkou najdeš termistor,který by se dal použít.Většinou je v pořádku.Pokud ten kondenzátor za termistorem topí,určitě je vadný,nebo se do něj dostává střídavé napětí.Rozhodně bych ho vyměnil. 8O

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od gumickar »

Zavolej si do jakýkoli prodejny se součástkama, tam ti daj pozistor, co jede v každý TV

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od stasek »

Díky za rady, v týdnu jedu do Brna, tak to v GME koupím a vyměním. Ještě jednou dík.
Stašek

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“