ELEKTA CTR20T39 EMK pomoc

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mizde
Příspěvky: 37
Registrován: 17 dub 2005, 02:00
Bydliště: Most

ELEKTA CTR20T39 EMK pomoc

#1 Příspěvek od mizde »

Nemáte někdo schema k tomuto televizoru mám problémek s odporem označení na desce R806 je to hned pod I801 je pod ním schovaný.Je totiž spálený na uhel a není tudíž z něho nic vyčíst.Jinak u tohoto televizoru řeším problém s zapínámím již roky se projevoval pomalým spouštěním, někdy až čtvrt hodinky něž naskočila obrazovka až to vyvrcholilo že již spustit nelze.Led stanby je funkční a jestliže nevím tento odpor asi se dále nedostanu.Přivítám všechny zkušenosti a rady co stím.Upozorňuji že jsem pouze amatér, který se maliko do toho sere těm kteří tomu opravdu rozumí a proto chápu všechny kteří mi to tu budou vyčítat a radit jdi stím k odborníkovi.
Ještě maličkost přečtu zněho jen první dva proužky jest to hnědý černý a poslední zlatý.
Přílohy
Snímek 002.jpg
(27.77 KiB) Staženo 87 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Elyty si uz za tie roky skontroloval?

Uživatelský avatar
mizde
Příspěvky: 37
Registrován: 17 dub 2005, 02:00
Bydliště: Most

#3 Příspěvek od mizde »

rnbw píše:Elyty si uz za tie roky skontroloval?
našel jsem tam zatím jen jeden vadný tak jsem ho vyměnil

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

Na polském fóru píšou, že by to mělo být šasi DAEWOO C520, tak se podívej, jestli to "C 520" není někde na DPS (z horní strany mezi součástkami!) natištěné.
Něco mi říká, že jsem kdysi měl s tou ELEKTOU cosi do činění - ráno se podívám v dílně po tom schématu. To by ale nebylo to DAEWOO, ale vím, že jsem to kdysi tahal z nějakého ruského serveru.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
mizde
Příspěvky: 37
Registrován: 17 dub 2005, 02:00
Bydliště: Most

#5 Příspěvek od mizde »

kokun píše:Na polském fóru píšou, že by to mělo být šasi DAEWOO C520, tak se podívej, jestli to "C 520" není někde na DPS (z horní strany mezi součástkami!) natištěné.
Něco mi říká, že jsem kdysi měl s tou ELEKTOU cosi do činění - ráno se podívám v dílně po tom schématu. To by ale nebylo to DAEWOO, ale vím, že jsem to kdysi tahal z nějakého ruského serveru.
Jo máš pravdu Daewoo něco společného to má jak jsem již koukal po netu ale schema jsem zatím nikde nenarazil pokud by se u tebe našlo byl bych moc vděčný

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#6 Příspěvek od vybihal »

VyBiSu

Uživatelský avatar
mizde
Příspěvky: 37
Registrován: 17 dub 2005, 02:00
Bydliště: Most

#7 Příspěvek od mizde »

vybihal píše:R806 = 22ohm 1/4W. Schema je na http://www.eserviceinfo.com/index.php?w ... ng=ch.C520
Moc díky opravdu je to ono C-520 už jsem si to stáhl tak to pořádně ošetřím.Doufám že se mi to podáří rozchodit.Ještě jednou moc díky všem za pomoc.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

mizde píše:
vybihal píše:R806 = 22ohm 1/4W. Schema je na http://www.eserviceinfo.com/index.php?w ... ng=ch.C520
Moc díky opravdu je to ono C-520 už jsem si to stáhl tak to pořádně ošetřím.Doufám že se mi to podáří rozchodit.Ještě jednou moc díky všem za pomoc.
Tak čtu, že by ti mělo sedět na tvůj TVP to š. C520 (Daewoo).
Našel jsem to sch. z ruského netu, je to model: ELEKTA CTR-20T EM-MKIII. Já jsem ho tehdy před lety tahal (nebylo to ani pro mne, ale pro kolegu!) z toho ruského netu snad 20 min. (ještě přes tlf. modem!!!). Krom toho je ještě v tak mizerné kvalitě, že je to téměř nečitelné.
Napiš, jestli ti přesně sedí to C520 :!: , já jsem je mezi sebou ještě neporovnával.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
mizde
Příspěvky: 37
Registrován: 17 dub 2005, 02:00
Bydliště: Most

