OTF 471 - problém se zvukem

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

OTF 471 - problém se zvukem

#1 Příspěvek od Kaca »

Zdravím Vás ! Mám na Vás prosbu o radu co se této televize týče. Je to televize kterou má syn v pokoji. Myslím že se tady tenhle problém už někdy řešil ale přez všechnu snahu se mě nepodařilo ho najít. Možná by to šlo ale trvalo by to dost dlouho pokud bych to vůbec dohledal.
Tak že : u tohoto přístroje při vypínání do ST.BY dálkovým ovladačem se ve zvuku ozve dost velká rána, televizor se vypne ale ve zvuku zůstane brum tak jako když ten zvuk není vyplý. Při opětovném zapnutí se televize normálně rozběhne a normálně ukazuje. Tak Vás tímto prosím o radu. Děkuji na zdravím ! Kaca

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#2 Příspěvek od tornado6 »

Ak tá rana vychádza z reprákov a je to niečo ako zvuk zosilnený na maximum bude treba hladať od procesoru smerom k reprakom ,či nenastáva na výstupe neaka napeťová špička . :wink:

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#3 Příspěvek od Onkyo »

A mute funguje?

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Kaca »

Díky za odpověď ! No z toho právě jsem měl strach a nevím jestli to že se nevypne ten zvuk do st.by s tím nesouvisí. Tak budu pátrat a když na něco příjdu tak se ozvu.

Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

#5 Příspěvek od adept »

Zdravím,já mám napsáno v poznámkách, po vypnutí pukanie vo zvuku : uprava - C 32 1000uF, XT 3 vyletovať a dať diodu KA 265.adept

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#6 Příspěvek od tornado6 »

Nemam schemu od 471-ky ale mam OTF 470 a ten obsahuje TDA8362 a ten podla vnutorneho zapojenia by mal mať v sebe aj umlčovač zvuku je možne že nefunguje správne. :roll:

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Kaca »

Je tam TDA 4935 ale pozoruju že to ve st. by trochu píská, tak se zkusím ještě věnovat zdroji.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Kaca »

Onkyo píše:A mute funguje?
Ano ! Mute normálně funguje a zdroj už nepíská. Povyměňoval jsem kondy ve zdroji a pro sychr ještě taky na C u BU. Ten už taky jednou odešel ale to už bylo dřív. Tak že zkusím ještě ty kondy u koncáku a možná samotnej koncák, pokud ho najdu ( doma ). Kdyby to byl proc. tak na to kašlu. Za prvé ho nemám a za druhé se mě do toho už nechce. Tak uvidím co bude.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Kaca »

adept píše:Zdravím,já mám napsáno v poznámkách, po vypnutí pukanie vo zvuku : uprava - C 32 1000uF, XT 3 vyletovať a dať diodu KA 265.adept
A ještě zkusím tohle.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Kaca »

Kaca píše:
adept píše:Zdravím,já mám napsáno v poznámkách, po vypnutí pukanie vo zvuku : uprava - C 32 1000uF, XT 3 vyletovať a dať diodu KA 265.adept
A ještě zkusím tohle.
Ten C 32 má v orig. 100k/63V, alespoň v té naší telce. Není těch 1000uF hodně ?

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od zajemce »

Zkus toto.
Přílohy
OTF.jpg
(100.41 KiB) Staženo 113 x

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Kaca »

zajemce píše:Zkus toto.
Děkuji ! Zkusím ale až někdy v týdnu. Momentálně jsem indisponován návštěvou a trochou C2H5OH. Tak potom dám vědět jak jsem na tom .

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od otakarv »

zajemce píše:Zkus toto.
Minulý týden mi kamarád dovezl OTF C463.Hlavní závada:"Nepravidelně obrazovka jde do červena se spětnými běhy".Byl vadný IO TEA5101A.Pak mi volal,že si vzpomenul,že při vypínání DO v repro dosti silně pukne,jako by na zem spadnul popelník.Tak jsem vyzkoušel úpravu,kterou zde uveřejnil "zajemce".100% úspěch v reprácich ani nepiplo.

Jen bych chtěl podotknout,že na obrázku č.2 elyt C623 má být zapojen -pól na zem,ne na +12V.
Jinak jsi mi s tím velmi pomohl,díky moc"zajemce"za uveřejnění úpravy.

"Kaca"se asi ještě neprobral z návštěvy,ale hlavně z C2H5OH. :friday: :D

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Kaca »

Ale probral ale mám teť ruku v sádře ( pracovní úraz - náledí ) tak to zbývá na synovi. Ten přijede z intru a jestli mu to lupání bude vadit tak se do toho už snad pustí. Moc Vám děkuji a pokud s tím on něco udělá tak dám vědět. Jinak to bude muset ještě chvíli počkat. Kaca



Tak už je to rozebrané. Ten nákres se shoduje s typem 472 ale já to mám v telce asi trochu jinak. Mám typ 4471A a na to jsem plán nesehnal. T601 jsem vůbec nenašel, zkrátka je to jiné.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“