Manuál na videokameru

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
franta851
Příspěvky: 17
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Manuál na videokameru

#1 Příspěvek od franta851 »

Moc nutně sháním manuál na videokameru Panasonic RZ10. Moc to pospíchá. :?:

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#2 Příspěvek od nxn »

A zas jeden takovej....já už bych to mazal z principu.....
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Franto, co Uja GŮŮŮŮGL?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
franta851
Příspěvky: 17
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od franta851 »

Tam jsem nic nenašel. Jde o to že to není promě. Shání to švagr.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Jsi l****, vys**l ses na to a ne že jsi to nenašel: http://www.user-service-manuals.com/Pan ... V-RZ.shtml hned druhý řádek seshora. Stačí zadat "user manual Panasonic" nebo "user manual Panasonic NV-RZ" a vyjede Ti odkazů, že bys to louskal do jara. Stejně tak můžeš vznést dotaz na www.manualy.cz - ten manuál tam mají za 295,- Kč.

Takvýhle dotazy by se měly zpoplatňovat daní z lenosti...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
franta851
Příspěvky: 17
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od franta851 »

Díky,ale asi jsem opradu blbě koukal. To dělá to nevyspání. Po noční a ještě jsem do postele nedostal. Ještě jedno moc díky za pomoc.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Ano, zas jeden takovej, co nečte pravidla a neví, že do předmětu se píše stručná charakteristika toho, co že to vlastně chci. Výrazy jako Pomóoooc a podobné nic neříkající si říkají jen o to, nechat autora za trest 100x napsat "Na mou duši slibuji, že budu vždycky napřed umět pravidla, kdyby mě o půlnoci vzbudili". A napsat to vlastnoručně, na papír, bez použití nějakého kopíráku či dokonce Ctrl+C/Ctrl+V.
Že tu nikoho nenaučíme googlit, to asi nenaučíme. A někdo se to sám kale nenaučí nikdy, zvlášť pokud nezvládne zadat podmínky i v jiném jazyku, ani ta hledaná dokumentace není vždy v češtině.
Téma zanedlouho smažu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Jo - tenhle trest mi "udělila" češtinářka asi v 7. třídě - měl jsem napsat PĚTSETKRÁT : "Mám psát domácí úkoly doma" (zásadně jsem je totiž psal ve škole těsně před hodinou, klidně i opisoval od spolužáků...)

Tak jsem napsal číslicemi 500, za to "krát" a inkriminovanou větu...

Když to úča viděla, na školní střeše se snad nadzdvihával eternit, jak řvala...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
franta851
Příspěvky: 17
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od franta851 »

Slibuju,že se pro příště polepším. :roll:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

Tak jsem to vlákno přejmenoval a mazat teda nebudu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

franta851 píše:Slibuju,že se pro příště polepším. :roll:
Hlavně to sem NEPIŠ 500X...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Můžete mi , prosím , poradit , jak mám postupovat při stejném problému a též neumím anglicky ? Vím , že cesta do hrobu je otevřená , ale ještě chvíli ................

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

Těch pár anglických slov, co k tomu potřebuješ, se používá i v češtině, nanejvýš se trochu jinak píšou.
Určitě budeš rozumět dotazům: N9006T service manual, L6.2 wiring diagram (tam můžeš zkusit i L6.2 Schaltplan), 12-point LED VU (LED driver), JVC Z4R stylus (Nadel), RGB to PAL converter.....
No a pak ti nezbude, než se těmi nahrabošenými odkazy prokousat.

Ať se nám to líbí, nebo ne, bez angličtiny nebo němčiny (v té je totiž informací k dispozici také poměrně dost) to ještě nějakou dobu (pár generací) nepůjde. Kdysi kdosi chytrý nám nechal ujet vlak s elektronikou a blokoval celkem úspěšně přísun aktuálních informací. A my jsme si ten vlak nechali skutečně ujet, a dnes klopýtáme po pražcích, aby nás nepřeválcoval vlak s pěstními klíny tažený mamutím spřežením. Průkopníci vývoje z předválečných let se za nás tam nahoře musí stydět, ale už se stalo a, co neuděláme sami, za nás už žádný Velký Bratr řešit nebude.
Bobobo, zkus se naučit aspoň těch pár slov.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Ale já se snažím , dělal jsem skoro rok dokupy sám v Innsbrucku , vařil jsem lanovky , takže alespoň trochu německy umím , proto se opírám třeba o spruta.de . Ten mi moc pomohl s uPC . Ale ta angličtina . Ale v tuto chvíli jsem měl spíše na mysli , že mám doma sonku 72 cm s trinitronem a poslední dobou se v intervalu 2-3 dní zkreslí zvuk na tak 2-5 sec. Takže jak mám napsat -nemáte někdo servisák na sony xy , občas mi jde špatně zvuk ? Rozhodně se mi ta 50kg bedna nechce páčit ze stěny před tím , než budu mít servisák . anebo ji vozit s touhle "skoro nezávadou" 40km do Hradce , když tam ji servisák pustí , ona celou prac dobu pude , já ji jako obvykla odtáhnu domů a vše jede od začátku .....

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#15 Příspěvek od masar »

Já obvykle začínám oblíbeným způsobem - sony xy chassis (pokud ho neznám).
Šasi bývá společné pro více typů tv a tudíž máš mnohem větší šanci naleznout k němu SM nebo schema.
Dál pak použiju třeba eservice.info a další linky, obsahující manuály a schemata ke stažení. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“