#9 Příspěvek od mizde »

kokun píše:
mizde píše:
vybihal píše:R806 = 22ohm 1/4W. Schema je na http://www.eserviceinfo.com/index.php?w ... ng=ch.C520
Moc díky opravdu je to ono C-520 už jsem si to stáhl tak to pořádně ošetřím.Doufám že se mi to podáří rozchodit.Ještě jednou moc díky všem za pomoc.
Tak čtu, že by ti mělo sedět na tvůj TVP to š. C520 (Daewoo).
Našel jsem to sch. z ruského netu, je to model: ELEKTA CTR-20T EM-MKIII. Já jsem ho tehdy před lety tahal (nebylo to ani pro mne, ale pro kolegu!) z toho ruského netu snad 20 min. (ještě přes tlf. modem!!!). Krom toho je ještě v tak mizerné kvalitě, že je to téměř nečitelné.
Napiš, jestli ti přesně sedí to C520 :!: , já jsem je mezi sebou ještě neporovnával.
Tak jsem to porovnával schema + deska je to stejné jen jsem tam našel malé rozdíly na tom schema nemohu najít R803- 100kilo a na desce je R802 je 33R ve schema je uvedeno 91R.Tak nevím zda je toto jedno.Na tom spáleném odporu mám čitelné první dva proužky hnědý,černý dále nečitelné a ve schema píší 22R.Jinak schema které jsem stáhl je pěčlivě čitelné.Další jiné nesouhlasi jsem zatím nezjistil.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#10 Příspěvek od kokun »

V každém případě je to Daewoo rozhodně více podobné té tvé ELEKTĚ, než to sch. z ruského serveru.
Už jenom proto, že dle tvého fota máš ve zdroji I801 - "nějaký hybrid na chladiči" (i když to máš vyletované - tj. mimo foto), kdežto "v tom rusáku" je použit Q801 - TEA2262 (DIL16) a Q802 - P6N60 (výk. MOSFET) => je to něco úplně jiného!

K těm rozdílům, na které se dotazuješ: doporučuji - najdi si na Netu datasheet k tomu STK-áčku a porovnej si sch. s doporučeným zapojením od výrobce! Máš tam to STK73410II :?: - stejný je použit i u DAEWOO, tuším CP375 - porovnej si s C520 :!:
A máš vůbec ten tvůj hybrid dobrý (když tam máš rezistor na uhel, tak o tom pochybuju!) - poměř si alespoň ohmicky jeho výk. tranzistor (dle datasheetu).
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

Tak teď mám 100%-ně jasno :!: :D
Včera, když jsem psal odpověď, tak se mi nechtělo jít do dílny (PC mám v bytě a dílnu mimo bydliště!). Dnes jsem vyhrabal dokumentačky DAEWOO - takže:
1) Neuvedl jsi "celý typ (model) tvého TVP :!: :!:. Troufám si tvrdit, že tvůj model je ELEKTA CTR-20T EMK-MKII (to MKII jsi tak nějak z a m l č e l :!: ). Ani sis neuvědomil, jak je to důležité (pro správnou identifikaci tvého šáska!!!), poněvadž třeba od toho "rusáka" se to liší jen tím ...MKII :!: ("rusák" je ...MKIII a a šasi "totálně jiné" :!: ).
2) Tvé šasi není ani C520, ani "tuším CP375" (jak jsem psal včera!), ale 100% DAEWOO CP315 :!: :!: :!: Tím pádem máš R806 = 1R/2W (odpovídá těm "zbylým barvám"!); R803 = 120K/2W (v tvém kusu osadili zřejmě 100K!) a R802 = 3R3/10W (C) ( C - jako CERAMIC, ty uvádíš 33R, což je sakra rozdíl!!! o jeden řád - nevšiml sis desetinné tečky!!!).
Schéma CP315 mám jen okopírované od kolegy (a ještě ne celé - jen zákl. desku: chybí mi jak mod. obrazovky, tak také mod. TXT !!!), ale v tvém případě, řešíš stejně jenom zdroj! Předpokládám, že dnes už není problém ho někde na Netu "schrastit"! :D Nejdůležitější bylo přiřadit k tvému modelu správné šasi :!: :!: :!:

Poslal jsem ti SZ - teď už je to jen na tobě, cos potřeboval, tak máš :!:

Edit: schéma zdroje máš v E-mailu :!:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
mizde
Příspěvky: 37
Registrován: 17 dub 2005, 02:00
Bydliště: Most

#12 Příspěvek od mizde »

