Nahrada DIN (repro) konektoru

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourvil
Příspěvky: 93
Registrován: 06 led 2009, 01:00

Nahrada DIN (repro) konektoru

#1 Příspěvek od bourvil »

Zdravim.

Rad bych se zaptal vas vsech zkusenych cim by jste nahradili DIN zdírky(repro - carka a kolik) na zesilovaci. Cetl jsem, ze toto zastarale rozhrani dnes trpi nemoznosti sehnat dostatecne kvalitni (maly odpor) konektor - vse jen levnej cinskej sunt - je mozno vystup na repro resit pres cinche nebo perove svorky ci snad jine lepsi reseni?

Za odpovedi a reakce dekuji!

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#2 Příspěvek od xmurgi »

Všetko zavisí od prenášaného výkonu, ja by som asi preferoval skrutkovacie svorky/zdierky. Ale pri menšom výkone by som sa nebál ani pôvodných DIN konektrov. http://www.sos.sk/?str=371&artnum=E001622

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

sám používám ,díky univerzálnosti http://www.gme.cz/cz/index.php?page=pro ... il=808-003

Uživatelský avatar
bourvil
Příspěvky: 93
Registrován: 06 led 2009, 01:00

#4 Příspěvek od bourvil »

Tak vykon by mel byt 100 W coz uz neco je... na to uz din nestaci si myslim...

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#5 Příspěvek od Honza_dy »

Na 100W bych použil SPEAKON.
http://www.gme.cz/cz/index.php?page=pro ... il=806-232
http://www.gme.cz/cz/index.php?page=pro ... il=806-146
Doporučoval bych zrovna tyto od firmy NEUTRIK. Jsou sice dražší ale kvalitní. Dá se koupit levnější čína... to je ovšem opravdu hrůza.

Uživatelský avatar
bourvil
Příspěvky: 93
Registrován: 06 led 2009, 01:00

#6 Příspěvek od bourvil »

Diky vsem za rady!

Nejspis pouziju ty svorky - pripada mi to jako jednoduchy a pritom ucinny reseni navic dosti casto pouzivany u novych zesilovacu. nemusim potom reprokabel konektorovat a muzu pouzit jen ten a zapojit ho stejnym zpusobem jako na repro...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Osvědčily se mi XLR , byly i za dvacku . Svorky jen v případě , že to co týden nestěhuješ .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Pokud budeš používat svorky, ať pérové nebo šroubovací, vždycky doporučuju konce lanka procínovat - netřepí se a cín neoxiduje tolik, jako měď.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Petrus2
Příspěvky: 101
Registrován: 05 zář 2005, 02:00
Bydliště: Doubek

#9 Příspěvek od Petrus2 »

Pod šroubovací svorky bych necínoval, spoj se uvolňuje. Zakončit vidličkama nebo banánkem, u volných konců kabelů stočit a proti oxydaci stačí ošetřit Kontaktolem atp. Moje zkušenost.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Musím se k Tobě , Petrusi , přidat . Dříve to bývalo složitější , nebylo jak jednoduše licny k sobě připenit . Dnešní krimplovací kleště a jejich přídavný materiál toto řeší . Ó jak mne vydupal mladší kamarád , když jsem zapojoval doma plynový kotel a to šlo jen o spínání od termostatu .

Uživatelský avatar
bourvil
Příspěvky: 93
Registrován: 06 led 2009, 01:00

#11 Příspěvek od bourvil »

Jeste bych se precejenom rad zeptal (at tu nezakladam nove tema - toto je taktez o DIN konektoru)

Stare teslacke DINy byly postribrene, ale vetsinou jsou dnes tyto plosky zcernale. Jak nejlepe kontakty ocistit? Obrousit? Nebo nejaka chemie na chem. ocisteni nebo to nevadi?? podobne jsou zcerenale i nektere pliskove spinaci kontakty v gramofonu NZC 131

Za info budu vdecen.. :-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Omýt izopropanolem, nanejvýš namazat parafínovým olejem - přidat pár kapiček do toho IPA. To stříbro je jen tenounká vrstvička, takže žádný šmirgl, žádný pilník. Maximálně několikrát za sebou zastrčit a vytáhnout. Zkratovací kontakty v gramci "ošmirglovat" obyčejným kancelářským papírem, který protáhneš několikrát za sebou mezi kontakty - je dost drsný na to, aby strhal oxid a nepoškodil zbytek stříbra.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Typoval bych to na sirníky , než oxidy a jestli jsou jakékoliv elektrokontakty čs výroby černé , moc stříbra k čištění na nich nebývá . Výždy dříve jsem tvrdil , že spolehlivost a konec zařízení je dána životností kontaktů . Pokud dnes tvořím kabely pro sebe doma , použiji vždy zlacené konektory . Vrstva Au tam nanešená je sice velice , velice tenká , ale pokud je konektor už odzlacen , tak ho třeba po pěti letech vyměním . Ale do té doby vím , že když jsem zapojil konektor , tak je ZAPOJEN . To u sirníkem potaženého stříbra je jen náhoda , když jeho vrstvu poruším - očistit i s rizikem , že nic nezbyde . Víc mne trápí ty naoko stříbrolesklé kontaky dnešních "výrobců . Přestože jsou zrcadlově lesklé , články do držáku vložené , se jako odizolované chovají . Nevím , přičítám to nějakému mycímu , kombinovanému s impregnací procesu v galvanovně . Nechám si to i vysvětlit . Takto lesklé kontakty s obtížemi s tavidlem na nikl cínuji a mažu olejem .

Uživatelský avatar
bourvil
Příspěvky: 93
Registrován: 06 led 2009, 01:00

#14 Příspěvek od bourvil »

Diky za odpovedi!! zkusil jsem jenom to rozlestit jelenici a je to lepsi!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#15 Příspěvek od sinclair »

Stříbro se výborně čistí trichloretylenem, Čikulíkem a vůbec nejlepší je tmavý /abrazivní/ konec školní dvoubarevné mazací gumy Koh-i-noor, je to ta s rozměrem asi 20x50mm se seříznutými konci do špičky.
Rovněž výborně očistí i oxidované postříbřené vývody ruských odporů MLT-0,25.
Tu gumu zkuste, budete překvapení.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“