Schéma OVP CTV2951RF ?

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
espace

Schéma OVP CTV2951RF ?

#1 Příspěvek od espace »

Prosím nemáte nìkdo schéma od CTV2951RF ? Našel jsem všechny možné OVP, ale zde je použit zdroj s TEA1506P. Dvakrát bìhem pùl roku odešel RGB budiè TDA6108AJF a i po výmìnì se dost høeje - po 10 minutách provozu na nìm neudržím prst. Napájecí napìtí má 215V, což se mi zdá pøíliš, ostatní OVP typy mají psáno 180-200V. Zdroj nemá žádné seøizovací prvky - dá se to ze servisního menu? Pøedem díky za radu.

Uživatelský avatar
patex
Příspěvky: 53
Registrován: 24 led 2005, 01:00
Bydliště: Trnavský kraj

#2 Příspěvek od patex »

Mal som podobný problém ,že stále odchádzal IO v zdroji,vždy tak po 1 týždni potom mi to nedalo a zistil som že je vadná patica obrazovky, odvtedy je to ok.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

A nie je nahodou v tom zdroji nejaka zavada?

espace

#4 Příspěvek od espace »

Možná že ve zdroji nìjaká závada je, ale protože nemám schéma pøesnì od tohoto typu, nevím jaké napìtí má dávat. Televizor normálnì funguje, ale ten RGB zesilovaè se podle mnì dost høeje. Jak jsem psal, napìtí pro RGB zesilovaè bývá v rozmezí 180-200V (podle typu obrazovky) ale u mnì je 215V. Ani nevím, jakým zpùsobem ho stáhnout na tìch 200V.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Podle pdf to má stabilizaci přes optron, t.j. jestli sedí napětí, o který je to "opřený", dá se ta 200V větev trošku snížit přidáním seriové tlumivky k usměrňovací diodě. Ovšem tohle není podle mě to nejlepší řešení...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

espace píše:Prosím nemáte někdo schéma od CTV2951RF ? Našel jsem všechny možné OVP, ale zde je použit zdroj s TEA1506P. Dvakrát během půl roku odešel RGB budič TDA6108AJF a i po výměně se dost hřeje - po 10 minutách provozu na něm neudržím prst. Napájecí napětí má 215V, což se mi zdá příliš, ostatní OVP typy mají psáno 180-200V. Zdroj nemá žádné seřizovací prvky - dá se to ze servisního menu? Předem díky za radu.
OVP - SM č 10 :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

espace

#7 Příspěvek od espace »

Dìkuji, zkusím tedy pøeformulovat svùj dotaz: podle schema Zdroj_rozklad110_2 je jako T241 je osazen PET40-14B což odpovídá typu s flat obrazovkou (RF) takže na VD251/C253 má být 200V. Ale podle dalšího èásti schema Signal_110N na pinu 4 XC243 má být 180V pro RGB zesilovaè (zase varianta 29" RF). V realitì je ale na RGB zesilovaèi 215V. Co je tedy správnì a je nìjaká možnost jak toto napìtí nastavit?
Díky za trpìlivost :wink:

Uživatelský avatar
katonape
Příspěvky: 6
Registrován: 04 lis 2007, 01:00

#8 Příspěvek od katonape »

espace píše:Prosím nemáte někdo schéma od CTV2951RF ? Našel jsem všechny možné OVP, ale zde je použit zdroj s TEA1506P. Dvakrát během půl roku odešel RGB budič TDA6108AJF a i po výměně se dost hřeje - po 10 minutách provozu na něm neudržím prst. Napájecí napětí má 215V, což se mi zdá příliš, ostatní OVP typy mají psáno 180-200V. Zdroj nemá žádné seřizovací prvky - dá se to ze servisního menu? Předem díky za radu.
Gazprom!!
Rýchlo a ochotne odpovedaj , už meškáš so svojimi odporučeniami a verdiktami!!!

Gazprom

#9 Příspěvek od Gazprom »

katonape píše:
espace píše:Prosím nemáte nìkdo schéma od CTV2951RF ? Našel jsem všechny možné OVP, ale zde je použit zdroj s TEA1506P. Dvakrát bìhem pùl roku odešel RGB budiè TDA6108AJF a i po výmìnì se dost høeje - po 10 minutách provozu na nìm neudržím prst. Napájecí napìtí má 215V, což se mi zdá pøíliš, ostatní OVP typy mají psáno 180-200V. Zdroj nemá žádné seøizovací prvky - dá se to ze servisního menu? Pøedem díky za radu.
Gazprom!!
Rýchlo a ochotne odpovedaj , už meškáš so svojimi odporuèeniami a verdiktami!!!
Èo chceš od Gazpromu, pustil som ti plyn, tak buï spokojný :-)

Gazprom

#10 Příspěvek od Gazprom »

asi narážaš na toto vlákno: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ht=#215016

K tomu ti poviem len to¾ko: "DO TELEVÍZOROV SA RADŠEJ NEHRAB"

espace

#11 Příspěvek od espace »

Díky všem, kteøí mìli snahu poradit. Nechal jsem to být, nakoupil zásobu TDA6108 a jednou za pùl roku ho prostì vymìním. Dìkuji i Gazpromovi, ale prostì staèilo øíct, že nevíš co s tím...

Gazprom

#12 Příspěvek od Gazprom »



Gazprom

#13 Příspěvek od Gazprom »



Návštěvník

#14 Příspěvek od Návštěvník »

Milý Gazprome,
jak jsi mi sám radil, poprvé jsem se do televizoru nehrabal a první opravu jsem svìøil odborné opravnì (protože se elektronikou intenzivnì nezabývám, je to již jen koníèek na který nemám moc èasu).

Oprava trvala 3 týdny, stála 1200,- Kè a musel jsem tu tìžkou bednu vést autem 30km tam a podruhé zpátky - celkem 1500,-Kè. Po 7 mìsících - tedy minulý týden, po záruce na pøedchozí opravu, se závada opakovala. Televizor jsem rozebral, zjistil vadný IO a R, objednal u zásilkové služby 3ks náhradních IO, za dva dny jsem je mìl doma. Výmìna IO cca 10 minut i s hledáním a napatláním teplovodivé pasty, televizor funguje, jen se mi nelíbí to napájecí napìtí RGB konce.

Takže jestli si mám vybrat:
a) další oprava u odborníkù za 1500,- a tøi týdny èekání
b) snažit se najít pravou pøíèinu za pomoci zdejšího fóra a èíst rady mistrù jako jsi ty
c) jednou za pùl roku vymìnit IO v cenì 60 Kè a 15 minut práce

beru c). Pøi dnešních cenách spotøební elektroniky prostì 3000,- bìhem pùl roku do 5 let starýho CRTèka nedám...

espace

#15 Příspěvek od espace »

sorry, pøedchozí pøíspìvek je ode mnì

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“