Mitsubishi CT21M5E

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Klauda
Příspěvky: 1
Registrován: 28 led 2009, 01:00

Mitsubishi CT21M5E

#1 Příspěvek od Klauda »

Zdravím prosím o radu!! TV mitsubishi CT21M5E, po zapnuti je oraz vybledlý až přesvícený a přes obraz se oběvují pravidelné bílé tečky. během 10 minut (asi se zahřeje se obraz vrací k normálu a frekvence teček vzrůstá až nakonec vymizí a tv jede jako za stara. Nemám schéma a ani představu kde začí hledat chybu . Poradí mi někdo nebo nasměřuje mě správným směrem. Předem dík...

Uživatelský avatar
moisidis
Příspěvky: 37
Registrován: 12 dub 2008, 02:00

#2 Příspěvek od moisidis »

Jestli se to chová pořád stejně (vždycky po zahřátí se závada přestane projevovat), tak by to možná mohl dělat elektrolyt, třeba v napájení koncových stupňů RGB (tj. 200V pro obvod IC660), ale ty tečky tam jsou nějaký divný.
Nejdřív bys měl zjistit, jestli IC660 už ten vybledlej signál dostává z chromaprocesoru nebo si ho "vymýšlí".

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#3 Příspěvek od soucek »

Zdravím. Mám tady jednu takovou po bouřce. Shořelá pojistka, přerušený síťový sériový odpor 4R7/10W,zkrat zdrojového tranzistoru J6810A a tranzistoru KSŘ. Do zdroje jsem použíl náhradu BU2527AF. Po výměně těchto součástek stále zdroj neběží. Hodilo by se schéma,kdyby mohl někdo poskytnout ?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od masar »

Schema si stáhni odsud.
:wink:

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#5 Příspěvek od soucek »

Skvěle, díky ! :hojahoj:

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#6 Příspěvek od soucek »

Zjištěno následující: Zkrat v 5V větvi, po odpojení zdroj naskočil. Bohužel blesk projel v této větvi všude včetně procáku a EPROM. Takže mrtvola. :opravar:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“