Mode switch v PANASONIC NV-SD400EU

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

Mode switch v PANASONIC NV-SD400EU

#1 Příspěvek od Peterseal »

Caute, je to 1. krat co opravujem mechniku vo videu.Potrebujem rozobrat a vzcistit mode switch (na obrazkoch)
Ako ho mam otvorit a vycistit? Staci liehom?
dakujem
peter
Přílohy
MODE SWITCH 1.JPG
(129.03 KiB) Staženo 77 x
MODE SWITCH 2.JPG
(115.74 KiB) Staženo 73 x

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Lepší koupit nový. Jak vidíš, tenhle není určený k rozebrání. Pokud to chceš zkusit, musiš roztavit roznejtovanou silonovou hřídel, vyčistit, znovu sestavit, zavařit. A lihem to asi stačit nebude, oxyd stříbra líh neodstraní.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od durkovic »

k odstraneniu oxidacie striebra používam overený SIDOL ešte ČSR výroby a funguje to , alebo použijem kontakt 61. vyčistím , necham uschnuť, nadesiem jemnu vrstvu vazelíny zmiešanej s grafitom , zložím a hotove. tagrafit vazelinka čo som si "umiešal" mi celkom zachránila tri switche, šlapu dodnes , jeden z nich už tretím rokom :)

prajem veľa štastia

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Grafitovou vazelínu!!?? do MODE SW? to si děláš pr-del ne? Přece ten grafit to musí proklemovat všechno dohromady
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od zajemce »

Tento problém jsem řešil snad milionkrát.Pokud si na to troufneš,tak pájkou nahřej zatemování na straně ozub kolečka a toto stáhni. Po vyčištění a napružení kontaktů nasaď a znovu pájkou zafixuj.Splést nasazení nemůžeš - je tam ploška a nedovolí ti to ozub. kolečko dát jinak.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od durkovic »

durkovic píše:k odstraneniu oxidacie striebra používam overený SIDOL ešte ČSR výroby a funguje to , alebo použijem kontakt 61. vyčistím , necham uschnuť, nadesiem jemnu vrstvu vazelíny zmiešanej s grafitom , zložím a hotove. tagrafit vazelinka čo som si "umiešal" mi celkom zachránila tri switche, šlapu dodnes , jeden z nich už tretím rokom :)

prajem veľa štastia
ano aj to sa stalo, holt takto opravený switch nefunguje všade napr panasonic mi takto "namastený switch" nevzal , jakmile som kazetu zasunul , video ju vzalo a obratom vyhodilo spät s hláškou Err. ine to fungolalo bez problemov ako u starých JVC s tahovým switchom alebo u samsungu. ak to nefunguje s to vazelínou tak použijem iba ten kontakt 61 necham chvíľu postať a potom zložím.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od zajemce »

To nevidím jako závadu v přep. Mode -i když je pravda,že je to první po čem bych šel.Zkontroluj,jetli ti někde nemohl přeskočit zoubek (nebo nechybí),potom bych zkontroloval opto.Ono na dálku se to těžko radí - mít to před sebou bylo by to hned.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#8 Příspěvek od Peterseal »

zajemce píše:Tento problém jsem řešil snad milionkrát.Pokud si na to troufneš,tak pájkou nahřej zatemování na straně ozub kolečka a toto stáhni. Po vyčištění a napružení kontaktů nasaď a znovu pájkou zafixuj.Splést nasazení nemůžeš - je tam ploška a nedovolí ti to ozub. kolečko dát jinak.
Taze mam zahriat toto? A potom to od seba oddelit?
Přílohy
MODE SWITCH 1.JPG
(130.11 KiB) Staženo 71 x

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#9 Příspěvek od Peterseal »

Tak som to rozobral,vycistil liehom,napruzil kontakty...Ked to budem skladat tak mam dat na tie kontakty vazelinu??

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od durkovic »

Peterseal píše:Tak som to rozobral,vycistil liehom,napruzil kontakty...Ked to budem skladat tak mam dat na tie kontakty vazelinu??
vidim že je to panasonic tak radšej na to nedávaj nič, jedine ked tak jemne trocha olejčeku na šijace stroje, ale fakt iba pico aby sa ti tak skoro nevydrela draha.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#11 Příspěvek od Peterseal »

Mode switch som zavrel, a video stale nejde...
Aj pred opravou raz pisalo F03 alebo F04..A nezobralo kazetu. Nemate niekto s tymto skusenosti?

Straw

#12 Příspěvek od Straw »

Nejde náhodou o klasiku?: Prasklá lišta mechaniky nebo spojka loading motoru. Projdi starší pøíspìvky.
Hezké vánoce všem pøeje Straw.

Uživatelský avatar
nitram
Příspěvky: 59
Registrován: 12 dub 2006, 02:00
Bydliště: karviná

#13 Příspěvek od nitram »

F04 by opravdu měla být prasklá vodící lišta.Byl to častý problém u těchto videí. otoč si mechaniku vyzkoušej vytáhnout motorek a natáčej mechanikou ručně.V případě prasklé lišty to v určitém bodě poznáš.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#14 Příspěvek od Peterseal »

Ta vodiaca lista je toto?
Přílohy
P1010006.JPG
(90.86 KiB) Staženo 105 x

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od zajemce »

Nech lištu lištou a vyndej motorek (na tvém obrázku s označením 6520B),je to jeden šroubek a z druhé strany zajištění plastové.Potom vymontuj motorek z držáku a sundej šneka.Uvidíš další plastový váleček,který je přímo na hřídeli motoru.Ten bývá velmi často prasklý,potom se to protáčí a hlásí již zminěné chyby.Ten váleček spravuji,ale dá se objednat.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “