Barevna hudba z ruska. Nahrada jednoho IO

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
dracekvo

Barevna hudba z ruska. Nahrada jednoho IO

#1 Příspěvek od dracekvo »

Ahoj, zbyla mi po kamaradovy doma jedna barevna hudba. Stalo se to, ze se uvolnilo pouzdro s pojistkou (220V) a ta se dotknula spoje na desce.
IO jsem kdysi davno vypajel, ale uz ho nemuzu najit. Ono stejne na nem toho moc k precteni nebylo, jak byl vypalenej.

Nevite nekdo o schematku tehle hudby a vhodne nahrade pro tento IO? Veskere soucatky jsou totiz popsane azbukou :)

Diky

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#2 Příspěvek od janousek »

V čem je problém, v Rusku se píše azbukou. Tak to přečti a opiš.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Většina ruských švábů byly opajcované západní - jen kvůli utajení měly naprosto nesmyslně zvolená označení. Existují tabulky ekvivalentů a náhrad, pokud ale nevíš označení originálního, těžko Ti někdo pomůže bez toho, abys sem pověsil třeba aspoň fotku toho blikadla. Jinak už jsem to tady dnes napsal do jiného vlákna, vyhrabal jsem z archívu nějaká modernější zapojení "barevných hudeb", takže můžu poslat skeny. Možná to bude jednodušší celé nahradit a nechat jen zdroj a žárovky, ony ty ruské desky nestály za mnoho...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

dracekvo

#4 Příspěvek od dracekvo »

No, za 1 uz to io nemam :)
a za 2 byl stejne vypaleny tak, ze se nedalo nic precist.

dracekvo

#5 Příspěvek od dracekvo »

omluvam se, zapomel jsem sem zapomel hodit link :oops:
http://dragonweb.wz.cz/barh/

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Hm, Draku - pošli mi mail, klidně i na mou mailovou adresu, pošlu Ti skeny něčeho bezpečnějšího - tohle nech plavat, nanejvýš můžeš zkusit využít ty tyristory, které tam kdysi dávno Ďáďa Váňa vmastil. Trafo taky půjde použít, ale těm ruským švábům po jistých zkušenostech už nevěřím - ani údajně ekvivalentní nebyly vždycky nahraditelné.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Jestli přečteš název , tak není problém ruský schemata na netu získat . K tomu jménu se ještě hodí rok výroby .

Uživatelský avatar
drotik
Příspěvky: 28
Registrován: 16 črc 2008, 02:00

#8 Příspěvek od drotik »

4049,4001,4013 a ten co chyba podla dps tiez asi nieco podobne nevidno dobre cesticky.vypada to ako digitalna farebna spustana hudbou,neviem.
http://www.ddrservice.info/ zurnaly-tu kopec vselicoho.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Ruské (a předtím sovětské) šváby jsou to nejhorší, co jsem kdy v životě potkal. V poslední době je sice (v nekvalitě) překonává žlutý mor, ale mě vždycky nejvíc sra.lo to jejich příšerný kódování - a hlavně nesmyslný systém zařazování obvodů do skupin, odlišených kombinací písmen a číslic, naprosto odlišný od ostatních, mezinárodně srozumitelných díky volnému šíření tabulek ekvivalentů. Než člověk zjistil, že K155LA3 je vlastně 7400, strávil hledáním příslušné tabulky zpravidla tolik času, že ho případná snaha o využití oněch nevzhledných hnědých nebo černých bestií s azbukou a kapkami různých barev na hřbetě přešla... Ke všemu ještě spousta z nich (ruských) byla ekvivalentem obvodů, jejichž výroba u původní firmy dávno skončila kvůli morální zastaralosti, takže sehnat náhradu bylo téměř nadlidský úkol. Dokud zde byla "spřátelená vojska" (Pámbu zaplať, že už nejsou), dalo se občas něco sehnat - za Hanáckou nebo KORD vodku nebo i obyčejný český rum, hlad po alkoholu byl v jejich kasárnách vždycky veliký, takže byli nejenom vojáci základní služby ochotní zcizovat tolik střežené a kontrolované "zapdětali" a poskytovat je domorodcům za vysokooktanové kapaliny...
Dnes už podobné pokusy nemají příliš velkou naději na úspěch - je lépe vadnou elektroniku amputovat a implantovat novou - je to rychlejší a spolehlivější, než opravovat starou.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Náhodou , nyní jsem renovoval NFZ Oddissej a takové dimenzování trf a chladičů zaručí ještě dlouhou fci .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

BOBOBO píše:Náhodou , nyní jsem renovoval NFZ Oddissej a takové dimenzování trf a chladičů zaručí ještě dlouhou fci .
To je asi jediné, co dělali dostatečně dimenzované - trafa, dráty a chladiče. Prostě všecko, co se dalo udělat kladivem na kovadlině a opravit kleštěma a humpoláckým šroubovákem - jen mírně přehnané vyjádření. Samozřejmě - mikroelektroniku jen tak nějaký mužik neubastlí a těch schopných lidí měli vždycky v civilu (zásluhou armády) hodně málo - spíše žádné, než vůbec nějaké...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Něco jsem naskenoval a pověsil tuhle:
http://www.edisk.cz/stahni/14574/Barev. ... .97MB.html , tak si poslužte, kdo bez blikátek nemůžete existovat...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“