[quote="kokun"]Tak teď mám 100%-ně jasno :!: :D
Včera, když jsem psal odpověď, tak se mi nechtělo jít do dílny (PC mám v bytě a dílnu mimo bydliště!). Dnes jsem vyhrabal dokumentačky DAEWOO - takže:
1) Neuvedl jsi "celý typ (model) tvého TVP :!: :!:. Troufám si tvrdit, že tvůj model je ELEKTA CTR-20T EMK-MKII (to MKII jsi tak nějak z a m l č e l :!: ). Ani sis neuvědomil, jak je to důležité (pro správnou identifikaci tvého šáska!!!), poněvadž třeba od toho "rusáka" se to liší jen tím ...MKII :!: ("rusák" je ...MKIII a a šasi "totálně jiné" :!: ).
2) Tvé šasi není ani C520, ani "tuším CP375" (jak jsem psal včera!), ale 100% DAEWOO CP315 :!: :!: :!: Tím pádem máš R806 = 1R/2W (odpovídá těm "zbylým barvám"!); R803 = 120K/2W (v tvém kusu osadili zřejmě 100K!) a R802 = 3R3/10W (C) ( C - jako CERAMIC, ty uvádíš 33R, což je sakra rozdíl!!! o jeden řád - nevšiml sis desetinné tečky!!!).
Schéma CP315 mám jen okopírované od kolegy (a ještě ne celé - jen zákl. desku: chybí mi jak mod. obrazovky, tak také mod. TXT !!!), ale v tvém případě, řešíš stejně jenom zdroj! Předpokládám, že dnes už není problém ho někde na Netu "schrastit"! :D Nejdůležitější bylo přiřadit k tvému modelu správné šasi :!: :!: :!:

Poslal jsem ti SZ - teď už je to jen na tobě, cos potřeboval, tak máš :!:

Edit: schéma zdroje máš v E-mailu :!:[/quote

Díky ti moc za pomoc stím schema,ale musím ti říci že je to něco jiného.Spíše mi sedí to C-520 jelikož jak jsem psal tak R801 na desce je tak jak píšeš 3,3/10w a R802 na desce měřeno 100R.Ve schema je sice 91R.Jinak elekta má označení CTR-20T39EMK a šasi C-520(main) více jsem toho nenašel.Prostě to spíše souhlasí podle toho C520schema jen na ty dva rezistory R806na mé desce(na tvém schema R807)-hodnota která spíše podle spáleného odporu souhlasí stím schema co jsi poslal kde je uvedeno 100ohmu a na mém schema je 22ohmu.A druhý odpor na mé desce je označen802 hodnota je naměřena 33ohmu a v mojim schema je hodnota 91R samozdřejmě 2wpodle tvého schema je to označení R803 a je tam hodnota 120R.Dále na mé desce je R803 který jsem na svém schema nenašel a na tvém je označen R803 jiný jak jsem již psal.Jinak ti tedy moc děkuji za ochotu,kéž by tu takovýchto lidiček bylo více.Ne žebych tz dobré odpory chtěl měnit jde mi jen o kontrolu zda mám to správné schema a jaký tedy odpor použít za ten spálený.Pro přesnost jde hned na 5 vývod I801 (STK-73410II)

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od otakarv »

V datasheetě se uvádí pro doporučené zapojení na pinu č.5 IO STK-73410II odpor hodnoty "47R/0.5W".
Jeli ten odpor na uhel,pak to barevné značení múže být klamlivé.Velmi se stává,že s teplotou se barvy změní.

Uživatelský avatar
mizde
Příspěvky: 37
Registrován: 17 dub 2005, 02:00
Bydliště: Most

#14 Příspěvek od mizde »

otakarv píše:V datasheetě se uvádí pro doporučené zapojení na pinu č.5 IO STK-73410II odpor hodnoty "47R/0.5W".
Jeli ten odpor na uhel,pak to barevné značení múže být klamlivé.Velmi se stává,že s teplotou se barvy změní.
DOBRÁ DÍKY PRÁVĚ NA TO KOUKÁM,ALE OD D. USMĚR JSOU PŘED NÍM JEŠTĚ DVA R-150K ,COŽ VE SCHÉMA K TELEVIZORU MÁM JEN R-10K

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

Takže je to složité jak "žebřiňák"! (A to jsem si bláhově myslel, že jsem ten "ořech rozlousknul") :D :D

Pokud máš tedy model TVP bez těch "dodatečných přípon -MKII, či -MKIII (je vidět, že toho naflákali tolik, že se v tom snad ani sami nevyznají - natož, abychom se v tom měli orientovat my) a na šasi natištěno C520, tak se musíš držet schéma C520 :!:
Ono totiž u takovýchto značek - je to pokaždé vyrobené u někoho jiného :!: (A to se takhle "pytlíkovalo" už před lety, natož dnes. Dnes najdeš "cokoliv" i v renomované značce - než to otevřeš, ani netušíš, jakého "turka", či "čičmance" v tom najdeš!) :D

Nějak se s tím musíš poprat - dej pak vědět, jak jsi dopadl :!:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“