Rozbočení pro více TV.

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

Rozbočení pro více TV.

#1 Příspěvek od pavel16 »

Ahoj , potřebuji poradit:
TV signál beru z účastnické zásuvky, kde ho mám rozbočený čtyřnásobným pasivním rozbočovačem. Z něj využívám jen dvě odbočky. První jde do DVD REC a přes něj do TV , druhá pak přes video , modulátor do TV v ložnici , kde je ještě rozbočovač na TV do pokoje. A teď k probému:
Pořídil jsem LCD do kuchyně a po připojení do rozbočovače ať do jedné , nebo druhé zdířky se mi zhorší obraz na jedné , nebo na druhé TV.
Můžete mi poradit , jak to vyřešit?

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od urbanek »

4 TV do jedné zásuvky už je moc, použil bych buď aktivní rozbočovač nebo linkový zesilovač nejlíp s nastavitelným ziskem, aby se to dalo optimálně podle potřeby nastavit

Uživatelský avatar
paca123
Příspěvky: 274
Registrován: 29 lis 2008, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

#3 Příspěvek od paca123 »

Tady je každá rada na pí.Může to spůsobovat LCD.Nebo je to moc rozboček a mezi sebou se ovlivnují.Může to spdělat co koli,třeba položený prodlužovák.Kamarád si koupil do starýho paneláku FULL HD,jak mu paní zapnula mikrovlku tak se nekoukal.Řšení.Vzali jsme 30 prodlužky,smotaly,hodily pod skříň a už to jede 2 roky.

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#4 Příspěvek od pavel16 »

Je to 5m koaxu a nemusí to být ani zapojené v té LCD TV. Připojím to do efka a už se signál zhorší. Šlo by to vyřešit tím aktivním rozbočovačem a když tak jakým.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Čtyřnásobný pasivní rozbočovač používám taky a problém nemám. Jsou z něj připojené: jedna televize přes video, jeden kabel do pokoje bez televize, druhý kabel do trucovny a v ní je další rozbočovač pro trucovnu a další televizi vedle v pokoji. Čtvrtý výstup není zatížený. Signál bohatě stačí a problémy nejsou.
Jestli máš vyhovující signál za čtyřnásobným rozbočovačem, je jedno, jestli máš na všechny výstupy připojené televize, nebo jen na některé.
Pravděpodobně se ti proudem v plášti koaxiálu vyrovnávají potenciály zemí jednotlivých přístrojů. Zkusil bych použít izolátor plášťových proudů a dát ho napřed do přívodu k prvnímu rozbočovači, pak k druhému, pak před LCD, to by bylo, aby to jednou nepřestalo...

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#6 Příspěvek od pavel16 »

Tak oprava: musí to být připojené k TV a změna je vidět hlavně na primě. Dá se ten izolátor vyrobit , nebo kde ho koupit ?

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#7 Příspěvek od pavel16 »

Ještě poslední poznatek: ten čtyřnásobný splitter funguje dobře jen pro dvě rozbočení - pokud to dám na jednu stranu , tak se to ruší. Bude asi po něm ho... - koupeno v EZK za 17kč :oops:. Doporučte mi prosím nějaký kvalitní.
Dík.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Čtyřnásobný rozbočovač s průchozím útlumem jen 4,5dB už naznačuje pokus obejít přírodní zákony - a ten se vždycky vymstí.
Používám poněkud dražší, z Tesonu Přepychy, s F-konektory, typ Z2244 za asi 140 peněz. Má průchozí nejméně 7,5dB, což odpovídá jednomu hybridníku rozbočovači , na jehož každém výstupu je po jednom dalším rozbočovači, signál na každý výstup musí tedy projít přes dva (útlum na každém nejméně 3,5dB, proto těch 7,5-8dB).

Nakupuju u nich už mnoho let a celou dobu jsem si nevšiml, že hned na úvodní stránce mají chybu (vyžší místo správného vyšší). Jinak zatím, cokoli jsem u nich koupil, chybu nemělo.

Nemusíš samozřejmě kupovat jen v Tesonu, sháněj prostě hybridní čtyřnásobný rozbočovač.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#9 Příspěvek od RadekB »

pavel16 píše:Ještě poslední poznatek: ten čtyřnásobný splitter funguje dobře jen pro dvě rozbočení - pokud to dám na jednu stranu , tak se to ruší. Bude asi po něm ho... - koupeno v EZK za 17kč :oops:. Doporučte mi prosím nějaký kvalitní.
Dík.
TONER XGHS-4 na 4 TV
TONER XGHS-3 na 3 TV
TONER XGHS-2 na 2 TV

v pripade vetsiho rozvodu s vice odbockami v jednom smeru muze byt vhodne i pouziti odbocovace.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

Teď koukám, žes z Litovle, tak si zaskoč do Loštic na náměstí do Terozu a kup si tam rozbočovač 106-X. Přijde tě to levněji, než dobírka odjinud.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Koukám Hille , že máme stejný zdroj komponent TV rozvodu , mám z Přepych od pana Krulicha ten pětinásobný rozbočovač a jede to bez problému . U něj mne fascinovalo , že jsem si přijel , vešel do dílny a on mi přede mnou sladil jednotlivé komponenty bez nějakých příplatků a spokojeně jsem frčel domů .

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#12 Příspěvek od Hill »

Akorát, že to mám třikrát dál, než ty, a od té doby, co nemám služebně co pohledávat v Jaroměři, se tam dostanu jen velmi zřídka.
I to ještě jen v případě, že něco z jejich sortimentu nemají v Nové Pace u Doubka, tam jsou na tu anténařinu taky dobří cvoci (a vůbec: existuje k tomuto termínu femininum, něco, jako cvokyně, ty jsou tam totiž taky).
Na dobírky si už dnes hraju dost nerad, i s obchodní marží to v té Pace přijde levněji, než zásilkovou službou z Podorlicka. Přece jen to častěji nepotřebuji, tak početnou rodinu zase nemám a jinde živnostníkům do zelí nelezu.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Nevím jak Tobě , ale mně to posílal , když jsem tam nejel , na blind a já mu pak platil na účet .

Uživatelský avatar
jurill
Příspěvky: 161
Registrován: 12 kvě 2007, 02:00

#14 Příspěvek od jurill »

Používajte také rozbočovače aké potrebujete. Myslím tým na to, že ponechať voľné výstupy znamená nehospodárne rozbočenie. Zvýši sa zbytočne útlm z 3,5 na 7,2 dB. Je lepši používať drahšie feritové ako lacné odporové. Inak rušenie nespôsobujú rozbočovače či odbočovače, ale vždy ten ktorý televízor. Ale pozor nemýliť si rušenie so slabým signálom. Ak je na zásuvke menej ako 50 dB, aj s aktívnym rozbočovačom je problém dostať dobrý obraz.
Naposledy upravil(a) jurill dne 29 led 2009, 20:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

Myslíš tím doufám pasivní rozbočovač.

Feritovej rozbočovač musí mít všechny výstupy zakončený, i kdyby tam měl být 75ohm odpor. Jinak pokles signálu v jedné větvi po připojení byť i jen kusu koaxu na druhej výstup je normální.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“